rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3014"
Mám szat clear water ve filtraci už měsíc a půl, teď jsem ho i regeneroval v mořské soli a hodnoty NO3 jsou v akváriu furt vysoké, vůbec se nezměnily. Mám tam dávku na dva objemy akvária a vůbec nefunguje, za mě jsou to vyhozené peníze. Jediné co se zlepšilo, že je voda čirá.
Dobrý den, to se upřimně divím. Který máte, plants nebo original? Čím jste měřil hodnoty NO3? U original jsem měl naopak potíže u rostlinných akvárií, že jsem měl NO3 málo. Případně je také otázka, když se vám drží hodnoty na stejné hodnotě, jestli by se bez CW naopak výrazněji nezvýšily.
Dobrý den ,mám dotaz , nevíte kde bych koupila Clear water plants
Dobrý den, Clear Water Original i Plants můžete pořídit nyní i na našem novém eshopu: https://surpanshop.cz/54-filtracni-naplne
Co se týče odlišně zbarvených kuliček. Dusíkaté látky jsou ve vodě přítomny ve formě kationtů (NH4+) i ve formě aniontů (NO2-, NO3-). Logicky tedy ionexová náplň musí být složena jak z anexu, tak z katexu. Proto ten odlišný vzhled.
Díky za upřesnění.
Zdravím,má někdo zkušenosti, že CW snižuje uhličitanovou tvrdost. Mám nižší hodnoty než bych chtěl a nevím jestli tyto hodnoty byly nízké už před použitím CW.
Napíši čerstvou zkušenost. Mám 900l Malawi a mimo jiné mám skupinu už skoro dospělých Plac.pheno.lupingu(asi 15cm WFNZ),ostatní skupiny jsou cca 6-8cm. Již dříve jsem koupil do fx5 CW K3 A vše v poho...asi za 1-2 měsíce jsem pořídil ještě do eheim 2180 taky CW K3. A postupem času mi začalo připadat,že hlavně Placidochromisi jsou míň aktivní(ostatní moc neřeším jsou mladé), samci se nenáhánějí a o samice nijak nejeví zájem, do té doby se všechny 3 samice vytřely. Tak jsem dnes ráno vyndal jednu K3 a příjdu z oběda a samci mi připadají mnohem aktivnější a dokonce začínají opět nahánět i samice. Tak nevím jestli je to souhra náhod.
Přijde mi nereálné, že po pár hodinách od vytažení CW z filtru se změní voda natolik, aby takto ovlivnila chování ryb v akvárku. Nicméně nezkoušel jsem.
Dobry den.zakoupil jsem pripravek clear water k1.v akvariu mam filtraci aquael fan filter 3 plus.kam umistit sacek s pripravkem.
Dobrý den, u tohoto filtru to bude problém. CW je primárně určen pro externí filtry s větší objemem, kde se dá CW umístit přímo do misek na filtrační hmoty. Osobně CW používám i u vnitřního filtru, mám ale aquael s molitanovou kostkou bez plastového krytu. Na tento molitan co nejvíc rozprostřu CW a přetáhnu ho dámskou silonkou, aby držel. Tímto poněkud zvláštním způsobem se dá přidělat i na vnitřní filtry, případně jsem viděl někde na youtube, že si kutil pohrál s PET lahví, do které dal více filtračních hmot a na hrdlo přidělal čerpací hlavu. Dole do PET udělal několik větších děr kvůli proudění vody přes filtrační hmoty. Řešení to není opět pěkné, ale funkční.
Koupil jsem Clear water original je to možná měsíc. Před uvedením do provotu mi bylo doporučeno jej zregenerovat v soli, což jsem udělal. Po vložení do externího filtru, kde jsem nechal jen trubky a clear water, se voda do druhého dne nádherně vyčistila a je stále křišťálově čišta a NO3 je někde kolem 10 mg/l. Po přidání do filtru nemusím ani po dvou týdnech čistit sklo od řasy. Dříve jsem musel každý týden. Akvárium je celkově čistší a není třeba do něj zasahovat. Rostlinám se také daří velmi dobře a rostou jak divé.A to mám v nádrži 5 velkých terčů a dalších asi 70 malých rybek. Za mně palec nahoru a velká spokojenost.
