rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Realizace aquascapingové nádrže Jakubem Höferem

Kořen Finger Wood (Red Moor wood, Amano wood) L1.png
U realizace aquascapu jsem na živo ještě nebyl a když přišlo pozvání od scapera Jakuba Höfera, který ve svém oboru rozhodně není žádný začátečník, tak na nějaké váhání nebyl prostor. Něco takového si přece nemohu nechat jít.
Moje úloha při této návštěvě byla snadná, svou pracovní pozici jsem nazval "podržkytka". Tedy, kochat se, vytahovat rostliny z košíčků a případně se přiučit něco z aquascapingu. Mezi tím jsem chtěl udělat pár fotek pro tento článek a v plánu bylo i nějaké video. Nakonec bylo tolik práce, že jsme se rozhodli pokecat až večer po tom, co všechno Kuba nasázel a napustil akvárium.
Rozhovor s Kubou si můžete spolechnout ve "videu":
Jak se postupovalo?

Když jsem přijel, všechny kořeny a kameny byly již pevně připevněné k sobě a k podkladu, stejně tak písek a substrát byly na svém místě. V podstatě chyběly pouze rostliny, technika a živočichové. Kuba měl ale vše pečlivě připravené a rozmyšlené. Každá rostlina měla své místo, zbývalo je tedy "jen" vybalit, očistit a zasadit na určené místo. Při této realizaci se nenechávalo nic náhodě. Myslím, že to ani jinak nejde, než pořádně plánovat a dbát na každý detail.
Aquascaping - příprava.JPG
A když detail, tak pořádně. Všechno musí do sebe zapadat, nic nesmí působit rušivě. Samozřejmě v této době, kdy v akváriu nejsou rostliny se může objevit občas nějaký ten lepený spoj kořenů, případně elektrikářské stahovací pásky, kterými Kuba upevňuje kořeny k sobě.
Aquascape detail 1.JPG
Skoro by se dalo říct, že rostliny sázel celý den. Některé do písku, některé do substrátu, další do mezer mezi kameny, jiné zase přilepoval gelovým vteřinovým lepidlem ke kořenům. A i když to na fotce vypadá výborně, s realitou se to nedá srovnat.
aquascaping.JPG
Stejná fotka detailu, jako výše, jen po osázení rostlinami, které jsou pečlivě rozmístěny a zároveň připraveny na místa, kde časem svým růstem zakryjí případné spoje kořenů a kamenů.
Aquascape detail 2.JPG
Jen jedno akvárko?

To samozřejmě ne. Obývák Höferových ještě osvětluje paludárium a jedna menší nádrž, která se momentálně připravuje na soutěž. A pravidla soutěží jsou jasně daná, zveřejnění je tedy možné až po vyhlášení výsledků. Paludárkem se ale pokochat můžeme.
Paludárko Jakuba Höfera.JPG
Jsem moc rád, že jsem měl možnost podívat se na realizaci scapu. Nejenže jsem se zase něco nového přiučil, ale zároveň vznikla myšlenka o občasném natočení podcastu o akvaristice. A k tomu všemu jsem ještě dostal pár dalších druhů rostlin pro rozšíření interaktivního atlasu akvarijních rostlin. Až na tu cestu, ideální den :-).

Materiály (kameny, kořeny, substrát Yokuchi) jako v tomto aquascapu, můžete pořídit v našem eshopu.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
15.09.2020 00:57:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one