rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Eraclea Mare – dovolená v Itálii

Dovolená v itálii.jpg
Dlouho jsem nebyl nikde na dovolené. Dokonce jsem si odvykl odpočívat, takže jsem ani dovolenou nevyhledával. Přítelkyně tedy rozhodla za nás. Známí chtěli jet do Itálie a chtěli někoho k sobě.
Trochu jsem se obával cesty, neboť jsme měli jet ve dvou autech a já měl být řidičem jednoho z nich - mého starého vozu Nissan Micra, který neměl ani klimu, ani nebyl pohodlný a byl dost starý.
Eraclea mare přístav.jpg
Obavy byly a hlavně jsem nikdy nejel naráz 950 km jen s přestávkami, bez možnosti výměny za jiného řidiče.
 
Takže jsme se připravili a brzy ráno vyjeli. Na benzině jsme si ještě koupili dálniční známku do Rakouska a mohli jsme pokračovat v cestě. Výhodou bylo, že jsem jel jako druhé auto, tedy jsem nemusel řešit cestu a navigování.
 
Cesta byla ale vcelku v klidu. Jeli jsme v září, kvůli klidu, menšímu horku a levnějšímu ubytování. V autě jsme byli dohrmady tři, zbytek auta byl kompletně zaplněn oblečením a trochou jídla.
Cesta do itálie.jpg
V Rakousku se jelo moc dobře. Dálnice byla v pohodě, ne jak tady. Jet 950 km po české D1 během 10 hodin, to bych si musel nechat odstranit krční páteř v sypkém stavu.
 
Po několika hodinách cesty jsme dorazili na hranici s Itálií. Únava byla snesitelná, co dvě hodinky jsme zastavili na odpočívadle, abychom se provětrali a odskočili si.
 
Na hranici jsme dostali nějaký papírek, abychom pak mohli zaplatit za dálnici (dle ujetých kilometrů). Severní část Itálie byla nádherná. Obrovské hory lemující dálnici, lesy, říčky. Opravdu krása, byl jsem překvapen, jak jsou ty skaliska obrovské.
Eraclea mare ubytování.jpg
Po další hromadě hodin jsme dorazili k pokladnám, kde jsme zaplatili mýtné. Za chvíli jsme pak byli v Eraclea Mare, kde jsme se zapsali a dojeli k apartmánu.
 
Tento den jsem již jen zalehl a odpočíval po náročné cestě. Další dny jsme si užívali moře, písku, procházek po pláži. Až na jeden den jsme měli pěkné slunečné počasí. Ochutnávali jsme italské jídlo a vína, na obědy jsme si zašli pokaždé do jiné restaurace. Byl jsem překvapen, že gnocchi a pizza je mnohem lepší u nás.
 
Jeden den jsme si udělali výlet autobusem do Benátek. Přímo v infocentru v Eraclea Mare jsme si zjistili, v kolik nám co jede, kde přesednou a jak zpět. Cesta byla nakonec úplně v klidu a jsem rád, že jsem Benátky navštívil. Je to tam fakt parádní, doporučuju. Jen ty záchody by mohly být lépe značené a ve větším množství. Ale o Benátkách jsem již psal dříve: Venezia - Benátky.
Benátky.jpg
Přímo v Eraclea Mare je pěkná pláž, s pěkným mořem a borovým lesem, kde je plno apartmánů. Nevýhodou jsou ale komáři. Rozhodně je nutný kvalitní repelent. Druhý týden v září, kdy jsme Eracleu navštívili, nebyla pláž přecpaná a přitom moře bylo ještě teplé.
bungalow eraclea mare.jpg
Co se týká potravin, jeli jsme si nakoupit do blízkého většího města, myslím, že to bylo San Dona di Piave, kde byl Lídl. Byl jsem překvapen cenami, které byly buď stejné jako česku nebo i nižší.
pláž na eraclea mare itálie.jpg
Jen doporučuji mít u sebe dost hotovosti, italský Lidl bohužel nebere všechny typy platebních karet.
 
Tady jsme se pak po cestě zpět na chvíli ztratili, neboť začala brutální průtrž mračen a my nesthli vyjet za autem před námi. Viděli jsme sotva na metr před auto a když jsme ani po půl kilometru nenašli naše doprovodné vozidlo, sjeli jsme na parkoviště a čekali, až přejde déšť a zkusíme se zorientovat a najít v úplně neznámém městě v neznámém státě. Naštěstí vše dopadlo dobře a byli jsme objeveni.
Eraclea mare.jpg
Takže je zbytečné tahat si plné auto potravin, pokud máte poblíž větší obchod.
 
Poslední den jsme se sbalili a vše uklidili. Po odevzdání klíčů a kontrole apartmánu jsme vyjeli. Cesta byla zase hodně dlouhá, ale už jsem byl trošku zvyklejší. Doporučuju dodržovat rychlost, pokuty jsou hodně vysoké, naštěstí jsem jejich výši neměl tu čest vyzkoušet.
Eraclea mare pláž.jpg
Večer jsme dorazili domů a byli jsme hodně unavení, ale zároveň odpočati.
 
Celý tento výlet nás vyšel včetně benzínu, ubytování, jídla a všech poplatků a dárků pro rodinu na 24 tisíc pro tři lidi. Tedy na osobu 8 tisíc za parádní týden u moře.
22.11.2015 21:39:06
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one