rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Surpanovo rostlinné akvárium 216 litrů - LowTech

Rostlinné akvárium 216 litrů - LowTech - Jiří Fojtík - Surpan.jpg
Moje LowTech kostka o objemu 216 litrů je rostlinné akvárium s nenáročnými rostlinami. Původně jsem chtěl mít akvárium na focení velkých rostlin do atlasu, protože se ale sbírka rostlin rozrůstala a nebylo je kam umístit, tak jsem začal zaskládávat i tohle.
Fotky jsou sice fajn, ale určitě se hodí napsat pár informací, třeba jaké jsou rostliny v akváriu, něco o technice, osvětlení a čím hnojím. Co se vody týče, tu používám ve všech akváriích stejnou: Brněnská vodovodní, jde o vodu tvrdou s vysokým obsahem NO3 (40 mg/l), s pH 7,6, GH >15°, KH 8.

Všechny texty, které jsou napsány tučnou kurzívou, jsou odkazy (prokliky) na další informaci o dané technice nebo rostlině na tomto blogu. Pokud tedy chcete vědět víc, stačí kliknout.
_LOWtech AQ216.JPG
Rostlinné LowTech akvárium 216 litrů

Akvárium jsem si nechal udělat na míru (60x60x60 cm) a umístil jsem jej na kovový rám z jeklů.

Protože jsem původně zamýšlel, že půjde o akvárium, kde budu fotit rozměrnější rostliny do atlasu akvarijních rostlin, tak jsem nezamýšlel nic jiného, než LowTech. Filtr jsem zvolil externí JK Animals JK-EF1000 s rozstřikovací rampou a to jak kvůli vyššímu objemu vody, tak aby na fotkách nebyla vidět technika. Jako osvětlení jsem použil 1x 30W LED reflektor IP65. Je to sice docela málo světla na takové akvárium, pro zvolené rostliny ale stačí, jak vidno z fotografie. Svítím 9 hodin denně. V akváriu se nachází přibližně 8 kořenů Mangrove, které slouží k vytvoření kaskád a nejsou pod rostlinami téměř vidět. Vlevo, asi v polovině výšky akvária, je pak mech Taiwan moss umístěný na mřížce na přísavkách.

Přidávám živiny ve formě tekutého hnojiva: AquaGrower Micro a Macro Complex v dávce 2 ml z obou lahví denně na objem akvária, s tím, že Macro complex střídám ob den s Macro Phosphorus (důvodem je větší množství NO3 již z vodovodu). Na dně je černý křemičitý štěrk frakce 2 až 4 mm. Do něj každý rok přidám kapsle NPK.

V tomto akváriu mám jeden druh ryb - neonky obecné - cca 20 kusů. Pak v něm žijí krevetky Red Cherry - minimálně 100 kusů a tři druhy šneků - okružáci, kružníci a levatky.
akvarium 216 litru.jpg
Rostliny jsem očísloval pro lepší orientaci. Stačí kliknout na tučně označený název rostliny a dozvíte se o ní více informací. 
1. Pilo moss, 2. Cryptocoryne willisii, 3. Anchor moss, 4. Lomariopsis lineata, 5. Anubias Barteri nana Golden, 6. Weeping moss, 7. Anubias glabra, 8. Microsorum pteropus mini, 9. Bolbitis heudelotii, 10. Taiwan moss, 11. Crinum calamistratum
Pokud se chcete podívat i na další má akvária, jejich seznam najdete v přehledu mých akvárií.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
22.09.2022 15:43:09
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one