rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Kde sehnat levné akvaristické potřeby

Kde sehnat levné akvaristické potřeby.png
Asi každému udělá radost dobrý nákup, tedy když seženete něco mnohem levněji, než je běžná cena, nebo prostě levněji než obvykle a zároveň ve stejné kvalitě. A abyste nemuseli všechno složitě hledat, pár zajímavých pomůcek jsem našel.
Některé levné akvaristické potřeby seženete i u nás, některé objednávám z Aliexpress, kde se dá hodně věcí sehnat mnohem levněji. Samozřejmě doručení nebude hned. Pokud tedy spěcháte, dejte raději přednost prodejci u nás, který má zboží samozřejmě dražší (daně, zisk), ale budete jej mít během pár dní. Pokud ale nespěcháte, určitě si na Aliexpress něco vyberete.
Podložka pod akvárko: cca 60 kč

Podložku pod akvárium beru jako základ. Ne vždy ji prodávají zrovna levně. Já pod akvária do cca 100 litrů používám tu z Decathlonu. Stojí okolo 60 korun, rozměr je 140x50 cm, tloušťka je 6,5 mm a pod akvárky ji mám už několik let. Pod větší akvárko jsem dal dvě vrstvy. Tam je pak potřeba vyzkoušet. Koupit se dá v: Decathlon.
Křemičitý štěrk 25 kg - frakce 2 až 4 mm: 150 kč

Dříve jsem nakupoval křemičitý štěrk v akvaristikách. Deseti kilový pytel jsem pořizoval okolo 150 kč, štěrk jsem pak musel vždy proprat, protože kalil vodu. Pak jsem ale dostal echo, že parádní štěrk za super cenu se dá pořídit jak kurýrem, tak osobně (nutná platba předem, vyzvednutí je pak s potvrzenou fakturou) na Sandsystem. Sklady, kde můžete štěrk vyzvednout osobně jsou pak v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, v Bratislavě a Žilině. Krom toho je tneto štěrk velmi dobře praný, nemusel jsem ho nikdy už dále propírat.
křemičitý štěrk 2 až 4mm pro akvárium.JPG
Rybky od chovatelů

Samozřejmě nejen v akvaristikách si můžete pořídit rybky. Připravil jsem seznam chovatelů akvarijních ryb (tento seznam se stále rozvíjí), kde si můžete podle svého bydliště, nebo druhu rybky, vybrat chovatele. Mnohdy se tak dají sehnat rybky levněji, nebo můžete narazit na méně se vyskytující druhy: seznam chovatelů akvarijních ryb.
Rostlinky od akvaristů

Mnohdy za dobrý peníz se dají sehnat akvarijní rostliny přímo od akvaristů. Je ale zároveň potřeba nakupovat obezřetně z "dobrých zdrojů", kde půjde o akvarijní rostliny ve velmi dobrém stavu. Takové přebytky z akvárek jsou pak přímo submerzní, tedy "zvyklé" růst pod vodou. Většina pěstíren má totiž rostliny emerzní (pěstované ve sklenících), které musí přelistovat právě na submerzní. To sice není většinou žádný velký problém, u některých rostlin to jde dokonce vcelku snadno, ale osobně mám raději nákup rostlin submerzních. Mou nabídku akvarijních rostli pěstovaných pod vodou (submerzně) v akváriích, najdete na: Surpanovy akvarijní rostliny.
Měření vodivosti a pH vody: cca 300 kč

Opět na aliexpress jsem si pořídil měrák vodivosti a pH. K čemu jsou dobré, se dočtete v recenzi: Jak snadno a levně měřit pH a vodivost, kde najde i návod na kalibraci pH metru. Tyto dva testery mě vyšly na cca 300 kč včetně poštovného. Koupit se dají na: aliexpress.
Dihydrogenfosforečnan draselný - KH2PO4 500g: cca 90 kč

Pokud se vám nechce utrácet za malé balení KH2PO4 pro rostliny (tímto jim dodáte fosfor a draslík, více zde: hnojiva pro akvarijní rostliny), je lepší pořídit trošku větší balení, kde je cena nesrovnatelně nižší oproti běžným eshopům. Jde o brněnský eshop, dovoz po Brně je dokonce myslím za 50 kč: fichema.
CO2 systém na jedlou sodu a kyselinu citronovou: cca 300 kč

