rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
práce v británii.png
Už je to více než rok, co jsem se odstěhoval do Britanie. Po delší odmlce jsem se rozhodl napsat mé poznatky a názory na Britanii. Jsem tu již nějakou tu dobu, abych mohl posoudit, jaké to tu vlastně je. Tak v první řadě bych se zaměřil na klima.
I když je Británie relativně blízko České republice, tak mohu říct že klima je tu dosti rozdílne. V Česku jsem z pravidla nebyl nikdy nachlazený, nebo nějak nemocný, tady v Anglii, jsem pravidelně nechlazen, dokonce jsem měl i zánět spojivek, což jsem do té doby netušil co je. Je tu vlhčí vzduch, protivnější vítr a teplota tu vcelku dost kolísá ze dne na den. Je pravda, že v zimě tu teploty nedosahují takových mrazů jako u nás v ČR, ale i když máte jen kolem nuly a profukuje kolem Vás ledový neúnavný vítr, je to daleko horší než bezvětří a -15°C.
cesta za prací do anglie.jpg
Zajímavé mi příjde, jak se Angličani oblíkají. Souvisí to s tím počasím, neboť když je venku krásně teplo a svítí sluníčko, a já mam tričko a kraťasy, není problém potkat angličany v zimních bundách. A zase naopak, v zimě, když člověk klepe kosu a to je solidně oblíknutej, tak Angličani běhají venku v tričkách. Oni ti Angličani celkově vše dělají tak nějak naopak. Holt se chtějí od Evropanů asi lišit, ať to stojí co to stojí.

Nejhorši věc, se kterou jsem se tu setkal, jsou jejich originální kohoutky v koupelně, nebo kuchyni. Mnoho domů tu nemá klasickou baterii jako máme v Česku, mají to tu rozdělené. Z jedné trubky Vám teče ledová a z druhé Vám teče vařící voda. Doposud jsem nezjistil, k čemu je to dobré. Buď Vám ruce mrznou, nebo je máte opařené. Nepohodlí je opravdu veliké i při umývání nadobí. Ale dá se na to zvyknout. Ze začátku jsem si myslel, že se budu muset přestěhovat někam, kde to mají klasické, tak jak jsem zvyklý. Teď už se s tím nějak dokážu poprat. Nicméně smysl tohoto zařízení mi pořád uniká.

Velký rozdíl je i v mentalitě lidí. Mně osobně tu lidé příjdou více veselí, spokojení a hlavně nápomocni a přátelští. Nicméně toto je můj názor. Co jsem slyšel, tak většina Angličanů o Angličanech tvrdí, že jsou nezdvořílí a nepřátelští. Mně to tak nepříjde.

Co je ale pravda, tak Angličani sou na naše poměry opravdu čuňata. A to jsem hodně slušnej. Zanechávají dost nepořádek, ale v zásadě je to problém hlavně Manchestru, kde žiju. V ostatních městech, co jsem navštívil tento problém není tak hrozný. Ale tady člověk někdy doslova musí hledat cestu mezi odpadky, které jsou prostě všude.

Nicméně podtrženo sečteno, jsem tu spokojený. Anglie se mi líbí, i samotný Manchester mám rád. I když to zrovna není nejčistější město s nejúžasnější architekturou. Určite nelituju, že jsem se vzdal toho, co jsem měl v Česku a vyrazil jsem.

Uvidíme, co bude dál. Pohrávám si s myšlenkou, že bych se podíval třeba do Kanady. Ale to se uvidí až po novém roce. Pokud má někdo pocit, že by rád vycestoval, ale chybí mu odvaha, doufám že mu mé putováni odvahu dodá, neboť zážitky, co jsem prožil a zkušenosti, které jsem získal, co jsem se vše naučil, je k nezaplacení. V životě je potřeba se nezastavit a já jsem rád, že jsem se nezastavil. Tam, kde jsem v Česku žil, jsem měl pohodlnou práci, která mi bohužel nic nového nenabízela. Takže tímto lákám všechny čtenáře, kteří se dočetli až sem, jděte kupředu, nezastavujte se! A to nemluvím pouze o cestování, ale ať se jedná o cokoliv, člověk by si měl jít za svým cílem, za tím po čem touží. Držím všem palce, kteří se rozhodli realizovat své touhy a přeji hodně štěstí. Já se nemohu dočkat, co přijde dál, kam mě má cesta povede, protože tento rok byl super. V příštím článku budu pokračovat v mém příběhu po nastěhování do nového bydlení.
Další Frankovi články s informacemi o práci v Anglii najdete na: Frankova cesta za prací do Anglie.
29.08.2018 17:51:35
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one