Zdravím...Já zatím používám týden a hodnoty NO3 šly výrazně dolů,zákal žádný.Jen tedy nevím,jak přidělat jako poslední filtraci k vnitřímu filtru,když v molitanu je otvor jen na trubičku.Zatím přivázáno z boku na venkovní straně.
Tak jsem taky objednal a zatím tedy velké zklamání.Jedna výměna vody a jedna regenerace a dvakrát šedý zákal jak prase. Má někdo podobnou zkušenost.
Ahoj, mrkni na příspěvky níže, od čtenáře Jordan.Měl podobné zkušenosti pravděpodobně. Osobně ale netuším, co to může způsobit, poptal bych se prodejce nebo výrobce. Já používám tři pytlíky CW už přes rok a pohoda. A pokud možno, pokud se něco dovíš, dej nám vědět, čím to bylo. Díky
Mozes upresnit, mal by vydrzat niekolko mesiacov bez regeneracie a ty pises "jedna výměna vody a jedna regenerace". To si ako dlho nemenil, resp. menil vodu?
Jak autor článku píše - v rostlinných bohatě zarostlých akváriích je použití výrobku na zváženou. Já myslím, že lze napsat přímo, že v takových akváriích je spíše na škodu. Čas výměny vody totiž v takovém akváriu nezkrátí ani náhodou, protože výměnou vody drtivá většina akvaristů doplňuje do akvária mimo jiné hořčík a vápník. Tyto prvky totiž v hnojivech bývají zastoupeny jen v nepatrné míře, protože hnojivo s těmito prvky ve vysokých koncentracích vločkuje a sráží se. Nevylučuji však, že jsou místa, kde je hořčíku a vápníku ve vodě přebytek, a tam by opravdu mohlo dojít k prodloužení poločasu výměny vody. Znovu opakuji, že mluvím o bohatě zarostlých akváriích. V ostatních případech, kdy jsou v akváriu ryby ve velkém množství a rostliny jen aby se neřeklo (typicky afrika a cichlidy vůbec) je to jistě přínosný pomocník, o tom není třeba diskutovat. V takových akváriích se hořčík a vápník drží mnoho týdnů na hodnotě, kdy rostliny ještě dostatečně prosperují a nechřadnou. Na otázku, jestli je to zázrak odpovídám stejně jako na dotaz o výrobcích určených pro elektronické odstranění řas (Twinstar a Chihiros) : Šikovnému akvaristovi jistě pomůže, kdo je však úplně mimo, tomu nepomůže vůbec nic. A tak je to se vším :-)
Při nenáročných rostlinách v hojném počtu a zároveň při nenáročných rybách lze dosáhnout rovnováhy, kde není třeba hnojit. Sám mám akvárií momentálně 7 a u dvou z nich to mám stejně. Tedy celkem málo rybek a dostatek nenáročných rostlin, slabší osvětlení, bez hnojiv a dolévám odpar. Funguje to takto už 2 roky.
Já jsem se o CW začal zajímat až po té, co se mi změnila situace v akva, které zpočátku dobře běželo. Měřil jsem hodnotu vody, byla cca k 50mg a pak jsem měřil i vstupní vodu. Teplá voda nám jde přes vlastní studnu, kde jsou hodnoty prakticky stejné jako v nádrži. Když napouštím vodu, mixuju jí tak aby byla vlažná, takže tam jde studená z řadu z Želivky a menší část z té studny. Přišlo mi, že b mi v tomto případě CW mohl pomoct.
Dobry den, chtel bych zakoupit SZAT Clean Water do 375L akvarka (150x50x50) kde je asi 32 rocnich tlamovcu velikost 8-12cm (jeste porostou). Akvarium je teda prerybnene. Muj dotaz je, zda-li koupit K2 nebo K3. K3 se mi vsak rozmerove do vnejsiho filtru (JBL900) nevejde , nebot ma rozmer 24x24cm a kos ve filtru 16x16cm. Jde pytlik s mediem ohnout?
Dobrý den, při objemu akvária mezi určenými hodnotami, také protože je akvárium přerybněné, tak bych šel spíš do většího K3. Jde o plátěný pytlík, který není přeplněný a jde běžené ohýbat, neměl by tedy být problém. Mám sice vyzkoušené jen menší balení, ale u nich problém s přizpůsobením velikosti ohybem určitě není. Pěkný den
31.03.2020 19:21:29
surpan
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one