rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9218"
Heh díky za typ normálně se v kuchini nemotám po přečtení článku jsem se však rozhodl sám si koupit maso a za pomoci ženy (pomohla mi dohledat potřebné ingredience) jsem se dal do přípravy. Sám jsem poté připravil naložil i upekl nebo spíše vysušil maso. Zde skočilo mé sám hotové maso bylo během pár hodin rozebráno a spotřebováno ale ochutnal jsem a určitě si přípravu zase zopakuji díky za typ.
"Díky vysokému obsahu bílkovin, minimálnímu obsahu sacharidů a tuků dodá potřebnou sílu."
O tomto tvrzení si dovoluji pochybovat. Krátkodobou silu a energii dodávají sacharidy ( cukry ), dlouhodobou sílu dodávají tuky. Indiánský vynález "pemikan" bylo sušené buvolí maso, roztlučené na jemnou drť a smíchané s buvolím tukem a sušenými bobulemi ( brusinkami). Maso a tuk v poměru 1:1 tvořily 90% a zbytek sušené bobule. Z pemikanu lze uvařit různě výživnou polévku, ohřátý pak tvoří hlavní jídlo. Dobyvatel Američan Peary se takto živil při cestě k severnímu pólu. Indiáni však nebyli hloupí prodali mu levně pemikan zabalený v buvolích kůžích ale staršího data. Kůže činěné jen vodou páchly, ale to nebylo nic proti žluklému loji v pemikanu. Po polévce pravidelně zvracel a po "jídle" jakby smet. Nakonec si vyměnil stravování s tažnými psy. Ti měli sušené tresky ( tohoroční ) a předložený pemikan obcházeli zdaleka, než je hlad přinutil k ochutnání.
Jde spíš o obecně používanou frází, než o přesný termín ve výživě. Ani tuk a sacharidy nedodávají vyloženě sílu, ale to by přesněji dovysvětlil spíš studovaný výživový poradce či lékař. Funkcí bílkovin je především vytváření svalů, šlach a vazů, tedy stavba těla. Nedostatky bílkovin se pak projevují úbytkem svalové hmoty, zhoršení imunity a mnohdy také otoky. Což doprovází úbytek "síly". Větu ale přeformulujeme, neboť by mohla částečně zmást, že díky minimu sacharidů a tuků je právě ta síla.
Co se týče permikanu, jde o velmi zajímavý příběh, po kterém by mě ale asi přešla zvědavost a pravděpodobnš bych jej nezkusil. :-) Pěkný večer
26.08.2016 13:05:21
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one