rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Test - LED reflektor 100W 8500lm nad akváriem o výšce 100 cm

LED reflektor nad akvárium 100W 8500 lm 100cm.png
Na čtvrtý a poslední test osvětlení nad náročnější akvarijní rostliny, jsem se opravdu těšil. Hodně mě zajímalo, jestli tohle vůbec klapnout. Rozhodl použít 100W LED reflektor a to nad 100 centimetrů vysoké akvárium. LED reflektor jsem vybral s 8500lm a barvou světla 6000K. Nyní trval test 3 měsíce a na výsledky se nyní můžete podívat v tomto článku.
Přípravu na testy a pár základních informací, jak vše probíhalo a rozcestník mezi dalšími testíky různých světel při různé výšce akvária, najdete na: Testy osvětlení nad akvária vysoká 60, 80 a 100 cm.

Test 4. - světlo nad 100 cm

Začátek 4. testu - LED reflektor 100W 8500lm nad 100 cm akvárkem, CO2, PMDD, kapsle

Čtvrtý test osvětlení nad vysoké akvárium, tentokrát nad 100ti centimetrovým akváriem s kobercovkama s LED reflektorem 100W, 8500lm, 6000K. LED reflektory si můžete pořídit na našem eshopu SURPANshop.cz. Pokud máte zájem o silnější kusy, jako 50 a 100W, kontaktujte mne přes eshop a něco vymyslíme. A teď zpátky k testu.
test 100W LED reflektoru nad 100cm vysoké akvárium.JPG
Z rostlin jsem vybral Micranthemum callitrichoides Cuba, Hydrocotyle tripartita, Staurogyne repens, Limnophila aromatica, Heteranthera zosterifolia a mech Pilo moss. Vstupní hodnoty vody jsou: NO2 0 mg/l, NO3 34,3 mg/l, pH 7,6, Fe 0,05 mg/l, GH 16°d, KH 6°d.
Test 4. hotov - LED reflektor 100W 8500lm nad 100 cm akvárium

Čtvrtý test, s LED reflektorem 100W 8500lm nad akvárkem výšky 100 cm, je hotov. Výsledky jsou podle mého vynikající a 100W LED reflektor nad 100 cm vysoké akvárium uspěl na jedničku. Ze začátku se objevila zelená voda a prachová řasa, která s mou pomocí do 14 dní od založení ustoupila. Výtky některých akvaristů ještě před spuštěním testu, že test je zbytečný, protože se v horní části akvária nekontrolovatelně rozbují  řasy, se ukázaly jako zbytečně pesimistické, řasa se dala zvládnout bez potíží, stejně jako v každém jiném akváriu. Po celou dobu testu jsem svítil 8 hodin denně bez přestávky.
osvětlení nad akvárium - 100W nad 100 cm vysoké akvárium.JPG
Z použitých rostlin se velmi dobře dařilo úplně všem, jen mech rostl pomaleji, neboť heteranthera nad ním, mu nechtěla dát moc světla. První měsíc si všechny rostliny tak nějak zvykaly na nové nezajeté akvárium, ale později jsem musel Heteranthera zosterifolia jedenkrát stříhat. Ta dokonce v akváriu rozkvetla, květů jsem postupně napočítal okolo 10. Docela překvapením je i micranthemum micranthemoides Cuba, u které jsem byl na vážkách, jestli vůbec může v takové hloubce pěkně růst. Cuba mi ale dala pěkně za vyučenou, její růst byl naprosto v pohodě, dokonce její start byl rychlejší než v předchozích testech.
jako osvětlení nad 100cm vysoké akvárium.JPG
Akvárium o výšce 100 cm vypadá prostě perfektně. Jenže co se týče údržby, to bych raději ani nechtěl komentovat. Nebo to spíš slušně neumím. Problémy se objevují při odstraňování špatných listů nízkých rostlin, čištění skel je také oříšek. Sázení rostlin 70 cm dlouhými plastovými kleštěmi z vás udělá buď svaté, nebo naopak akvárium prokopnete patou a koupíte si křečka.
Shrnutí: Podle mého je 100W LED reflektor 8500lm nad 100 cm vysoké akvárium, pro rostliny náročné na světlo, optimální. Velmi důležité je dostatečné množství živin a CO2, které musíme do spodní části akvária ke kobercovkám dostat. Pak můžete bez problémů pěstovat i náročné kobercovky v takto vysokém akváriu. Cena za 100W LED reflektor Solight s tříletou zárukou se pohybuje okolo 1400 kč.

Více testů najdete na: testy osvětlení. Přebytky rostlin nejen z tohoto akvárka, najdete na přebytky rostlin na prodej. Aby Vám neunikly žádné nové testy, nápady a triky, staňte se fanoušky surpanblogu na facebooku: surpanblog.cz na fb.
autor: Surpan - Jiří Fojtík
16.06.2018 13:41:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one