rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3387"
Plánuji letos stavbu akvárka 180 cm vysokého bez rostlinné .Akvárko bude mít rozměry 160x80x180 cm.dxšxv..vzhledem k délce nádrže jen 160 cm zvažují 3 kusy led reflektor 100 w a 6000 kelvinů je jasných je to denní bílí světlo..Nebudu mít snad na dně moc tmu .bude tam bílej křemičitého písek a černý rejnoci.
Ještě jeden dotaz. Jakým způsobem jste si poradil s řasou při zabíhání akvária?
Děkuji
Musel jsem odstraňovat řasu ze skla, do filtru jsem dal filtrační vatu a denně jsem přidával peroxid vodíku.
Zdravím. Bedlivě sleduji testy neboť za 14 dní budu řešit nasvícení rostlinné nádrže 175/77/85 - D/H/V.
Stále se nedokáži rozhodnout co koupit. Zaujal mě test nad 80cm akva s osvětlením od pana Tumy. Prosím o vysvětlení. Nad akvárkem bylo použito jedno světlo 4200lm nebo dvě tedy 8400lm? Výsledek se 100w reflektorem mě nadchnul. Našel jsem i lepší poměr spotřeba/výkon, jen teplota asi není ideální - 5000K: https://www.eneshop.cz/solight-led-venkovni-reflektor-pro-100w-11000lm-5000k-ac-230v-cerna/d-7720
Napadlo mě, že kdybych 3 takové reflektory zavěsil 20cm nad své akva + doplnil o jeden Aquatlantis který již mám, mohlo by to stačit. Co myslíte? Mimochodem překvapilo mě, že pouze dvě osvětlení Aquatlantis postačili u 80cm vysoké nádrže k růstu Blyxa japonica:
https://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=9060&objemod=1000
Pokud si najdete čas na mé dotazy, budu moc rád. Děkuji
Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Pan Tůma uvádí u svých světel výkon 7500lm / 50w což mi přijde asi jako nejlepší poměr výkon/cena na trhu. Docela by mě zajímalo jak by dopadl test nad 80cm akva pokub by jste ty světla použil tři. Cenově velmi výhodné mi přijdou reflektory 50W/6000lm: http://www.e-viaco.cz/solight-led-venkovni-reflektor-pro-50w-6000lm-ac-230v-cerna/ Kdybych použil 4 vedle sebe tuším, že by to mohlo stačit a nebo použít dvě světla od pana Tumy 170cm dlouhé a dostal bych 25500lm s o něco menší spotřebou.
Mohu ještě poprosit o Váš názor?
Jsem docela zastánce LED reflektorů, ale máte i dost velkou šířku akvária. Pokud budete chtít náročnější rostliny a aby světlo svítili rovnoměrně, 4 reflektory stačit nebudou. Lépe se bude pracovat s osvětlením od pana Tůmy. Jde ale pouze o názor, odzkoušené to v takovém AQ nemám, bude třeba si s tím docela pohrát, aby vše klaplo.
Pěkný článek. Asi dle toho budu řešit hluboké akvárium. Díky za test.
Ahoj Petře, takto vysoké AQ je prostě parádní na pohled....zvaž ale všechna pro a proti, přeci jen údržba, střih rostlin a výměna vody jsou nejen výrazně náročnější, zároveň zaberou výrazně více času.
05.01.2021 02:59:45
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one