Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6786"
Ja by som sa testov 6 v 1 zastal.
Áno,nie sú presné,ale na informatívny charakter postačujú.Aj niektoré lacné kvapkové testy ukazujú zlé alebo dokonca žiadne reakcie a výsledky od reality chemizmu vody a tie nenapáda nikto,lebo sú to kvapky?
Je zaužívaný názor medzi ľuďmi,že papierikový test je nepresný,ale je to mýtus.
Tetra je najnepresnejší,najhorší a najdrahší,no JBL 6v1 dokáže namerať hodnoty,ktoré nie sú ďaleko od skutočnej mg/l v akváriu,len ich negatívum je v málo odstupňovanej porovnávacej stupnici na tube.Nový akvarista nevie používať testy a reagovať na výsledky meraní.Tieto papierikové mu však minimálne prezradia/upozornia na pH,GH,KH,NO2,NO3.
JBL je na svoje prevedenie s málo presnou stupnicou postačujúci test a dokáže lepšie namerať aj od niektorých kvapkových testov.Na jemnejšie merania v akvaristike sú najkvalitnejšie kvapkové testy podobne od JBL.Aj Serácke kvapkové testy zaostávajú ďaleko za výsledkom od JBL.
Celý nadšený som sa vrhol do testovania. Nikdy som netestoval. Nainštalovaná aplikácia s troškou trápenia ( učil som sa v škole ruštinu ) som to zvládol. A hurá na testovanie. Po ukončení testovania som sa bál pozrieť do akva či tam mám živé ryby a nie ropákov. Ten test musí byť totálne nepresný. Podľa výsledkov by ryby plávali hore bruchom.
NO2 a NO3 úplne mimo všetko nameral vysoké hodnoty.
Dovolím si nesouhlasit. NO2 a NO3 jsem porovnával jak s údaji vodárny, tak dalšími výrobky, a to jak papírkovými, ta kapkovými testy a až na malé odchylky, byl test Tetra docela přesný.
Správný zápis koncentrace je mg/l (nikoliv Mg/l).

"Dusičnany a dusitany vznikají rozkladem organických látek v akváriu, jako jsou zbytky krmiv, výkalů nebo mrtvých živočichů. Vysoká koncentrace těchto látek ve vodě je toxická pro ryby a zvyšuje výskyt řas." - není pravda, že vysoké koncentrace dusičnanů jsou pro ryby toxické, alespoň ne pro většinu běžných akvarijních druhů.
Dovolím si nesouhlasit. Sice většinou mohou za otravu dusíkatými látkami dusitany a čpavek, ale při vysokých hodnotách jsou i dusičnany pro akvarijní ryby nebezpečné. Nejsou to sice mnohdy uváděné hodnoty 50 mg/l, ale násobně vyšší, ale nebezpečné jsou. Především u přerybněných nádrží bez údržby s minimem rostlin, kde k tomu může dojít.
Dobrý den, hodnoty pH se neuvádí ve stupních. Je to záporný logaritmus koncentrace H+ iontů, proto nemá žádnou jednotku. Zapisuje se prostě pH = 7.
Dobrý den, díky, upravím, běžně u pH žádnou jednotku neuvádím, asi nějaké chvilkové pomatení mysli :-)
Zjišťovat NO2 a NO3 papírkem je kravina. Jde spíš o trik na kapsu akvaristy. Ani kapkové testy nejsou nijak přesné. Je to o podstatě zjištění N ve sloučenině a chemickém postupu. Tomu určitě nejde věřit. Pokud tyto dva testy vyloučím jako spíš zbytečné jde tvrdost, Fe, pH a Cl zjišťovat přesněji a za podstatně nižší cenu. Určitě je lepší srovnávací test s nějakým vzorem se známým obsahem (balená voda apod) a kapkový test.
Díky za info. Výsledky NO2 a NO3 jsem porovnával s kapkovým testem a zároveň s informacemi o vodě od vodárny. Nejde sice o přesné testy, ale pro určení nízkého nebo nadměrného množství dusíku to asi stačí. Zázrak to ale bohužel není. Celkově jsem se nesetkal s testery, u kterých bych si byl stoprocentně jist jejich výsledky.
Před 40 lety mělo JZD Tuřany v Brně-Komárově provoz "Akvarijní rybky". Do množáren dováželi vodu z potoka Svratky. Načerpanou v České Svratce na Vysočině. Je to měkká voda, v níž se rybkám dařilo. Akvarijní voda nesmí přicházet do styku s kovy ( zinek, hliník, železo atd). Jímání dešťové vody je možné, z keramických střech a umělohmotných svodů rovněž do umělohmotných nádob. Úprava tvrdé vody je v nouzi možná octem s kontrolou kyselosti.
Spíš měď je velmi toxická. Železo je v každém hnojivu pro akvarijní rostliny. Jinak ta měkká voda by se hodila. Včera jsem ale po měsíci čekání konečně získal trochu měkké vody ze sněhu. Ale na to, kolik sněhu jsem posbíral, jsem měl nakonec vody tak pro jednu rybku a ne pro 120 litrové akvárium :-D
Díky za tip. Mám testy na dusičnany od rataje a nejsou nejlevnější a měření je na dýl. Takto to bude aspoň za chvíli a všechno. Zkusím sehnat, třeba bude někde i levnější.
29.07.2018 17:06:30
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one