rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Chevrolet Trax po 25 tisících kilometrech + informace

chevrolet trax white.png
Dalších deset tisíc kilometrů, tedy již 25 tisíc od "narození" vozu. Vyzkoušel jsem si projížďku i po horších polních cestách a Trax to zvládl zcela bez problémů. Přesto to není vůz do terénu, ale městské auto, které Vás podrží i v terénu. Ale nesmí se to přehánět.
Moje další zkušenosti
Za posledních deset tisíc (od posledního článku) se toho moc nezměnilo. Spotřeba se mi mírně zhoršila (měl jsem 7,2 litrů), ale v tom hraje roli především můj styl jízdy. Hodně jezdím po městě, nebo naopak po dálnici a nepatřím mezi šneky. Nyní je tedy má průměrná spotřeba 8,0 litrů benzínu na sto.
Jednu chvíli se objevilo vrzání, něco jako plasty. Nebylo to moc hlučné, ale bylo to nepříjemné. Vrzání se objevovalo pouze občas. Nakonec jsem zjistil, že jde o zapínání zadního pásu, které bylo špatně založené za sedadlem. Vrzání mi zpočátku přišlo jako by ze středního sloupku u řidiče, ale zvuk se přenášel zezadu od bezpečnostního pásu. Po správném založení pásu vrzání přestalo.
Jinak kompletně bez problémů. Klimatizace, ač je manuální, funguje na jedničku. Při převozu mražených výrobků z obchodu v největších parnech jsem si udělal z vozu i chladící zařízení pomocí klimatizace a vše bylo doručeno v pořádku.
chevrolet trax white.jpg
Pár dalších informací o Traxovi
Chevrolet Trax patří mezi malé SUV, přesto rozdíl mezi menším SUV a větším SUV je v délce voze, přesněji ve velikosti kufru. Ford Kuga je velikostně stejná, délkou však přesahuje o 30 cm. Interiér je velikostně velmi podobný, 30 cm navíc ale Kuga nemá jen v kufru. Trax má kratší přední část vozu, v kufru oproti Kuze je rozdíl pouhých 100 litrů.
Naopak je rozměrově téměř stejný se Škodou Yeti. Někde má navrch Chevrolet Trax, někde Yeti. Rozdíl je ale pouze v rámci pár centimetrů. Ale to jen pro srovnání velikostí.
chevrolet trax 1.jpg
Rozměry Chevrolet Trax
Délka vozu Chevrolet Trax je 4248 mm, rozvor 2555 mm, šířka je 1792, se zrcátky 2035 mm. Výška vozu je 1674 mm. Šířka interiéru v přední řadě je 1260 až 1430 mm, vzadu pak 1260 až 1400 mm.
Výška pro řidiče od sedačky po střechu je maximálně 1040 mm, vzadu pak 950 mm.
Objem kufru udavaný výrobcem je 356 litrů, po rozšíření 786 litrů, maximální objem kufru po rozšíření je výrobcem uvedeno 1370 litrů. Šířka kufru je 1000 mm, hloubka kufru 490 až 530 mm. Maximální výška zavazadla, které se vleze do kufru je 530 mm, pokud sundáte roletku, vleze se podle výrobce zavazadlo vysoké až 710 mm.
Maximální délka zavazadla, které se do vozu Chevrolet Trax vleze po sklopení přední sedačky spolujezdce je 2410 mm.
Dolní hrana kufru je od silnice 720 mm, pod pátými dveřmi projde maximálně 1880 mm vysoký člověk.

Bezpečnost podle Euro NCAP
Chevrolet Trax dosáhl v roce 2013 pět hvězd za bezpečnost. Krom plného počtu hvězd měl i skvělé hodnocení v procentuálním výsledku, kde poráží i mnohem dražší vozy. Za ochranu dospělých získal 94%, ochranu dětí 85%, ochranu chodců 64% a za bezpečnostní systémy 81%. Více info o bezpečnosti Traxe najdete zde: Euroncap, nebo zde na videu crash testu.
22.11.2015 21:47:03
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one