rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Chevrolet Trax - vlastní zkušenosti po 1000 km

Chevrolet trax white.png
Rozhodl jsem se napsat pár slov, takovou mini recenzi, pro lidi, kteří by uvažovali nad koupí vozu Chevrolet Trax, který jsme si nyní pořídili.
Trax, o kterém je řeč je s motorem 1,6, 85kW, 115 koní s výbavou LT a manuální 5ti stupňovou převodovkou. Udávaná kombinovaná spotřeba je 6,5 litrů.
Po ujetí prvních 1000 kilometrů je moje průměrná spotřeba 8,4 litrů na 100 km.
Chevrolet trax bílý.jpg
Auto je pohodlné, systém Mylink od výbavy LT je opravdu propracovaný systém pro chytré telefony. Do mobilů Samsung SIII mini jsem si nainstaloval aplikaci Bringgo - navigace. Po připojení telefonu (nepovedlo se mi jej napojit přes USB) přes bluetooth mi navigaci přenáší přímo bezdrátově. Také bezdrátově funguje i hudba z mobilu i při zaplé navigaci.
 
Motor 1,6 byl v některých recenzích haněn, jako zdechlý. Měl jsem možnost zajezdit si v nezajeté 1,4 Turbo, která mi přišla mnohem zdechlejší než 1,6. Ale jsem pouze laik, je to spíš pocitově.
 
Maximální udávaná rychlost je 173 km/h, zde jsem nebyl schopen ověřit tuto hranici, ale jede svižně.
 
Řazení je pohodové, při popojíždění v malých rychlostech a couvání doporučuji vypnout tlačítkem eco - ekojízdu. Motor se vypíná.
 
Světla si nastavíte nejlépe do automatického režimu, přepínání dálkových světel je jednoduché.
 
Prostorově je vůz dostatečně velký a pohodlný a to i na zadních sedačkách. Kufr je průměrně velký.
Chevrolet trax recenze.jpg
Senzory a parkovací kamera jsou dobrými pomocníky, senzor vydává stálý signál již cca 40 cm od překážky, zde by to mohlo být trochu méně.
 
V jedné z videorecenzí jsem viděl, jak "odborník" viděl problém se ztmavením otáčkoměru, displeje Mylinku a rychloměru. Uváděl, že v noci je světlo silné a ozařuje. Také uváděl, že jde ztmavit pouze mírně a u otáčkoměru vůbec. Po vyzkoušení jsem ale zjistil, že funguje jak má a ztmaví se i otáčkoměr. Dobré je si pár věcí ověřit, než hned věřit každému novináři, co o vozu neví skoro nic.
Chevrolet trax 1,6 LT.jpg
Světlá výška podvozku není nikterak závratná, přeci jen se jedná o městké SUV. I přesto je vyšší než u běžných vozů a zároveň je nutné říci, že světlá výška je po gumový límec pod nárazníkem, který Vás upozorní na problém dřív, než si podřete spodek. Výška gumy je cca 30 mm.
 
Trochu opatrně bych zacházel s nabíjením telefonů přes USB přímo ve schránce na mobily. Nechal jsem mobil nabíjet cca 2 hodiny a byl docela horký. Schránka není větraná, tak připojení mobilu a nabíjení s rozumem nebo vzadu do zásuvky na 230V.
Chevrolet trax zkušenosti.jpg
Auto je tedy pohodlné, splnilo moje očekávání a jsem zatím velmi spokojen. Snad budu takto spokojeně psát i po najetí 200 000 km. Další info o spotřebě a funkcích apod napíšu později.
22.11.2015 21:53:08
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one