rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak stáhnout ovladače do počítače a notebooku?

Kde stáhnu ovladače do notebooku.png
Instalace operačního systému je většinou jednoduchá, jde ale o pouhý začátek. Další hromadu času vám může zabrat instalace různých prográmků, které více či méně budete využívat a důležitých ovladačů, které potřebujete k využití všech funkcí v zařízení.
Největším problémem je pak pro většinu lidí sehnat ty správné ovladače grafiky atd. Pokud si chcete najít ovladač sám, nejlepší bude hledat driver (ovladač) přímo na stránkách výrobce zařízení (u počítače hledáte driver přímo pro danou komponentu, u notebooku podle typu notebooku). To ovšem neklapne vždycky. Mnohdy postahujete hromadu zazipovaných souborů s číselným názvem a pak zkoušíte, jestli se něco chytí (HP má zipy pod číslem, což je pro uživatele mnohdy problém). Může to vyjít a nemusí.
Kde najdu ovladače drivers.png
Druhou možností je pak pohledat drivery na google, kde se zobrazí desítky výsledků. Jenže ne každému se chce stahovat drivery ze zahraničních stránek, které vůbec nezná. Těžko odhadovat, co takový zip soubor může všechno obsahovat a může nadělat víc škody než užitku.

Další možností je využít prográmky, které jsou volně stažitelné pro nekomerční využití a o stažení ovladačů se vám mnohdy postarají sami. Ne vždycky to ale zvládnou a už jsem zažil i to, že rozhodily výjimečně celý notebook a musel se přeinstalovat znova. Většinou ale nainstalují všechny důležité ovladače a ušetří vám mnoho času. Použití je ale na vlastní nebezpečí. Krom toho u jejich instalace pořádně kontrolujte (ostatně jako u všech programů), co všechno je zatrženo a co to chce nainstalovat k prográmku navíc, aby jste si zbytečně "nezakydali" čistou instalaci ptákovinama jako je McAfee, nebo různými prográmky na čištění počítače, které spíš systém rozhodí a nebo často i prohlížeč Chrome od google, který nevím proč, je v mnoha programech docela násilně vnucován a vy si jej pak stejně odinstalujete, pokud jej nechcete.

Pár free prográmků jsem zkoušel a mnohé vůbec nestály za instalaci, některé jsou ale použitelné.
Driver Booster

Slušná aplikace, která na rozdíl od jiných funguje obstojně. Po spuštění Driver Booster se spustí skenování zařízení a prográmek sám pozná, zdali drivery chybí nebo jsou neaktuální a nabídne vám možnost jejich stažení. Protože jde o free prográmek (dá se koupit i PRO), občas vás bude štvát reklama nebo hromada prográmků, které Booster bude chtít přiinstalovat. Stáhnout se dá třeba na stahuj.cz přímo pod odkazem: Driver Booster.
 
Driver Booster.png
DriverEasy

Další povedený program na podobné úrovni, jako Driver Booster. Je třeba mít na paměti, že jde o prográmek zdarma a že není dokonalý. Na druhou stranu vám můžou oba programy výrazně usnadnit práci. Dokonce našel i některé drivers, které Booster nenašel. Za mě vcelku povedená aplikace, která nascanuje ovladače, zjistí, které jsou neaktuální a které chybí a pomůže vám je stáhnout. Ke stažení na stahuj.cz pod odkazem: DriverEasy.
 
Na ATI grafiky - ATI Catalyst

Pokud jste neuspěli s ovladačem ATI grafiky ani na stránkách výrobce, ani přes jeden ze "stahovačů" driverů, zkuste prográmek ATI CATALYST. Ke stažení pro Windows ATI Catalist 32bit, 64bitová verze ATI Catalyst pak pod odkazem.
ati catalyst.png
Po instalaci driverů zařízení restartujte. Pokud něco hodně neklaplo, odinstalujte ovladač přes nouzový režim.
Placená instalace

Pokud se vám nepodaří nainstalovat ovladače do vašeho zařízení, může být problém v tom, že ovladače na daný operační systém nejsou. A nebo se nepodařilo najít ty správné. S instalací vám pak pomůžou za poplatek snad v každém PC servisu.
29.04.2016 10:27:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one