rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak si udělat vlastní skimmer do akvária

jak si vyrobit skimmer.png
Vyrobit si vlastní sběrač hladiny, známý spíš pod názvem skimmer, není nikterak složité. Pokud tedy máte doma jednu filtrační hlavu navíc a nebojíte se vrtačky. Vlastní skimmer splní účel, vyrobený je za chvíli a dobře odvedená práce určitě potěší.
Pokud chcete elegantní řešení, tomuto návodu bych se asi vyhnul a pořídil bych si skimmer od Eheim. Je to opravdu návod jednoduchý a podle toho i vypadá. Celá výroba vám nezabere ani deset minut. Skimmer totiž pomůže nejen proti slepé hladině, ale i posbírat zbytky okřehku, který je mor pro každou hladinu. Stačí jeden lísteček dotažený na rostlině a během týdne může pokrýt celou hladinu. A pokud jej nevysbíráte do posledního "lístku", za dva týdny je to stejné. A co si budeme povídat, světla pro rostliny pak výrazně ubývá.
Co budete potřebovat
 
  • čerpací hlava z filtru s přísavkami
  • 0,5l PET od Coca Cola s vrškem
  • filtrační vata
  • kousek molitanu
  • nůž
  • nůžky
  • vrtačka a vrták
  • nejlépe i svěrák
Jak si udělat vlastní skimmer.jpg
Postup výroby vlastního sběrače hladiny

Pokud máte raději videonávody, mrkněte se na video pod tímto odstavcem. Do vršku od PET lahve si vyvrtáme dostatečný, ale ne moc velký otvor, podle velikosti "trubice" filtru, na kterou pak lahev budeme přidělávat. Buďte opatrní, nejlépe lahev s vrškem umístěte do svěráku a pak vrtejte, vyhnete se případnému zranění. Jak je díra vyvrtána, rozříznete lahev asi v půlce. Pak nůžkami vystříháte proužky, kterými bude proudit voda z hladiny dovnitř. Jak to máte, vložíte do PETky molitan, který zabrání namotání se filtrační vaty na motorek ve filtru. Pak vložíte filtrační vatu a PETku zkompletujete s čerpací hlavou. Doporučuji pro hladší průběh video návod.
Jednoduchý videonávod na vlastní výrobu sběrače hladiny
Pak už je jen potřeba si doladit výškové umístění skimmeru tak, aby nasával co nejvíce hladiny. Během chvíle jsem se takto zbavil jak mastné hladiny, tak zbytku okřehku. Samozřejmě je lepší nejprve co nejvíc odstranit ručně, aby se skimmer hned nezaplnil.
autor: Surpan - Jiří Fojtík
17.08.2016 11:56:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one