rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak nalepit samolepicí folii na akvárium bez bublin a nedostatků

Jak nalepit samolepící folii na akvárium bez bublinek a kazů.png
Pro zvýraznění většiny rybek a rostlin se hodí černé pozadí. Použít se dá černý papír, 3D pozadí nebo samolepicí folie, kterou si dnes předvedeme. Aby takové pozadí vypadalo opravdu dobře, je potřeba jej nalepit tak, aby se pod folií nedržely bublinky.
Na trhu je mnoho samolepicích folií, v akvaristikách se především prodávají modré a černé. Osobně používám pouze černé folie právě kvůli zvýraznění ryb a rostlin, ale také kvůli zakrytí techniky a hadiček za akváriem. Vyzkoušel jsem si několik postupů a většinou to dopadlo tak, že jsem pomocí špendlíku nakonec propíchával pěknou řádku bublin, které se mi nepodařilo vytlačit pomocí škrabky ven. Jako nejefektivnější mi pak přišel postup, který si dnes ukážeme.
Co budeme k nalepení pozadí potřebovat:
  • akvárium
  • samolepící folie
  • stěrku na sklo (gumová nebo s filcem)
  • čistič na sklo
  • saponát na nádobí
  • čistý hadřík
  • rozprašovač
  • tužku, pravítko, nůžky
Jak nalepit samolepící folii na akvárium.jpg
Postup nalepení samolepící folie na sklo

Akvárium si předem pořádně omyjeme, abychom jej měli připravené na založení. Po osušení očistíme zadní sklo čističem na sklo z vnější strany, kde budeme lepit folii. Naměříme si a ustřihneme požadovaný rozměr samolepicí folie. Opatrně odlepíme krycí vrstvu samolepicí folie. Do rozprašovače dáme vodu a trošinku saponátu na nádobí, poté rozprašovačem naneseme jak na lepící stranu folie, tak i na sklo akvária, na které budeme folii nanášet. Také si nastříkáme prsty, aby se nám nepřilepily na folii. Poté velmi opatrně položíme folii na sklo. Díky vodě se saponátem se dá s folií hýbat a dá se tam upravit její poloha. Poté pomocí navlhčené stěrky stáhneme přebytečnou vodu mezi folií a sklem. Stěrkou pohybujeme od středu folie na kraje, opatrně, ať si folií nepohneme, zároveň dostatečně, aby se dostala voda pryč. Po několika opakování stejně opracujte kraje folie, aby tam nezůstala voda. Poté vždy nechávám akvárium oschnout, abych si folií ještě nepohnul. Takto se mi vždy podaří nanést folii bez nedostatků a viditelných bublinek, které pak akorát kazí dojem. Pokud by se nějaká bublinka objevila, stačí ji pak propíchnout špendlíkem a zahladit. Celý návod je připraven i ve videu, viz níže.

Videonávod, jak nalepit samolepicí folii
Šmouhy po nalepení pozadí

Po nalepení pozadí se mohou objevit šedé šmouhy. Pokud byl dodržen postup, nebylo použito zbytečně moc saponátu a voda byla stěrkou pečlivě vytlačena, tak většinou během několika dní zmizí. Jde o celkem běžný jev.
Tuto folii je můžete pořídit na našem e-shopu: SURPANshop.cz. Další návody a články o akvaristice najdete na: rostlinná akvaristika na surpanblogu. Pokud nechcete přijít o novinky a aktuality, staňte se na facebooku fanouškem surpanblogu.
autor: Surpan - Jiří Fojtík
10.12.2017 16:59:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one