Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
SURPANshop.cz.png
banner aqua rebell čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner MasterLine čtverec.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2329"
Dobrý den.
Jen drobná poznámka- víčko, které se prodává na Aliexpressu je dle mého názoru plně vyhovující. Protože druhý vývod se dá použít na "vypínání na noc" prostě se "škrtítko" namontuje na tento druhý vývod a nemusí se použít T-kus k rozvětvení hadičky.
Dobrý večer. Tato varianta možná je, jen se tím pádem každý večer vypouští tlak z té větší lahve a ráno bude déle trvat, než se systém natlakuje. To je i důvod, proč jsem škrtítko s T-kusem umístil až za malou lahev.
Tak já CO2 na noc také nevypínám, ale netvrdím, že je to lepší varianta. Nicméně ani podle dropcheckeru se nezdá, že by jeho koncentrace v noci nějak výrazně stoupala. Jinak díky za článek!
Ahoj, obě varianty jsou použitelné a to jak s vypínáním, tak i bez. Mě víc vyhovuje CO2 nonstop. Dokonce jsem si to tady v článku již trošku upravil: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/co2-set-s-4-litrovou-lahvi-a ale tady jsem zapomněl :-D. Tak to také předělám, ať tam jsou informace, ke kterým jsem postupem času došel. Ať se daří v novém roce.
Ahoj musím pochválit kvalitu těchto stránek, tohle je opravdu na úrovni jak graficky tak obsahově ...... jediné co nevím a co bych chtěl děsně vědět ..... sakra co je to za boží hudbu? :-) díky za info a ať nám to roste.
Dá se říci jaké dávkování bude nejvhodnější do menšího AQ 56 litrů? Zatím je bez ryb. Můžu to nechat přes den prostě otevřený a v noci bez ? Díky
Zdravím, musím poděkovat za bezvadný návod na burčák. Používám verzi 1 už půl roku ve dvou nádržích a rostliny teda jednou :) jen sem si dovolili malé vylepšení a to že jsem přidal za odbočku na vypnutí ještě jednu a na ní dal regulační ventilek kterým se to dá bezpečně doladit bez nějakého škrcení hadičky či podobně. Co2 má stále kam unikat. Koupil jsem ho zde (odkaz smazán) nechci dělat reklamu :) jinde sem ho nenašel. Tudíž nemusím posouvat Lipové dřívko a tím zasahovat do nádrže. :)
Ahoj, to jsem rád, že vyhovuje. Zkoušel jsi někdy set na kyselinu citronovou? Když si to vychytáš, tak je mnohem stabilnější a vydrží na 100 litrové AQ cca 20 až 40 dní, podle toho, kolik dávkuješ.Odkaz zde: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/co2-do-akvaria-pomoci-sody-a . Jinak jsem ti odkaz na eshop smazal, mám s něma špatné zkušenosti, tak jim dělat reklamu určitě nebudu. Jinak tyto ventilky používám také, akorát u běžné CO2 bomby, ze které rozvádím CO2 z jedné lahve do více akvárek. Pořizoval jsem je na aliexpressu za cca 25 kč/ks: https://www.aliexpress.com/item/2-Pcs-Inline-Airflow-Control-4mm-to-4mm-Pipe-Connect-Inline-2-Way-Flow-Limiting-Pneumatic/32456284283.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dQ7zA98
Ahoj,také dělám co2 kvásku.Zkoušel jsem ze sody a s citronky a nic moc vám povim.Vydrželo mě to 4dny.Z kvásku to jede 7-8 dní.Jedu týden,pak týden odpočinek,takhle to sřídám,Kytky rostou a neni řasa.Ale v budoucnu si udělám co2 ze sodastreamu.
