rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Emigrace do Velké Británie

Emigrace do Velké Británie.png
Jmenuji se Frank, no, ve skutečnosti to není mé pravé jméno, ale tam kam jsem přijel změnit svůj život, mi tak říkají, do Velké Britanie. Před pár měsíci jsem se rozhodl odjet na neurčito do Anglie, nyní tu žiji již pár měsíců a rozhodl jsem se o své malé dobrodružství podělit s ostatními čtenáři tohoto informačniho blogu.
I přes to, že na internetu již naleznete spoustu ''návodů'' jak na to, rozhodl jsem se zapojit do mého příběhu i různé praktické rady a doporučení, pro ty, kteří o takovém dobrodružství také uvažuji do budoucna. V této ůvodní části Vás seznamím co mě vedlo k tomu odcestovat z České republiky a opustit vše co jsem měl rád a vydat se do velkého pro mě neznámého světa za velkou louží. Myšlenka odjet "někam" se mi v hlavě ronila delší dobu, často jsem o tom vykládal, ale ve skutečnosti mě nikdy nenapadlo, že bych skutečně odjel, měl jsem vcelku slušnou práci, do které jsem nastoupil hned chvíli po dokončení střední školy a na kterou jsem si nemohl stěžovat, bydlel jsem tehdy stále u rodičů, měl vlastní auto a žil jsem si vcelku pohodlný život.
Chci pracovat v zahraničí.jpg
Jednoho dne si takto sedím v praci a začal jsem si psát s kamarádem, po chvíli jsme mu ze srandy nadhodil, jestli někam nechce emigrovat a on že nad tím uvažuje už nějákou dobu, tak jsme se dohodli, že se sejdeme v restauraci a probereme to. Pár dní na to, jsme se sešli a domluvili se, že odjedeme do Anglie, jako blesk z čistého nebe, věc nad kterou jsem vnitru dumal a občas i nahlas přemýšlel ale nikdy si nemyslel že ji realizuji, se najednou začla stávat skutečností. Mnozí z Vás by se mě teď možna zeptali, a proč jsi odjížděl když jsi byl v Česku spokojenej ? Tak na tuto otázku vážení, asi stále neznám upřímnou odpověď a rozhodně by se nevešla do tak krátkého článku aniž bych Vás tim neunudil k smrti. Přesto kdybych musel odpovědět, tak stručně odpovím: politická situace, pošramocená národní nálada, postrádal jsem vidinu budoucnosti, touha osamostatnit se a přestěhovat se do velkoměsta.
Další mé kroky byly jasné, dát vypověď v práci a začít se připravovat na velkou cestu, na přípravu jsme si vzali spoustu času, nějákých 8 měsícu. S prací jsem se težce loučil, občas se mi stýská po některých spolupracovnících a i po mojí bývalé šéfové :)) Jakmile jsem opustil práci, jako nezaměstnaný jsem začal hrotit přípravy. Vybrali jsme město (Manchester), přesné datum odletu (28.11.2013), pak jsme koupili letenky a rezervovali hotel, domluvili jsme se, že nám 3 dny na hotelu budou stačít na to, abychom našli v Anglii řádné ubytování, o tom jak veselé či neveselé toto rozhodnutí bylo na základě naší nevědomosti, se vyjádřím v další epizodě.
 
Měli jsme letenky, měli jsme rezervovaný hotel a mě začínali 5ti měsíční letní prázdniny v České republice, možna poslední, kdo ví? Volno jsem si užil po koupalištích, výletech, s přáteli, bylo to báječné, ale abych nezlenivěl a neproflákal celé léto, rozhodl jsem se přeci jenom něco produktivního dělat, věnoval jsem se maloobchodnímu prodeji. Abych si něco málo přivydělal, nikdy jsem to předtím nedělal, takže to pro mě byla dobrá zkušenost, naučil jsem se něco nového, přivydělal si a možna v tom budu pokračovat zde v Anglii na plný uvazek až se více usadím.
Cesta za prací do Anglie.jpg
Nicméně léto uteklo jako voda, a termin odletu se blížil, výřídil jsem důležíté formality ůřední atd, o tom co je vše potřeba zařídit Vám napíší v přístím článku který se budě věnovat pouze těmto "ouřednickým" záležitostem, které všichni tak zbožnujeme. Čím více se blížilo datum odletu, tím vice jsem se těšil, nemohl jsme se dočkat až tam budu, až začnu poznávat město, lidi, najdu si domov, práci. Poslední dny před odletem jsem se loučil s přáteli a bylo mi z toho trošku smutno. V den odletu jsem se rozloučil s rodinou a vyrazil. Protože jsem podcenil balení kufru, měl jsem docela fofry, takže nebyl čas na nějákou trému.
 
Jak jsem ale už seděl v autobusu a míříl do Prahy na letiště a čekala mě dlouhá jízda, člověk měl čas na přemýšlení a tím pádem rostla i nervozita. Jeli jsme dohromady 3 kamarádi, za novým životem. Dlouhou jizdu v autobusem nám zkratil Tom Hanks ve filmu Terminál, který jsme bohužel nedodívali, což mi připomíná, že to musím dohnat. V Praze jsme dorazili na letiště, odbavili se, nasedli do letadla, a bylo to. Už nebylo cesty zpět, letadlo se rozjelo, pak vzletlo, a bylo to, bye bye Czech republic.
Autor: Frank
Další Frankovi články s informacemi o práci v Anglii najdete na: Frankova cesta za prací do Anglie.
29.08.2018 17:50:12
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one