rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Fenomén s názvem Pokémon GO

pokémon GO.png
"Pokud jste o Pokemon Go ani neslyšeli, pravděpodobně nejste připojení k internetu." Asi takto bych shrnul fenomén dnešní doby, kde se na mě valí informace z hlavních novinových plátků a sociální sítě jsou plné fotek podivných příšerek mého mládí.
O co tedy jde? Stačí mít chytrouše (smartphone), nainstalovanou aplikaci Pokémon GO a pak už vám nic nebrání lítat po venku a chytat do Poké Ballu Pokémony. Jde o spojení běžného světa s virtuální realitou. Přijde Vám to ujeté? Mě poněkud také. Jenže jak se ukazuje, po této hře prahnou nejen děti, ale také dospělí šílí po svém novém Pokemonovi. Její velkou výhodou je i to, že "děcka" konečně vylezou z domu od počítače a velmi rády vykonají nějaký pohyb, který se liší od krátké chůze od počítače na záchod a do ledničky.
aplikace Pokémon Go.png
Odchyt pokémonů pak probíhá pomocí kamery zabudované v mobilu nebo tabletu. Vy jste pak nuceni pro další odchyt jít na další místa, ve městě i v přírodě. Pokud tedy narazíte na nějakém místě na stohlavý dav s mobilem v ruce, jste určitě blízko k dalšímu úlovku. Nebo někdo rozdával Iphony zadarmo.
Jak začít?

Nejprve si Pokémon GO stáhnete na svůj mobil s Androidem na play.google.com (Pokémon GO). Jak to uděláte, samotná hra vám poradí, co a jak. Nejprve si ale musíte jednoduše odchytit jednoho z nabídnutých pokémonů. Pak můžete začít lovit. Váš mobil vás přímo upozorní, že se nacházíte poblíž nějakého Pokémona. Podle počtu tlapek pak víte, jestli je přímo u vás nebo trochu dál. Na obrazovce se pak zobrazí daný pokémon přímo jako by tam byl s vámi. Také podle barvy kruhu okolo zjistíte, jestli jde o náročný lov nebo naopak jde Pokémon ulovit snadno. Pak se pokusíte zaměřit a ulovit Pokémona do Poké ballu. Někteří mají tendenci prchat z pokéballu a musíte je chytit vícekrát. A takto pokračuje do dalších levelů.
Výhody a nevýhody Pokémon GO

Není asi nic snadnějšího, jak vyhnat děti z domu do přírody. Pokud je vaše žena moc často doma, zkuste ji do mobilu nainstalovat tuto hru, na které jsou mnozí závislí, jak sami přiznávají. Ve světě se projevilo již několik pozitiv a negativ této neskutečně oblíbené hry. Velkou, již zmíněnou výhodou, je fakt, že děti se najednou začínají víc hýbat (a to dokonce i v Americe). Zajdou si nejen do Mekáče, ale i do přírody. Další výhodu v této aplikaci našel majitel útulku pro psy, který využil umístění Pokémona v blízkosti útulku k tomu, že lovci Pokémonu si berou na své procházky pejsky sebou. Ty pak vrací, ale občas si někdo pejska i osvojí. 

Bohužel se také ukazuje, jak jsme z technologie otupělí, mnozí si díky virtuální realitě neuvědomují, že nejsou nesmrtelní. Při čučení do displeje pak klidně vlezou do cesty, loví Pokémony při jízdě autem a riskují nejen své životy.
Co dodat?

Lovte, nebuďte závislí a hlavně se dívejte, kam šlapete, v tom lepším případě to bude jen do lejna.
19.07.2016 13:25:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one