rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Potkani a inteligence

Potkan inteligence.png
Krysík, široká kuna, přerostlá myš. Takto nějak se dá popsat potkan. Ale většina lidí, co je chová si je oblíbí a mnouhdy zamiluje. Jsou to nesmírně inteligentní stvoření a váží si každého kontaktu.
Jak poznám, že jsou inteligentní? Je toho hodně, ale poslední dobou mne zaujal náš Kuki. Je to sameček, který moc nevyrostl a vypadá jak větší myška. V kleci je spolu s Pupíkem, který i když je asi o 3 měsíce starší, stavba jeho těla je statnější a celkově jej výrazně přerostl. Kuki si rád pochutnává nejraději na piškotech, ale nepohrdne skoro ničím. Jen si to nechává na horší časy. Ale všiml jsem si, jak je chytrý a jak se mě snaží obelstít. Když mu podám nějakou dobrotu, kterou zrovna nechce a aby to nevypadalo nevděčně, chytí si dobrotu do tlapek a hraje na mě že žere. Žvýká třeba i minutu, než odejdu, i když si vůbec nekousl. Jak odejdu, jde si dobrotu schovat.
Mládě potkana.jpg
Když je pustíte někde v bytě běhat, nejlépe tam, kde je můžete zase klidně vytáhnout, pamatují si místa, kde se jim líbí. Hledají úkryty, odkud Vás sledují, co děláte a jestli je hledáte. Pak když vidí, že vidíte i je, tak se schovají a za chvíli se to opakuje nebo změní úkryt. A už si to peláší jinam. Rádi lozí do výšek, čím výš jsou, tím jsou štastnější.
 
Když jim něco zakážete, třeba aby někam vlezli, tak se místu vyhýbají chvíli a v nestřežené chvilce peláší o sto šest právě tam, kde nesmí.
 
Bohužel velkým negativem je u potkanů rakovina a nádory. První potkánek nám umřel po 8 měsících od narození, dvě potkanice mají nyní něco přes 2 roky a obě mají viditelný nádor, jedna jej má velký jak pinpongový míček. Z 5 potkanů již tři měli tedy rakovinu. Je to bohužel opravdu hrozné číslo a každý, kdo by chtěl chovat potkánky, musí se smířit s tím, že jejich reálná délka života je okolo 2 až 3 let, bohužel někdy ani rok.
 
Pokud se s tímto člověk dokáže jakžtakž smířit, může najít v potkáncích skvělé kamarády, čímž opravdu jsou. jsou věrní, chytří, váží si kontaktu, dokážou se naučit ledascos.
22.11.2015 21:44:59
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one