Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
banner_surpan.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2605"
Ahoj,

sama mám low-tech rostlinné akvárium a bez ohledu na to, že jsem postupem času přišla o řadu druhů rostlinek, protože nebyly vhodné pro tuto metodu, jsem prozatím s vývojem akvária velmi spokojená.
Nedávno se akvárium potýkalo s hnědou řasou a zákalem, v současnosti je už voda velmi čistá.
Jakou máte zkušenost se substrátem pro lekníny? Jak na něj reagují ryby?
Co se týče růstu rostlin, tak substrát pro lekníny podpořil velmi znatelně růst rostlin Cryptocoryne. Bohužel se v tomto akvárku nelíbilo vůbec ancistrusům. Nemohu přesně říct, jestli to bylo kvůli tomuto substrátu, ale v druhém AQ, kde substrát nebyl, už problémy neměli.
Ahoj, super článěk, díky za něj. Rád bych se zeptal na možnost "zvyšování" dostupného CO2 snížením pH, např. přidáváním dešťové vody do akvária. Máš s tím nějakou zkušenost?
Chemie mi nikdy moc nešla, ale neměla by tady platit Tillmanova tabulka - tedy vztah mezi pH a CO2?
Také nejsem zrovna zdatný chemik. Když si tak prohlížím Tillmanovu tabulku, tak při ph 7,6 a 8 °dKH je ve vodě CO2 6 mg/l. Například stejné množství CO2, tedy 6 mg/l je i při pH 6,7 a 1°dKH. A ředěním vodovodním vody s dešťovou bude klesat jak pH, tak i uhličitanová tvrdost. Nikdy jsem ale nedělal přesná měření, jestli tomu tak je. To by bylo lepší, kdyby nám to vysvětlil nějaký chemik.
Ahoj, děkuji za zajímavý blog. Můžu se zeptat na počet ryb a krevetek v prvním akva ... krevetky, dania galaxy a na dožití dvě poslední tetry krvavé...
Díky TR
Ahoj, asi 15 krevetek, 20 galaxek a dvě tetry.
Ahoj, zajímavý článek.
Poslední dobou dost boujuju s černou řasou a ještě se mi rozjíždějí různé zelené. Hnojím, přidávám CO2 a mám docela slušně svítící led světlo. Vzhledem k tomu, že se budu stěhovat pryč, chci z akvária udělat něco téměř bezúdržbového, jen občas vyměnit vodu.

Přemýšlím o nasazení slabšího světla, odebrání CO2 a jen občasného hnojení.
S rostlinami typu Valisneria mám zkušenost, že rostou skoro kdekoliv a jsou schopné zaplevelit každý volný kout akvária.

Když jsem nepoužíval žádné hnojení, měl jsem problém se stonkovými rostlinami, protože mi pod slabým světlem neudržely listy ve spodních částech. Omlouvám se, pokud je to tu už probrané. Teprve se tím prokousávám. Díky za zajímavý blog.
Vybral bych právě Vallisneria spiralis, sagittaria subulata, některé cryptocoryne, případně microsorum pteropus, pokud máš velké AQ tak echinodory. Pokud na to nebudeš mít tolik čas, tak lodyhovky jsou trochu problém, bo je budeš muset pravidelně stříhat, když ne, tak ti zastíní ostatní rostliny. Pak dáš rostlinám do dna kapsle NPK, které vydrží skoro rok a uber světla a CO2.
Moc pěkně napsáno!Někdy čím jednodušeji,tím lépe..
Další krásný důkaz toho, že akvaristika není jen o tom, že si koupíme drahé vybavení a ono to nějak půjde. Osobně mam 2 high tech a 1 low tech akvárium . Největší radost a nejmenší potíže mám s tím low tech
Moc je mi libi článek je velmi srozumitelný i pro začínající akvaristy.
Děkuji
23.06.2018 09:24:38
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one