rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Rostlinné akvárium 160 litrů - Jiří Fojtík - Surpan – kopie.png
Moje rostlinná stošedesátka je testovací akvárium na osvětlení. Kvůli své výšce leží na podlaze s podložkou, abych se alespoň částečně rozumně dostal k údržbě. Akvárko je vysoké totiž 100 cm a o dostatek osvětlení se stará 100W LED reflektor.
Samotné fotky jsou sice fajn, ale určitě se hodí napsat pár informací, třeba jaké jsou rostliny v akváriu, něco o technice, osvětlení a čím hnojím. Co se vody týče, tu používám ve všech akváriích stejnou: Brněnská vodovodní, jde o vodu tvrdou s vysokým obsahem NO3 (40 mg/l), s pH 7,6.

Všechny texty, které jsou napsány tučnou kurzívou, jsou odkazy (prokliky) na další informaci o dané technice nebo rostlině na tomto blogu. Pokud tedy chcete vědět víc, stačí kliknout.
Rostlinné akvárium 160 litrů

Moje rostlinná stošedesátka slouží jako tester na světla a náročné rosliny. Což jsem psal již výše. Rozměr má 40x40x100, 100 cm je výška.

O filtraci vody se mi stará vnější filtr JBL CristalProfi e1501 greenline, ohřev není žádný, nyní je doma tepla víc než dost. Osvětlení je, jak jsem již psal, LED reflektor 100W, 8500 lm, s IP65 a barvou 6000K. Svítím 8 hodin. Přidávám CO2 pomocí setu s kyselinou citronovou a jedlou sodou a to přes skleněný difuzor. CO2 jede nonstop, ale v menším množství (pH se upraví z 7,6 vodovodní na 7,2 až 7,3). V akváriu se nachází jeden kořen, na který jsem umístil mech, který díky dobrému růstu ostatních rostlin nejde naprosto vidět.

Přidávám živiny ve formě tekutého hnojiva - PMDD, občas přidám trochu železa a fosforu s draslíkem (KH2PO4). Dno je obyčejný křemičitý štěrk frakce 2 až 4 mm, k některým rostlinám jsem přidal kapsle NPK+TE a kapsle Ferox.

V tomto akváriu mám pouze jeden druh ryb - krunýřovce jednopruhé - 4 kusy. Pak v něm jsou šneci - levatky.
Akvárko AQ 160 - rostlinné akvárium.jpg
Rostliny jsou pro snazší orientaci očíslovány. Stačí na tučně znázorněný název rostliny kliknout a dozvíte se o ní více informací. 
1. Hydrocotyle tripartita , 2Micranthemum callitrichoides Cuba, 3. Staurogyne repens, 4Limnophila aromatica, 5. Heteranthera zosterifolia
údržba vyšších akvárií.png
V takto vysokém akvárku je potřeba používat prodloužení rukou, pokud se nechcete při každé údržbě potápět. I tak to chvíli trvá, než se naučíte pomůcky efektivně používat, některé úkony jsou i tak téměř nemožné. 1. prodloužené kleště o délce 70cm ovládané u rukojeti, 2. silnější magnet určený na širší skla, tento do tloušťky skla 12mm, 3. stěrka s žiletkou na očištění skla.
Pokud se chcete podívat i na další má akvária, jejich seznam najdete v přehledu mých akvárií.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
16.06.2018 16:05:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one