rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Test - kobercové rostliny v 60 cm, 80 cm a 100 cm vysokém akváriu

kobercovky ve vysokém akváriu.png
Každou chvíli někde čtu dohady o tom, jak kobercové rostliny neporostou v akvárku o výšce 60 centimetrů a víc. Nebo že vhodné světlo bude mít takovou spotřebu, že to akvaristu sežere. A protože to moc lidí nezkusilo a zároveň není jisté, že kobercovkám dali vše potřebné, rozhodl jsem se to zkusit.
Nejprve jsem musel pořídit AQ vysoké 100 cm. První plán byl pořídit takové tři, ale po spočítání ceny za jedno, jsem velmi rychle sklopil uši a spadl zpět na zem. I tak jen pořízení AQ 40x40x100 cm vyšlo něco přes 4000 kč. Tady mi ale pomohl Václav Koc, kterému tímto děkuji za příspěvek. Pak jsem musel sehnat LED reflektory 30W a 50W. Pak už to šlo skoro samo.
koberocové rostliny v akváriu vysokém 60, 80 a 100cm.jpg
Plán je jednoduchý, provedení bude horší. Chci najít způsob, jak pěstovat kobercovky v akvárium o výšce 60, 80 a 100 cm a zjistit, jaké světlo bude k tomu potřeba. První plán byl 30 a 50W LED reflektory, pokud to nepůjde, zkusím asi nějaké rozumné výbojky, ale to vše postupně, Předpokládám, že test jednotlivých světel bude trvat cca 3 měsíce, pokud to klapne, zvednu hladinu ze současných 60 cm na 80cm a testuje se dál. Jedině takto zjistíme, jestli to jde nebo ne. Ano, bylo pár námitek, že se dá světlo měřit a že se to dá spočítat, že to nepůjde. Jenže jsou metody, které praví pravý opak, pokud rostlina dostane dostatek živin a CO2. Proto tento test.

A protože by tento článek byl dlouhý jak noc a začínal být už po druhém testu trochu nepřehledný, rozdělil jsem dílčí testy do samostatných článků. Stačí si nahoře vybrat jeden z provedených testů (jsou označeny tučně s kurzívou) a informace se vám hned zobrazí.
Tento článek nekončí, bude pokračovat, jak budu něco vědět. Jen to chce čas a trpělivost. Pokud nechcete o dílčí informace přijít, staňte se fanouškem surpanblogu přímo na facebooku, kde vkládám všechny nové informace. A držte mi palce, ať to vyjde dobře.
autor: Surpan - Jiří Fojtík
06.11.2016 22:50:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one