rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Moje rostlinné akvárium 117 litrů - buckárium

Rostlinné akvárium 117 litrů - Jiří Fojtík - Surpan - buckárium.png
Buckárium, jak jsem tohle akvárko nazval, je 117ti litrové akvárium, kde jsem asi před rokem vysadil pomalu rostoucí a nenáročné rostliny rodu Bucephalandra, Anubias a pár akvarijních mechů. U těchto druhů rostlin si akvarista vcelku počká, než vytvoří krásné plné trsy, ale čekání se určitě vyplatí.
Fotky akvária sice napoví hodně, ale určitě je vhodné napsat ze pár informací, například jaké jsou rostliny v akváriu, něco o použité technice, osvětlení a hnojivech. Co se vody týče, tu používám ve všech akváriích stejnou: Brněnská vodovodní, jde o vodu tvrdou s vysokým obsahem NO3 (40 mg/l), s pH 7,6.

Všechny texty, které jsou napsány tučnou kurzívou, jsou odkazy (prokliky) na další informaci o dané technice nebo rostlině na tomto blogu. Pokud tedy chcete vědět víc, stačí kliknout.
Rostlinné akvárium 117 litrů - buckárium

Moje rostlinná stosedmnáctka je plná akvarijních rostlin rodu Anubias, Bucephalandra a několika akvarijních mechů, použité rostliny najdete pod fotkou. Rozměr má 100x39x30, 30 cm je výška.

O filtraci vody se mi stará vnitřní filtr AquaEl PAT-MINI s větším biomolitanem (bioakvacit), ohřev není žádný. Svítím 3mi LED reflektory 10W 800lm (celkem tedy 30W a 2400lm), s IP65 a barvou 6000K. Délka svícení je 8 hodin bez pauzy. CO2 nepřidávám. V akváriu se nachází několik kořenů mangrove, na které jsem rostliny připevnil.

Přidávám živiny ve formě tekutého hnojiva - PMDD, a trochu fosforu s draslíkem (KH2PO4). Na dno jsem použil malou vrstvu obyčejného křemičitého štěrku frakce 2 až 4 mm.

V tomto akváriu mám krevetky - Neocaridina davidi Red Cherry - cca 100 kusů. Pak v něm jsou šneci - levatky a okružáci. A jedno paví očko.
Rostlinné akvárium - mechy, anubiasy a bucephalandry.png
Rostliny jsou pro snadnější určení očíslovány. Stačí na tučně znázorněný název rostliny kliknout a dozvíte se o ní více informací. 
1. Anubias barteri var. nana Round Leaf, 2. Bucephalandra Theia,  3. Anubias barteri var. nana Golden, 4. Anubias barteri Coffeefolia, 5. Willow moss, 6. Bucephalandra Theia green, 7. Anubias barteri var. nana Petite, 8. Bucephalandra biblis, 9. Bucephalandra Green Velvet, 10. Anubias Nangi, 11. Phoenix moss, 12. Anubias barteri var. nana bonsai, 13. Bucephalandra Green Wavy, 14. Anubias barteri Tetraploid, 15. Bucephalandra Dark Achilles, 16. Pilo moss, 17. Bucephalandra Mini Catherinae, 18. Bucephalandra Sintang
Pokud se chcete podívat i na další má akvária, jejich seznam najdete v přehledu mých akvárií.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
05.09.2019 19:25:14
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one