rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1753"
Ahoj, začal jsem přemýšlet o pořízení reflektorů do akva. Mám akva 80x40x40. Hladina o de dne cca 35 cm. Světlo by bylo cca 10 cm nad hladinou, celé akva kryté sklem. Rád bych se zeptal kolik světel použít 2 nebo 3 a jestli 20w nebo 30w? Rostliny jsou náročné i nenáročné, hnojím a dávám co2 plynné. Předem děkuji za odpověď.
Ahoj, asi bych dal spíš 2 kusy, ale záleží, jak budou vysoko od hladiny. Čím blíž, tím viditelnější budou světelné kužely. Pro nenáročná by šly třeba i 3x 10W, pro středně bych šel do cca 2-3x 20W, pro velmi náročné na světlo se dá použít i 2x30W, ale to už nemusí být snadné udržet čisté bez řas.
Děkuji za naprosto vyčerpávající odpověď.
Aku mate teplotu priamo na povrchu reflektora? Kupil som si jeden no je tak horuci ze sa na nom neda udrzat ruka
Dobrý den, dáváte pod štěrk i nějaký substrát?
Dobrý večer, záleží, do jakého akvária. Pokud jde o LowTech (nenáročné rostliny), tak většinou pouze štěrk a čekám, než se dno "samo" zajede. Už jsem zkoušel i použití substrátu pro lekníny pod štěrk, což se líbilo velmi rostlinám rodu cryptocoryne, bohužel se to nelíbilo ancistrusům. Do HighTech akvárka pak k náročnějším rostlinám dávám kapsle NPK, případně kapsle Ferox.
Dobrý večer potřebuji poradit ohledně světla naTangyniku 180x60x60.Bude tam pár rostlin Anubyas.DekujiMilan.
Dobrý den, anubiasy jsou nenáročné na světlo, stačí jim cca 0,3 W/litr zářivkové světla, v LEdkách to bude ještě trochu méně.
Dobrý den, mohl bych se zeptat kolik/jak silné led reflektory bych potřeboval, do akvária 60*30*30, aby mi rostla Micranthemum umbrosum Monte Carlo a rostliny podobné náročnosti ?
Děkuji.
Dobrý den, měl jsem v akvárku vysokém 35 cm náročnější Cubu pod 20W led reflektorem. Rostla, sice výrazně pomaleji, ale i při 10W led reflektoru. Důležitý je dostatek živin ze dna a CO2. Pak by měly stačit dva kusy 10W led reflektorů.
Dobré ráno,mam akva 220 l 100*40*55 ,kde mam anubiasy,cryptokoryna affinis + kalatkolistou a mam 2x led pasky. Tepla bílá a studená b. Diody smd 5050 každý 14,4 w a přisvětluji 20w aquaglo...zářivka t8 ze starých zásob.Je tohle dostačující ? Váš nazor na za výměnu či nahrazení pásků či t8 10 wat reflektor(y)?Led pasky pomalu ztrácí na síle a jde i o nahrazení něčí za rozumnou spotřebu .Děkuju...
Dobré dopoledne. Mohu poprosit o fotku akvária? Prosím o zaslání na mail: info@surpanblog.cz . Zajímalo by mě, jak rostliny vypadají, jestli by se nehodilo světla více. Předpokládám, že 55 cm je výška. Pokud je výška AQ 55 cm, bude 10W led reflektor málo. Dal bych alespoň 20W, asi tři kusy. Pak je ale dobré počítat s tím, že zpočátku může dojít k opadání listů u kryptokoryn kvůli změně osvětlení. Není to vždy, ale stát se to může, viz článek: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/rozpad-listu-u-rostlin Díky za další info a fotku Aq.
Zdravím,chtěl bych poprosit o radu,kolikati vatoví reflektor a kolik kusu,bych měl použít na akva..80-35-35cm,pro kobercové rostliny.Díky za odpověd.
Zdravím, vycházel bych z mého akvária, první AQ v porovnání zde: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/jake-svetlo-nad-akvarium-pomoc. Tady mi rostla Cuba, je potřeba přidat živiny do dna, při 20W led reflektoru a výšce AQ 35 cm. Co se počtu kusů týče, tak bych dal 2 až 3 kusy, záleží, jaké kobercovky tam budou a jak vysoko budou led reflektory nad AQ.
Dobrý den mám akvárium 60x30x30 chci kobercovky a náročnější rostliny na svetlo.bude mi stačit 1x20w nebo 2x10w??
Dobrý večer, super, díky za info. Potřeba je to pak hlavně dopilovat. Mám takovou poučku, kterou používám hlavně na řasy, ale se světlem má hodně společného: Pokud má akvárium pravidelnou údržbu, tak je potřeba proti řase najít rovnováhu mezi světlem, živinami a CO2. Když je víc světla, je potřeba víc živin a CO2. U 10W nebude pravděpodobně třeba řešit CO2, ale nějaké živiny bych rostlinám dodal, abyste později neměl problémy s řasami. To je ale potřeba vyzkoušet a vypilovat. Ať se daří, pěkný večer
Zapomel jsem napsat že co2 pouštím z láhve 12 hodin stejně jak svitim.
Ahoj. testované akva bylo jak píšeš 30l.
Zkoušel jsi i jinou litráž?
Mám nano akva 10l, 20l, 30l.
Na ty menší taky myslíš těhle 20W a nebo raději méně?
Na Anubias i Microsorium windelov bude bohatě stačit 10W LED reflektor. Lilaeopsis má rád světlo, ale mohl by růst také pod 10W. Víc bych jim nedával, protože čím víc světla, tím je potřeba víc živin a CO2, jenže tan nemáš rostliny, které by zrovna potřebovaly přidávat bůh ví kolik živin a bez CO2 se obejdou a tak nastoupí jistojistě řasa. Nešel bych do vyšší než 10W. Jinak se mrkni na srovnání světel tady do článku: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/jake-svetlo-nad-akvarium-pomoc
OK juknu tam děkuji.
dobrý den
prosím vás,ten odkaz na ten reflektor je přesně na ten který svítí do akvária?
nechce se mi veřit, že by rostliny takhle pěkně rostly pod světelným spektrem
,,STUDENÁ BÍLÁ"
díky za odpověď
Horší bych neřekl, je náročnější na světlo. Ale líbí se mi víc. Jen s ní je víc starostí.
moc diík za info
14.10.2020 01:25:05
surpan
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one