rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Aplikace Záchranka pomáhá zachránit životy

Aplikace záchranka.png
Kvůli aplikacím pro chytré mobily můžeme běhat s měřením trasy, používat mobil jako černou skříňku do auta, neztratit se v lese kvůli mapám a navigaci. Nově můžeme díky aplikaci "Záchranka" rychle a efektivně zachránit život sobě nebo komukoliv jinému.
O co tedy jde? Po nainstalování aplikace si zadáte pár základních údajů, které mohou urychlit vaší záchranu. Samozřejmostí je jméno, rok narození, kontaktní osobu v případě problémů a v neposlední řadě i zdravotní stav. Tedy jestli se léčím s diabetem, s onemocněním srdce, plic nebo jsem neslyšící, případně přidáte poznámku o svém stavu. Také si aplikace ověří vaše telefonní číslo.
aplikace záchranka náhled.png
Jak funguje nouzové tlačítko?

Pro přivolání si první pomoci stačí zapnout aplikaci Záchranka a tři vteřiny podržet nouzové tlačítko, kterým si přivoláte pomoc (alarm můžete do 5 vteřin zrušit). Záchranářům pak putuje nouzová zpráva s důležitými informacemi včetně vaší polohy a zároveň dojde k vytočení linky 155.  A pomoc je na cestě... 

Doporučuji si aplikaci po instalaci důkladně projít a vyzkoušet ve zkušebním módu a projít si všechny informace a návody k použití.
Funkce Lokátor

Krom toho v aplikaci najdete další mnohdy potřebné funkce. Například pomocí možnosti "Lokátor" si můžete zjistit, kde přesně jste, nebo kde je nejbližší nemocnice - pohotovost, zubní pohotovost, lékárna - pohotovost a nebo defibrilátory/AED a to vše včetně umístění na mapě.

Funkce První pomoc

V záložce První pomoc pak najdete interaktivní návod, jak postupovat při záchraně života. Také je zde devět návodů, jak postupovat v případě bezvědomí, dušení, krvácení, závažného onemocnění, při otravě, podchlazení, úrazu, popáleninách a při zásahu elektrickým proudem.
"Záchranka" již mnohdy pomohla

Výsledky se již dostavily. Podle informací serveru novinky.cz si již jeden pán na nedostupném místě, bez informací, kde přesně je, na poslední chvíli stihl přes aplikaci zavolat pomoc. To mu nakonec zachránilo život. A není to jediný případ, kdy aplikace Záchranka pomohla zachránit život.


Kde mohu stáhnout?

Aplikaci pro android si můžete stáhnout zdarma na play.google.com (záchranka) pro iOS Záchranka. Tuto aplikaci by měl mít v mobilu asi každý. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc nebo budete muset pomoci. Pak každá minuta může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Dobré je si aplikaci vyzkoušet předem, na což také mysleli a máte možnost zkusit fungovat i v testovacím módu. Tato aplikace je poměrně nová, ale stáhlo si ji již přes 100 tisíc uživatelů. Krom toho se chystá i verze pro neslyšící a nevidomé. Za mě naprosto skvělý nápad a ještě přehledně zrealizovaný. Oficiální web: Záchranka
19.07.2016 23:37:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one