rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Chevrolet Trax - najeto 30 tisíc a 2.servisní prohlídka

Chevrolet Trax 1.6.png
Třicet tisíc kilometrů od výroby vozu Chevrolet Trax najeto, čekala mě tedy druhá servisní prohlídka v autorizovaném servisu Chevrolet v Brně. Tentokrát jsem nebyl již tolik nadšený. Jinak vůz šlape jak hodinky, bez závad.
Kvůli záruce na vůz bych měl každých 15.000 kilometrů, nebo každý rok, podle toho co přijde dřív, nechat vyměnit olej a udělat servisní prohlídku nejlépe u autorizovaného servisu, pokud nechci problémy s uznáním případné reklamace. První servisní prohlídka proběhla cca před rokem, vyšla mě na pěkných 3200 kč včetně výměny oleje. Druhá bohužel již tak cenově zajímavá nebyla, ale s tím jsem počítal, neboť jsem byl upozorněn, že druhá prohlídka je pečlivější, je potřeba vyměnit olej, brzdovou kapalinu, všechno promazat, překontrolovat, odmastit brzdy, vyměnit filtry. Prostě je toho hodně. A když samotná práce stojí 660 kč za hodinu bez DPH, cena prostě naskáče. Ale s tím je potřeba počítat u každého nového vozu.
Chevrolet trax servisní prohlídka.png
Malá vsuvka před koupí nového vozu - nepodceňte náklady na servis a pojištění
Důležité je si před koupí nového auta uvědomit i cenu všech pojištění, která budete potřebovat. Takové povinné ručení a havarijní pojištění utohoto vozu vyjde na úžasných 12 až 38 tisíc ročně, podle pojišťovny (nejdražší nabídku jsem samozřejmě dostal od České pojišťovny), v ceně od 12 do 16ti tisíc se pak pohybují běžné pojišťovny přes srovnávač na S-Finance. Kompletní pojištění se dá tedy sehnat třeba u Kooperativy nebo ČSOB za cca 12 až 15 tisíc. U levnějších pojišťoven pak dochází k většímu ořezání pojistného plnění a je třeba si pohlídat, aby Vám vůbec někdy něco vyplatili v případě průšvihu. Dobře tedy počítejte, já si to naštěstí uvědomil vše dopředu, nic mě tedy nepřekvapilo.
Takže zpět k servisu. Objednání je rychlé, příjemné, ráno auto přivezu, odpoledne po práci vyzvednu. Mezi tím je vše hotové, auto mi zdarma umyjí (samozřejmě to nezapomenou podotknout, i když to tak trochu udělat musí, aby zkontrolovali, že jsou plechy v pořádku a nezeberou mi záruku na případnou rez, která by se asi časem objevila, kdybych to někde bouchl). Jednání pohodovém kluci tam už ví, co a jak.

Jenže pak přichází právě jedno velké proti. V případě, že jde jen o určenou servisní prohlídku, jde vše jak po másle. Jenže ve voze se už od začátku ozývá mírné lupání ve středním sloupku u řidiče. Je tiché a při zapnutém rádiu nejde skoro slyšet. Ale při delší cestě, kdy řidiř nechce poslochat rádio, je to nepříjemné. Na tuto skutečnost jsem upozornil již při první servisce, kde mi pak bylo sděleno, že nic nenašli. Ale že sloupek promazali. Lupání se ještě zjemnilo a bylo téměř neslyšitelné. Ale to vydrželo chvíli. Pak to zase trošku zesílilo. Dělá to občas, jako by někde neseděl úplně plast, jak má. Tak jsem na to uporoznil i při druhé servisce, za včas, dokud je auto v záruce (záruka na celý vůz je dva roky - mám ještě tři měsíce do konce). Opět mi bylo řečeno, že nic neslyšeli. To je mi ale náhoda, že to jde trochu slyšet skoro pořád, ale zrovna u nich ne. Když jsem si to nenechal líbit, poradili mi, že to mohou zkusit podlepit, ale že budu muset auto dovést znova, oni budou muset celou část rozebrat. Jako zase další den bez auta? To nejde udělat ani při druhé servisce - reklamaci? A co když to dopadne jako při reklamaci čidla ruční brzdy, kdy se jen trochu posunulo, ale auto si nechali 4 dny (naštěstí jsem dostal náhradní vůz - od pojišťovny)? No úplně seriózní jednání to teda není. Hlavně když jsem musel upozornit, že to chci napsat do protokolu, že to trošku lupe, moc se jim do toho nechtěl.

Takže zkušenosti z tohoto servisu jsou dobré, než se má řešit něco navíc, co by se dít nemělo, ale není to v servisním manuálu.
chevrolet Trax SUV crossover.png
Zkušenosti s Chevroletem Trax po 30.000 kilometrech od výroby
Výběr byl opravdu dobrý. S autem jsem nanejvýš spokojen s výběrem motoru také, výbava super. Cena byla taky velmi dobrá. Do dnešního dne pouze jedna drobná reklamace čidla ruční brzdy. Trošku lupe plast u středového sloupku řidiče. To ale nejde ani slyšet při zapnutém rádiu. Sedačky jsou stále pohodlné, neprosezené, žádné vady na kůži na volantu, žádné poškození palubky. Trošku jsou již okopané plasty okolo pedálů a u spolujezdce, ale po umytí jsou to jen drobné stopy. Občas nějaká drobná rýha na plastu v kufru, kde jsme odstěhovali celý byt včetně nábytku, takže tam je to pochopitelné.

Auto je svižné, jeho spotřeba při běžném provozu a rychlosti je okolo 7,5 litrů na 100 km, ve městě spíš 8,5 litru, při svižné jízdě na dálnici nad povolenou maximální rychlost si vezme také okolo 8,6 litrů na sto.

Za ty peníze mohu tento vůz určitě doporučit, momentálně se však dá v česku pořídit pouze "sestra" Chevroletu Trax, která se vyrábí ve stejném výrobním závodě a má německý název - Opel Mokka.
Bezpečnost vozu Chevrolet Trax
A co se týče bezpečnosti vozu, má Chevrolet Trax (stejně jako Buick Encore) velmi dobré hodnocení a to jak v testech Euroncap tak i u IIHS a patří tak mezi jedny z nejbezpečnějších vozů, což bylo pro mě velkým a příjemným překvapením. O výsledku Euroncap jsem věděl, IIHS má test nový.

Výsledky testu EURONCAP 2013:
bezpečnost Chevrolet Trax Euroncap.jpg
Výsledky testu IIHS 2015:
bezpečnost chevrolet trax IIHS.jpg
Výsledky testu IIHS 2015 - crash test video:
29.08.2016 07:48:02
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one