rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7026"
Všeobecně platí, že nižší spotřebu má auto s mírně přehuštěnými pneumatikami. Zejména dnes, kdy mají pneumatiky pod vzorkem tzv. ocelový nárazník, který nedovolí vyboulení a sjetí středu vzorku. Je to samozřejmě hlučnější i vibrace se zvětší. Naopak dojezdnost se zlepší a je možno využívat setrvačnost k jízdě bez zařazené rychlosti. Rovněž ostré brzdění má souvislost se spotřebou.
Mám teď Golfa IV kombi a dovede i po 250000 km jezdit s lehčí nohou za 5,6l. Samozřejmě v zimě ( topení) a na krátké vzdálenosti leze i na 7,5l. Jezdím na levnější ekonaftu.
Kdysi jsem měl Octavii 1100. Dělal jsem s ní hokus pokusy na snížení spotřeby. Při generálce motoru jsem nechal zbrousit hlavu na vyšší kompresi ( o 2,5mm) a skutečně spotřeba slezla o litr. Dal jsem si tu práci a navlékl do vytápěcí trubky k topení, měděnou trubičku na ohřev benzinu před karburátorem. Teplý benzin se roztáhne a lépe probíhá spalovací proces. Spotřeba klesla o další 0,5 - 0,8l. Má to ale mouchy, po zastavení rozehřátého motoru se vytvoří plynová bublina a motor nechce chytit. V létě se netopí a tudíž se benzin nepřehřeje. Dnes u Golfa to používám na ohřev nafty a šetří to asi 0,8l.
Tak to jsou docela už velké zásahy, do takových experimentů bych se u auta se zárukou raději nepouštěl. U mě by popravdě stačilo dát nohu z plynu, krátce jsem zvládal jet i za 5,9 litrů, ale to je šílenost. Ta jízda mě nebaví, na dálnici bych se táhl a prostě nepatřím mezi šneky. Ani za spotřebu nižší o více než 2 litry mi to nestojí. :-)
14.12.2015 22:46:36
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one