rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Kde nakoupit akvarijní rostliny?

kde nakoupit akvarijní rostliny.png
Při prvních nákupech akvarijních rostlin se často udělá hromada chyb. Začínající akvaristé vybírají podle toho, co se jim u prodejce nejvíc líbí a mnohdy vyberou rostliny, které do akvária nejsou vhodné. A někteří prodejci takových rostlin mají v nabídce docela dost a dokonce je doporučí.
Nebudu tady vypisovat každého, kdo se zabývá přeprodejem akvarijních rostlin, ale vyberu pár pěstíren a prodejců, které mám ověřené a nabízí kvalitní rostliny. Správný výběr prodejce - pěstitele akvarijních rostlin, je velmi důležitý z více důvodů, třeba tím, že vám pomůže vybrat vhodné rostliny pro vaše akvárium (které jsou ale opravdu vhodné, ne ty, které nemůže zkušenějším prodat, tak je prodá začínajícímu), viz článek: neakvarijní rostliny často prodávané jako akvarijní. Dobré je také zvolit nenáročné rostliny, pokud začínáte: nenáročné akvarijní rostliny. Nebo se dá také vybírat podle vzhledu rostliny, ale je dobré si přečíst, jaké má potřeby, aby vám vydržela. Mrkněte také na atlas akvarijních rostlin s vyhledávačem podle vlastností a potřeb rostlin.

Osobně preferuji akvarijní rostliny pěstované submerzně, tedy pod vodou. Většina pěstíren však nabízí akvarijní rostliny pěstované emerzně (tedy pokud to jde). Ani v tomto případě nejde o nějaký problém, většina akvarijních rostlin se vcelku rychle přizpůsobí (přizpůsobit novému prostředí se musí ale i submerzně pěstované kousky). Také mám dobré zkušenosti s rostlinami In Vitro. Krom toho také rád nakupuji rostliny přímo od zkušených akvaristů, kde mám jistotu, že rostliny budou pěstované pod vodou, budou pěkné, zdravé a bez řas.

Kde nakupovat akvarijní rostliny:
Akvarijní rostliny SURPAN
Jde o akvarijní rostliny pěstované submerzně (pod vodou) v mých akváriích. Posuzovat kvalitu mých rostlin tedy nemůžu, to musí posoudit každý sám, děláme ale pro kvalitu maximum (hodnocení na heurece). Rostliny jsou bez košíků a balíme je do uzavřených sáčků s malým množstvím vody, což zaručí, že při přepravě nedojde k poškození. V zimě máme přípraveny termoboxy s hřejícími sáčky, které zákazníkům doporučujeme k objednávkám přikoupit.
Eshop: SURPANshop.cz
Akvarijní rostliny submerzní Surpan.jpg
Akvarijní rostliny In Vitro Aqua Art
Není to tak dávno, kdy se In Vitro akvarijní rostliny používaly mezi akvaristy spíše okrajově. Postupem času si ale získaly na popularitě. I když se při porovnání s emerzními rostlinami může zdát, že jsou dražší, většinou obsahují násobně více lodyh, protože jsou drobnějšího vzrůstu, takže brzy po zasazení do akvária máte pořádné trsy rostlin. Další výhodou je, že si s InVitro rostlinami nedotáhnete do akvária šneky, okřehek, parazity nebo řasy. V InVitru také mnohem snáz seženete raritní druhy akvarijních rostlin. Výhodou je i vývoj výživného gelu, který je v kelímcích s rostlinami. Mnohem častěji se používají gely tekuté, což je výhodné kvůli přepravě. A právě In Vitro rostliny Aqua Art obsahují ve většině případů gely tekuté.
Eshop: SURPANshop.cz
In Vitro akvarijní rostliny Aqua Art Surpan shop.png
Akvarijní rostliny Rataj
Tuto pěstírnu akvarijních rostlin mám oblíbenou. Od pana Rataje staršího jsem se v podstatě učil. Hlavně z jeho knihy o akvarijních rostlinách. Jde o velkou pěstírnu, rostliny pěstují převážně emerzně (až na výjimky, které emerzně pěstovat nelze - odhadem do 5% akvarijních rostlin), stav rostlin byl vždy velmi dobrý. Nakupuji rostliny přímo přes jejich eshop, v akvaristikách některé rostliny leží dlouho a ne vždy je pak stav stoprocentní, za což samozřejmě pěstírna nemůže. Nakupoval jsem i v zimě, rostliny vždy došly v pořádku.
Eshop: rostliny Rataj
akvarijní rostliny rataj.jpg
Akvarijní rostliny In Vitro ProfiPlants
In Vitro akvarijní rostliny jsou na trhu relativně novinkou. Tyto rostliny jsou pěstovány laboratorně ve sterilních podmínkách na speciálních živných materiálech. Nestane se vám tedy, že si do akvárka zanesete nějakého nezvaného návštěvníka. In Vitro rostliny mohu určitě doporučit.
Eshop: ProfiPlants
akvarijní rostliny invitro profiplants.cz.jpg
Akvarijní rostliny Tropica
V nabídce firmy Tropica najdete rostliny pěstované jak emerzně (ve vysoké vlhkosti), tak některé druhy submerzně (pod vodou - neboť to jinak nejde, např. Cabomba, Egeria, Vallisneria), zároveň i InVitro. Kvalita rostlin je výborná, což se dá u této společnosti předpokládat. Cena je vyšší, než u našich pěstíren, ale mnohdy ne moc výrazně. InVitro bych přirovnal k ceně běžné jako na našem trhu. Rostliny Tropica tedy mohu určitě doporučit.
Web: Tropica
Akvarijní rostliny Tropica.jpg
Akvarijní rostliny AquaDaho
Velká pěstírna s dlouhou tradicí, která nabízí většinu rostlin v emerzní formě. Rostliny jsem u nich přes eshop, ale i v akvaristikách, kde jsou také hojně rozšířeny, nakupoval mnohokrát, stav rostlin byl velmi dobrý. V zimě velmi dobře zabalené, rostliny dorazily v pořádku. Na eshopu najdete jak rostliny akvarijní, tak terarijní, které nejsou vhodné do akvária. Ty jsou pak za názvem označeny písmenem "T". Za mě tedy mohu určitě doporučit.
Eshop: AquaDaho
Akvarijní rostliny Aqua-Daho.JPG
Kde nakoupit akvarijní rybky? Podívejte se na seznam chovatelů akvarijních rybek.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
09.05.2017 16:24:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one