rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Moje rostlinné akvárium 117 litrů - anubisárium

Rostlinné akvárium 117 litrů - Jiří Fojtík - Surpan – anubisárium.png
Anubisárium, jak jsem toto akvárko nazval, je 117ti litrové akvárium, kde jsem asi před půl rokem vysadil pomalu rostoucí malé trsy rostlin Anubias barteri, přesněji jeho 7 druhů (kultivarů). Chvíli sice trvalo, než dorostly podle mých představ, ale nyní jsem již celkem spokojen.
Fotografie akvária sice řeknou hodně, ale určitě se hodí napsat pár informací, třeba jaké jsou rostliny v akváriu, něco o technice, osvětlení a čím hnojím. Co se vody týče, tu používám ve všech akváriích stejnou: Brněnská vodovodní, jde o vodu tvrdou s vysokým obsahem NO3 (40 mg/l), s pH 7,6.

Všechny texty, které jsou napsány tučnou kurzívou, jsou odkazy (prokliky) na další informaci o dané technice nebo rostlině na tomto blogu. Pokud tedy chcete vědět víc, stačí kliknout.
Rostlinné akvárium 117 litrů - anubisárium

Moje rostlinná stosedmnáctka je plná kultivarů rostliny Anubias Barteri, použité kultivary najdete níže pod fotkou. Rozměr má 100x39x30, 30 cm je výška.

O filtraci vody se mi stará vnitřní filtr AquaEl PAT-MINI s větším biomolitanem (bioakvacit), ohřev není žádný. Svítím 3mi LED reflektory 10W 800lm (celkem tedy 30W a 2400lm), s IP65 a barvou 6000K. Délka svícení je 8 hodin bez pauzy. CO2 nepřidávám. V akváriu se nachází několik kořenů mangrove, na které jsem anubiasy připevnil.

Přidávám živiny ve formě tekutého hnojiva - PMDD, a trochu fosforu s draslíkem (KH2PO4). Na dno jsem použil malou vrstvu obyčejného křemičitého štěrku frakce 2 až 4 mm.

V tomto akváriu mám krevetky - Neocaridina davidi Red Cherry - cca 200 kusů. Pak v něm jsou šneci - levatky a okružáci. A dvě paví očka.
Rostlinné akvárium - anubisárium 117 anubisárko.png
Rostliny jsou pro snadnější určení očíslovány. Stačí na tučně znázorněný název rostliny kliknout a dozvíte se o ní více informací. 
1. Anubias barteri var. nana Gold , 2Anubias barteri coffeefolia, 3. Anubias barteri var. nana Petite, 4. Anubias barteri var. nana5. Anubias barteri Tetraploid, 6. Anubias barteri var. nana Bonsai, 7. Anubias barteri
Pokud se chcete podívat i na další má akvária, jejich seznam najdete v přehledu mých akvárií.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
26.08.2018 17:24:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one