rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak jsem se ztratil v Benátkách

Benátky a masky.jpg
"Špinavé Benátky", slyšel jsem od pár známých, kteří toto "ostrovní město" navštívili. Opak byl pro mne pravdou. Benátky mi přišly moc pěkné, nikde jsem se nesetkal se špínou či odpadky. Možná jsem měl zrovna štěstí, možná ne.
Jediné, co bylo nepříjemné, je zápach moči v některých (opravdu jen minimum) bočních uličkách, ze kterých si turisti udělali toaletu.
Benátky.jpg
Cesta do Benátek byla především snem mé drahé polovičky. Protože jsme byli na dovolené v Itálii u moře, rozhodli jsme se udělat si výlet autobusem z Eraclea Mare do Venezia, přes San Dona di Piave.
Naplánování cesty bylo důležité, protože jsme museli několikrát přestupovat. S informacemi nám pak pomohli v turistickém centru, kde jsme dostali nějaké mapy, odjezdy autobusů apod.
Pak jsme si jen pořídili jízdenky a cesta mohla začít. Vše probíhalo kupodivu podle plánu a za hodinu a půl jsme byli na místě.
Výlet do Benátek.jpg
Hodina a půl v buse v horku náročnější na pitný režim, takže první věc, kterou jsme chtěli v Benátkách navštívit, byly toalety. Hledání bylo ale náročnější, ale povedlo se. Bohužel nejprve odešla paní, která měla wc na starost, takže se na ní čekalo - wc bylo zamčeno. Poté jsme museli ještě prosit na informacích, ať nám rozmění bankovky na drobné, abychom je mohli vhodit do automatu. No, tohle bylo trochu nepříjemné a hodně na knop. Pak už jsme klidní šli podle mapky na loď. Chtěli jsme se podívat na Benátky z lodi. Skvělý zážitek. Obepluli jsme lodí celé Benátky až na piazza San Marco (náměstí svatého Marka).
Plavba po Benátkách.jpg
Tady jsme se rozhodli, že půjdeme zpět na autobusovou zastávku, pěšky. Mapu jsme měli, cesta byla na první pohled jasná. Prostě rovně a musíme tam dojít cca za dvě hodinky. Aspoň si vše prolezem a uvidíme velkou část zajímavých věcí v Benátkách.
 
Lidí bylo všude dost, uličky úzké, všude hodně vody, gondoly měly zácpu. Bylo tam tolik gondol a tolik zájemců o plavbu v nich, především Japonci si byli ochotni počkat, než se dostanou na řadu. Pak se dostali na řadu a další hodinu trvalo, než se přes zápcu gondol mohli vůbec pohnout.
Most v Benátkách.jpg
Neskutečné množství vodních kanálu, úzké uličky, domy starší architektury se mi líbily a připadal jsem si jako kdybych byl v jiné době. Nikde žádné auto, vše se vozilo na trakařích nebo lodích.
 
Když jsme se po dvou hodinách nedostali na nádraží, bylo nám to divné. Ulice podle mapy se jmenovaly úplně jinak, názvy ulic, na kterých jsme stáli, jsme nemohli v té zněti názvu v mapě najít. Šli jsme tedy dál a dál, prostě stejným směrem, rovně tak, abychom došli tam, kam jsme chtěli.
 
Najednou jsme začali poznávat domy, co jsou za řekou. Bylo nám jasné, že jsme je již viděli. Šli jsme tedy dál po nábřeží. Sluníčko krásně svítilo, obloha byla bez mráčků, na zářijový den bylo opravdu teplo.
 
Pak jsem se konečně zorientovali v mapě a zjistili jsme, že uličky v Benátkách jsou zrádné. Stačí trochu odbočit a když si myslíte, že jdete rovně, pomalu se stáčíte jinam. Pomalu, ale jistě. Po více než dvou hodinách jsme došli na druhý břeh od zastávky u náměstí svatého Marka, tedy přes řeku na místo, kde jsme vystoupili z lodi. Tedy asi 50 metrů přes řeku.
Benátky - piazza San Marco náměstí svatého Marka.jpg
Odtamtud by se dalo lodí plavit zpět na nádraží, ale na našem břehu zastávky nebyly. Rozhodli jsme se podrboně hlídat mapu a ulice a vydat se tedy na nádraží pěšky. Asi po hodině jsme se tam dostali a přišli i na chybu, kde jsme odbočili špatně. Jedna malá chybka a už jste úplně někde jinde.
 
Takže jsme si toho prošli mnohem více, než jsme plánovali. Ale o to víc zážitků jsme měli a více jsme toho viděli.
Benátky výlet.jpg
22.11.2015 21:39:48
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one