Pokud nutně potřebujete přidávat do akvária CO2 (je nutné do vašeho akvária přidávat CO2?), a nechcete vrážet peníze do dražších CO2 setů, a zároveň vám nevyhovuje CO2 burčák, poohlédl bych se po CO2 systému na sodu a kyselinu citronovou. Set jsem pořídil asi za 300 kč včetně poštovného na aliexpressu: aliexpress. Videonávod, jak tento systém zprovoznit, najdete níže.
Zpětný ventil: sada cca 50 kč

Ke každému CO2 setu je potřeba zpětný ventil. Ty levnější plastové se dají pořídit již od 40 kč za sadu na: aliexpress.
Jedlá soda bicarbona NaHCO3 1 kg: cca 45 kč

A když už máte levný CO2 set na sodu, cche to sehnat levně i její náplně. Jedlá soda se prodává v obchodech cca za 8 kč za 50 gramů, tady k dnešnímu dni mají 1 kg za 43 kč: fichema.
Kyselina citronová 0,9 kg: cca 70 kč

Druhou potřebnou složkou do CO2 systému je kyselina citronová. V obchodech je 100 gramové balení za cca 16 kč, tady k dnešnímu dni koupíte 0,9 kg za 65 kč: fichema. Samozřejmě při nákupu ještě většího balení je cena ještě lepší.
Plastový držák na hadice nejen k externímu filtru: cca 30 kč

Za něco málo přes dolar, v přepočtu asi 30 kč, si můžete pořídit držák na hadice k externímu filtru pro případ, že z nějakého důvodu potřebujete hadce přichytit k akvárku. Já si tyto držáky ale pořídil z jiného důvodu. Když vyměňuji vodu v akvárku, připevním si hadici k akvárku, aby mi případně nevypadla, nebo mi nerozhrnula dno. Udělal jsem ale dobře, když jsem pořídil víc kusů. Jde samozřejmě o celkem křehký plast, takže první se mi povedlo zlomit při silném přitažení k akvárku (což je zbytečné) a druhý měl výrobní vadu, kdy plastové šroubky nešly zašroubovat. Ostatní byly v pořádku, kupoval jsem celkem asi 6 kusů. Pořídit si jej můžete na Ali zde: držák na hadice. Na použití při výměně vody se můžete podívat ve videu níže.
Štětka na vyčištění hadic externího filtru

U externího filtru je potřeba jednou začas vyčistit i hadice. Asi nejsnáze to půjde pomocí štětky (taková zmenšenina pro kominíky). Taková pomůcka se dá na Aliexpress pořídit už od cca 50 kč. Stačí si jen vybrat: Aliexpress.
Nářadí do akvária: cca 300 kč

Opět si počkáte cca 30 dní na doručení, ale za cca 300 kč si můžete pořídit tento set 5 kousků nářadí, kde je 2x pinzeta, 2x nůžky a "špachtle" na vyrovnávání dna. Mám tohle nářadí zatím měsíc, takže zatím těžko mluvit o nějaké zátěžové zkoušce kvality, ale zatím v pořádku. Oproti nůžkám, které jsem koupil u nás mnohonásobně dráž, nejsou u této sady tak moc opracované hrany. Což mně osobně nevadí. Koupit si můžete tady: Aliexpress.
levné nářadí do akvária.JPG
CO2 difuzor z Aliexpressu: cca 40 kč

Pokud vám nevadí čekat, něco mezi 20 až 60 dny na doručení zboží, je tohle velmi levná možnost, jak si pořídit CO2 difuzor. Pořídil jsem si 4 kusy a jeden tedy přišel rozbitý. Dohromady stály 4 kusy cca 130 kč, protože přežily tři, tak jeden vyšel na cca 43 kč. Koupeno zde: Aliexpress. A takhle CO2 difuzor za 40 kč funguje:
Video ukázka, co jsem si koupil na Aliexpresu:
A nejlepší věci jsou samozřejmě zadarmo :-). A protože občas objednám pár věcí do akvárka navíc, mohu je nabídnout v soutěžích, kde stačí splnit nějakou malou podmínku a pak už stačí mít štěstí. Aktuální soutěže najdete na: soutěže na surpanblogu.

Pokud Vás nebaví čekání, nebo chcete podpořit nákupem český eshop s akvaristikou, mrkněte na mou nabídku akvaristických potřeb a akvarijních rostlin SURPAN.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
01.06.2017 12:30:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one