rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Test - LED reflektor 50W 4250lm nad akváriem o výšce 60 cm

LED reflektor nad akvárium 50W 4250 lm 60cm.png
Na třetí test osvětlení nad náročnější akvarijní rostliny, jsem se rozhodl použít 50W LED reflektor a to nad 60 centimetrů vysoké akvárium. LED reflektor jsem vybral s 4250lm a barvou světla 6000K. Tentokrát trval test 4 měsíce a na výsledky se nyní můžete podívat v tomto článku.
Přípravu na testy a pár základních informací, jak vše probíhalo a rozcestník mezi dalšími testíky různých světel při různé výšce akvária, najdete na: Testy osvětlení nad akvária vysoká 60, 80 a 100 cm.

Test 3. - světlo nad 60 cm

Začátek 3. testu - LED reflektor 50W 4250lm nad 60 cm akvárkem, CO2, PMDD, kapsle

Třetí test osvětlení nad vyšší akvárium, tentokrát nad 60ti centimetrovým akváriem s kobercovkama s LED reflektorem 50W, 4250lm, 6000K. LED reflektory si můžete pořídit na našem eshopu SURPANshop.cz. Pokud máte zájem o silnější kusy, jako 50 a 100W, kontaktujte mne přes eshop a něco vymyslíme. A teď zpátky k testu.
test osvětlení nad 60 cm vysokým akvárkem - 50W LED reflektor.JPG
Z rostlin jsem vybral Micranthemum callitrichoides Cuba, Hydrocotyle tripartita, Staurogyne repens, Echinodorus tenellus, Samolus valerandi, Limnophila aromatica, Proserpinaca palustris a mech Pilo moss. Vstupní hodnoty vody jsou: NO2 0 mg/l, NO3 34,3 mg/l, pH 7,6, Fe 0,05 mg/l, GH 16°d, KH 6°d.
Test 3. hotov - LED reflektor 50W 4250lm nad 60 cm akvárium

Třetí test, s LED reflektorem 50W 4250lm nad akvárkem výšky 60 cm, je hotov. Výsledky jsou podle mého vynikající a 50W LED reflektor nad 60 cm vysoké akvárium nejenže stačí, rostou ale i všechny kobercovky, které jsem zasadil. Ze začátku se objevila ruducha, která ale postupně zmizela.
test led reflektoru 50W nad 60 cm vysokém akváriu.JPG
Z použitých rostlin se velmi dobře dařilo asi všem. Akorát Hydrocotyle tripartita měla pomalejší rozjezd. Pomalý růst na začátku ovšem vynahradila ke konci, kdy téměř zaplevelila Staurogyne repens, Micranthemum callitrichoides Cuba a Echinodorus tenellus, který se také ale pěkně rozlezl na mnohem větší prostor, než jsem mu určil. První měsíc si všechny rostliny tak nějak zvykaly na nové nezajeté akvárium, ale později jsem především lodyhovky musel několikrát stříhat.
test led reflektoru 50W nad náročnými akvarijními rostlinami.JPG
Akvárium o výšce do 60 cm je podle mého optimální. Vyšší akvária přináší problémy s údržbou, odstraňováním špatných listů nízkých rostlin, čištění skel je také oříšek. Tím, že jsem "simuloval" 60 cm akvárko v akvárku s výškou 1 metr, tak jsem nebyl schopen odstranit trochu ruduchy, která se na chvíli objevila, což by při normálních podmínkách šlo snáz a řasy bych se zbavil rychleji. Po zajetí ale řasa rychle ustoupila.

Shrnutí: Podle mého je 50W LED reflektor 4250lm nad 60 cm vysoké akvárium, pro rostliny náročné na světlo, optimální. Velmi důležité je dostatečné množství živin a CO2, které musíme do spodní části akvária ke kobercovkám dostat. Pak můžete bez problémů pěstovat i náročné kobercovky v takto vysokém akváriu.

Více testů najdete na: testy osvětlení.
autor: Surpan - Jiří Fojtík
22.03.2018 22:24:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one