rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Moje rostlinné akvárium 100 litrů

Rostlinné akvárium 100 litrů - Jiří Fojtík - Surpan.png
Má rostlinná stovka slouží jako tester osvětlení nad akvária. Kvůli své výšce leží na podlaze s podložkou, abych se alespoň částečně rozumně dostal k údržbě. Akvárko je vysoké totiž metr, momentálně jsem ale využil pouze 60 cm jeho výšky na 50W LED reflektor.
Samotné fotky jsou sice fajn, ale určitě se hodí napsat pár informací, třeba jaké jsou rostliny v akváriu, něco o technice, osvětlení a čím hnojím. Co se vody týče, tu používám ve všech akváriích stejnou: Brněnská vodovodní, jde o vodu tvrdou s vysokým obsahem NO3 (40 mg/l), s pH 7,6.

Všechny texty, které jsou napsány tučnou kurzívou, jsou odkazy (prokliky) na další informaci o dané technice nebo rostlině na tomto blogu. Pokud tedy chcete vědět víc, stačí kliknout.
Rostlinné akvárium 100 litrů

Moje rostlinná stovka je vlastně taková specialitka. Umístěná je na podlaze v pracovně a její rozměr je 40x40x100, kde 100 cm je výška. Její název je ale zavádějící. Ano, podle rozměru má 160 litrů, já ale nyní využívám pouze rozměr 40x40x60, abych zjistil, jaké rostliny porostou v hloubce cca 60 cm pod 50W LED reflektorem. Tohle akvárium totiž používám jako tester. Zkoušet budu časem i metrovou hloubku. Nyní je ale test pozastaven kvůli rychlejšímu dopracování atlasu akvarijních rostlin, kvůli kterému sháním hodně druhů rostlin, pak je musím nechat přelistovat z emerzních listů na submerzní, nechat krásně dorůst, abych je mohl nafotit a natočit do atlasu a dalších článků, třeba rostliny podle umístění v akváriu.

O filtraci vody se mi stará vnější filtr JBL CristalProfi e1501 greenline, o ohřev vody se stará ohřívač vody Resun 100W a o sběr hladiny se stará skimmer Eheim skim 350. Osvětlení je, jak jsem již psal, LED reflektor 50W, 4250 lm, s IP65 a barvou 6000K. Svítím 12 hodin. Přidávám CO2 pomocí setu s kyselinou citronovou a jedlou sodou a to přes skleněný difuzor. CO2 jede nonstop, ale v menším množství (pH se upraví z 7,6 vodovodní na 7,2 až 7,3). V akváriu se nachází jeden kořen, který nechávám obrůst mechy, které pak mohu pěkně nafotit do atlasu akvarijních mechů.

Přidávám živiny ve formě tekutého hnojiva - PMDD, občas přidám trochu železa a fosforu s draslíkem (KH2PO4). Dno je obyčejný křemičitý štěrk frakce 2 až 4 mm, k některým rostlinám jsem přidal kapsle NPK+TE a kapsle Ferox.

V tomto akváriu mám pouze jeden druh ryb - parmičky pětipruhé - 6 kusů. Pak v něm jsou krevetky Red Cherry - minimálně 20 kusů a šneci - levatky.
Akvárko AQ 160 - rostlinné holandské akvárium.jpg
Rostliny jsem očísloval pro lepší orientaci. Stačí na název rostliny kliknout a dozvíte se o ní více informací. 
1. Ludwigia inclinata var. verticillata Cuba, 2. Proserpinaca palustris, 3. Limnophila aromatica, 4. Micranthemum micranthemoides, 5. Staurogyne repens, 6. Micranthemum callitrichoides Cuba, 7. Hydrocotyle tripartita
Pokud se chcete podívat i na další má akvária, jejich seznam najdete v přehledu mých akvárií.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
15.11.2017 14:08:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one