rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jak vyčistit keramický CO2 difuzor.png
Jednou za čas, tedy přesněji podle potřeby, kdy dojde k zanesení keramické tablety, je potřeba CO2 difuzor, nebo jeho keramickou tabletu očistit. Pokud by se totiž ucpal úplně, může dojít k roztržení hadičky, nebo poškození difuzoru (u plastového ve spoji), čemuž se určitě chcete vyvarovat.
Vyzkoušel jsem tedy několik možností, jak se nánosu řasy na keramické tabletě CO2 difuzoru zbavit. Zkusil jsem roztok tekutého uhlíku, zkusil jsem peroxid vodíku, ale na plné čáře zvítězilo savo. A to jak kvůli pořizovacím nákladům, tak i rychlosti, za jak dlouho je difuzor čistý. Protože pokud nemáte difuzor náhradní, určitě se vám nebude chtít čekat půl dne na vyčištění.
Co budeme k vyčištění difuzoru potřebovat:
Jak vyčistit keramický CO2 difuzor.JPG
Postup vyčištění CO2 difuzoru
Do kalíšku nalejeme vodu a Savo Original poměru 5:1. Do roztoku opatrně vložíme zanesený skleněný CO2 difuzor, případně keramickou tabletu, pokud je vyjímatelná (například u plastových difuzorů). Poté počkáme, než se keramika dufizoru vyčistí. Již po pár minutách uvidíte rozdíl, cca za 30 až 60 minut bude difuzor jako nový. Z roztoku opět difuzor opatrně vytáhněte pinzetou. Pak na něj nasadíte hadičku, na druhou stranu hadičky injekční stříkačku naplněnou čistou vodou a pomalinku protlačujete vodu skrz keramickou tabletu. Opakujte několikrát, než bude keramické tableta očištěna od zbytků sava. Než difuzor vložíte zpět do akvária, musí být savo pryč. U skleněných difuzorů pracujte velmi opatrně, stačí trochu klepnout a praskne.

Videonávod, jak vyčistit CO2 difuzor
Další návody a články o akvaristice najdete na: rostlinná akvaristika na surpanblogu. Pokud nechcete přijít o novinky a aktuality, staňte se na facebooku fanouškem surpanblogu.
autor: Surpan - Jiří Fojtík
10.12.2017 19:11:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one