rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Chevrolet Trax a spotřeba

Chevrolet trax.png
"Chevrolety hodně žerou!" slýchával jsem hlavně od majitelů Cruzů a Orland. Takže spotřeba Chevroletu Trax 1,6 nad 8 litrů na sto mě nepřekvapila. Mám nyní najeto 12 tisíc kilometrů a rozhodl jsem se, že zkusím jezdit na spotřebu. Nejdřív pro zajímavost, nyní i pro značnou úsporu.
Docela dost najezdím, cca 22 000 km za rok (samozřejmě to pro někoho může být málo). Když byl vůz nový, měl jsem spotřebu 8,6 litrů, po zajetí cca po 5000 najetých kilometrech spotřeba klesla na 8,1 litrů. Což mě potěšilo, hlavně že nešla nahoru. I tak jsem byl stále daleko od průměru v kombinované spotřebě město a mimo město. Výrobce uváděl u tohoto motoru nějakých 6,5 litrů. A protože jsem byl přesvědčen ostatními, že to míň žrát nebude, ani jsem to nezkusil.
Chevrolet Trax a spotřeba.jpg
Jednoho krásného dne jsem se ale rozhodl, že zkusím plynulejší jízdou, omezením průdších rozjezdů a snížením rychlosti na dálnicích spotřebu snížit.
Chevrolet Trax a spotřeba 1,6 LT.jpg
První jízda město a mimo město byla dlouhá cca 80 kilometrů a zvládl jsem ji za krásných 5,7 litrů. Což bych spíš čekal od motoru naftového. Což mě začalo bavit. Nyní mám najeto asi 400 km a spotřeba šla nahoru, na 6,6 litrů na sto. Což je pořád paráda a sedí se spotřebou udávanou výrobcem. Spotřeba stoupla především kvůli mnohým kolonám, ve kterých jsem popojížděl.
Budu se snažit ještě spotřebu snížit, už jen proto, že mě to baví a také proto, že měsíční úspora je nějakých 900 kč za natural.
 
Co se týče používání eco režimu, který vypíná motor při zastavení na křižovatce nebo v koloně, tak ten nevyužívám, tedy tlačítko při startu vypínám. Sice by možná šla spotřeba ještě trošku dolů (využití najde při dlouhém stání v koloně), ale startování vozu při každém popojetí, i když jen přes sešlápnutí spojky, pravděpodobně dost ničí baterii.
22.11.2015 21:48:07
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one