Ahoj. Ta výdrž setu na CO2 s kyselinou citronovou je častá začátečnická chyba. Každou chvíli se objevuje stejný dotaz, proč to vydrželo tak krátce, přitom to tam v návodu napsané je. Zároveň je napsáno, co udělat, aby se to nestávalo. Já bublal tři sety na CO2 do 100 až 160 litrových akvárek cca 30 až 40 dní, pokaždé. Jinak co se týče střídání přidávání CO2, po týdnu, kdy týden dáváš a týden ne, tak to je bohužel velká chyba. Vem si už jen to, že CO2 ovlivňuje pH. To znamená, pokud dáváš CO2 z burčáku, tak na začátku je reakce silná a pokud ho umíš ve vodě i dobře rozpustit, můžeš výrazně ovlivnit pH, tedy dojde k docela výraznému snížení pH. Pak jak reakce oslabuje, tak je CO2 méně, pH pomalu roste...a pak ho týden nedáš a pH máš pravděpodobně výrazně vyšší, než na začátku, kdy jsi začal dávat burčák...a pak zase šok a to jak pro ryby, tak pro rostliny. A to se ani nebudu rozepisovat o tom, jak rostliny přijímají uhlík z několika zdrojů a že dostávají zabrat, když neustále musí měnit způsob příjmu uhlíku. S CO2 platí jednoduché pravidlo, buď ho přidávej stále, nebo vůbec. Docela rád bych mrkl na tvé AQ, pokud by to bylo možné, šlo by mě poslat jeho fotku na facebook, případně na mail?
Miro, máte nějaké info ohledně výroby z toho soda streamu?? Díky
Jsem ve výrobě CO2 začátečník ale přesto jsem se pokusil o regulaci,na pozici 4 dle obrázku jsem použil lékařské škrtítko i s menším průměrem hadičky a regulací odpouštění tlaku se mi daří snižovat nebo zvyšovat přísun CO2 do akva.Mám ještě jeden dotaz mám akva proti východnímu oknu, svítím 13 - 21 hod. Mohu pouště CO 2 ještě před rozsvícením, tedy pouze za denního světla? Děkuji za odpověď
Osobně dávkuji CO2 nonstop. Někteří akvaristé, kteří CO2 na noc vypínají, dávkují CO2 již 2 hodiny před rozsvícením světla, aby rostliny již po rožnutí osvětlení měly dostatek uhlíku.
Dobrý den mám dotaz stačí pet lahev 1l nebo mudí být 2l? Děkuji za odpověď
Ještě bych otravoval. A na COčko z kyseliny citr.a sody by ta 1l stačika? Že by se mi to shovalo za akva ;-) Díky za odpověď. Aleš
Určitě bych se držel receptu, tedy ne. Reakce mohou být hlavně u burčáku silné a kvas by se mohl dostat do AQ. U sody a kyseliny citronové se zase přelije roztok z A do B a tam pak bude 0,8 litru, což by způsobilo, že se pravděpodobně potopí i Y spojka, což by mohlo dělat neplechu. Dej normálně dvoulitrovky, případně 2,25 litrů, od Coly, ať má pevnost, a budeš mít klid.
Čau mal by som otázku. Na co2 s kyseliny citrónovej a sódy bikarbony stačia fľašky s kofoly alebo sú tie s Coca coly pevnejšie? Diki za odpoveď.
Hoj, doporučovány jsou od CocaColy, protože by měly pevnější. Tlakové zkoušky jsem ale u PETek nedělal, i když některé pivní působí také dost pevně.
jedu na burčak už dlouho,,,maximalní spokojenost,,občas se stane ze je reakce burcaku slabší ale to muže dělat horší kvasnice ,,asi klesá na kvalite stařim nebo to proste tak dodaji do kramu? nevím,,,dodavam burčak nonstop ale POZOR,,,mam rozstřikovací rampu ,,takže dodavam i vzduch,,,kytky rostou paradne,,ryby se množí vse funguje jak ma,,burčak dodavam prez difuzor (fajfku),,obcas meřim hodnotu co2 pomocí testru,,nadrž 340litru, jsem spokojenej a kdyz se stane ze burcak dojde (třeba dovolena) nic se nedeje,,namicham a frci to dal je to na pohodku
01.04.2019 20:21:22
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one