rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Rostlinné akvárium 117 litrů - Jiří Fojtík - Surpan – mechárium.png
Má stosedmnáctka je akvárium na mechy a játrovky. Kvůli nedostatku místa jsem do něj sice přidal i pár dalších rostlin, jde ale hlavně o mechárium, kde dorůstají mechy, abych mohl rozšířit atlas akvarijních mechů.
Fotografie akvária sice řeknou hodně, ale určitě se hodí napsat pár informací, třeba jaké jsou rostliny v akváriu, něco o technice, osvětlení a čím hnojím. Co se vody týče, tu používám ve všech akváriích stejnou: Brněnská vodovodní, jde o vodu tvrdou s vysokým obsahem NO3 (40 mg/l), s pH 7,6.

Všechny texty, které jsou napsány tučnou kurzívou, jsou odkazy (prokliky) na další informaci o dané technice nebo rostlině na tomto blogu. Pokud tedy chcete vědět víc, stačí kliknout.
Rostlinné akvárium 117 litrů

Moje rostlinná stosedmnáctka je tedy především mechárium. Což jsem psal již výše. Rozměr má 100x39x30, 30 cm je výška.

O filtraci vody se mi stará vnitřní filtr AquaEl Uni Filter UV500 (UV ale nepoužívám), ohřev není žádný, nyní je doma tepla víc než dost, naopak v těchto letních horkách chladím větrákem nad hladinou. Svítím 4mi LED reflektory 10W 800lm (celkem tedy 40W a 3680lm), s IP65 a barvou 5000K. Délka svícení je 8 hodin bez pauzy. Přidávám CO2 z lahve a to přes skleněný difuzor. CO2 jede nonstop, ale v menším množství (pH se upraví z 7,6 vodovodní na 7,2 až 7,3). V akváriu se nachází několik kořenů: mangrove a z vinné révy, na které jsem některé mechy připevnil.

Přidávám živiny ve formě tekutého hnojiva - PMDD, občas přidám trochu fosforu s draslíkem (KH2PO4). Na dno jsem použil malou vrstvu obyčejného křemičitého štěrku frakce 2 až 4 mm.

V tomto akváriu mám pouze krevetky - Neocaridina davidi Blue dream - cca 100 kusů. Pak v něm jsou šneci - levatky a okružáci.
Rostlinné akvárium - mechárium 117 litrů - mechárko.jpg
Rostliny jsou pro snadnější určení očíslovány. Stačí na tučně znázorněný název rostliny kliknout a dozvíte se o ní více informací. 
1. China moss , 2. Weeping moss, 3. Erect moss, 4. Brasil moss, 5. Cameron moss, 6. Flame moss, 7. Bolbitis heudelotii, 8. Christmas moss, 9. Hygrophila pinnatifida, 10. Staurogyne repens, 11. Anchor moss
Pokud se chcete podívat i na další má akvária, jejich seznam najdete v přehledu mých akvárií.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
12.08.2018 22:04:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one