rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Automatické krmítko Juwel EasyFeed.png
Podle průzkumů je v České republice procentuálně nejvíc akvaristů z celého světa. Proto by tohle téma mohlo být hlavně zajímavé pro ty, kteří mají doma akvárko s rybičkami a netráví všechen čas doma, jezdí na dovolené a chtějí rybičkám dopřát pravidelnou stravu.
Pohledal jsem tedy na netu, jaká krmítka jsou k dispozici, jak se pohybují jejich ceny. Poté jsem si zašel do akvaristiky a poptal se přímo prodejce. Cenově se pohybují krmítka od 500 do 2000 Kč. Za 500 Kč se dá pořídit bezejmené krmítko s pravidelným krmením co 24 hodin. Za 620 Kč (nejlevnější jsem našel za 490 Kč) mi bylo nabídnuto krmítko od Juwelu, za 1200 Kč pak digitální dělo od Eheimu.

Protože chci rybičky krmit rozumně a ne jim podstrojovat ze zbytečně drahých zařízení, rozhodl jsem se zakoupit Juwel. Už jen proto, že splňoval mé předpoklady: krmení 2 krát denně, možnost manuálního krmení.

Doma jsem vyzkoušel, nastavení je opravdu jednoduché, ale pro jistotu jsem si projel přiložený DVD manuál. Krmítko po zapnutí tlačítkem ON/OFF se otočí a nakrmí rybky. Krmítkem prodane tolik krmiva, jak moc otevřeme dvířka krmítka. Trochu nevýhoda je, že i tak někdy prodane krmiva málo, když se trochu "šprajcne". Po stisku druhého tlačítka nastavíme druhé krmení, které proběhne 6 hodin po nastavení prvního krmení. Šest hodin proto, aby akvárium ještě svítilo (při běžném svícení 10 až 12 hod by byl 12 hodinový interval nevhodný).

Poslední tlačítko je na manuální přikrmení, když chcete návštěvě ukázat, jak máte dravé rybky.
Klady a zápory automatického krmítka Juwel EasyFeed

Výhody:
  • krmí jednou až dvakrát denně
  • jde manuální krmení
  • využijete při dovolené
 
Nevýhody:
  • docela hlučné
  • různé dávky krmiva (někdy menší než je třeba)
 
Kutilům bych doporučil jedno. Automatické krmítko Juwel a podobné zařízení vypadají jako elektrické ořezávátko tužek. Funkcí má opravdu málo a cena je docela vysoká za něco, co se umí otočit jednou nebo dvakrát za den. Nebude pravděpodobně složité něco takového vytvořit, pokud jste manuálně zruční. K dalšímu akváriu do budoucna asi také vytvořím nějaké vlastní veledílo.
autor: Surpan - Jiří Fojtík
22.07.2015 22:14:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one