rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Levný chytrý telefon - Recenze Prestigio 5453 duo

Prestigio MultiPhone 5453 DUO.png
Pokud neberete mobil jako módní doplněk, kdy "jabko" musí být vytlačené i na obalu a nejlépe i přívěsku telefonu a hledáte slušný dotykáč s androidem, který poslouží a zároveň bude za dobrou cenu, mám pro vás zajímavou variantu v dvousimkovém provedení od stále víc populární značky Prestigio.
Do ruky se mi dostal velký dotykáč Prestigio MultiPhone 5453 DUO (mám Samsung S3 mini a velikostně mi přijde akorát - 4") s displejem velkým 4,5" a to je už pro mě docela plachta. Ale určitě bych si zvykl. Zaujal mě hlavně tím, že jeho majitel je naprosto spokojen už přes půl roku a pořizovací cenou. A protože mám svůj mobil už 2 roky a měsíc a začala mě u něj zlobit wifina, hledám něco, co by jej nahradilo. A protože u Samsungu člověk platí za značku a kvalitou mě u posledních tří telefonů neuchvátili (ze začátku dobrý, pak vždy problémy), asi se poohlédnu po nějakém Prestigiu.
Prestigio MultiPhone 5453 DUO recenze a zkušenosti.png
Popis mobilu Prestigio MultiPhone 5453 DUO

Když jsem u toho srovnávání tohoto Prestigia se Samsungem S3 mini, porovnáme si víc parametrů, neboť oba mobily jsou stále v prodeji. Samsung S3 mini je dvoujádrový mobil s frekvencí 1,0 GHz, a operační pamětí RAM 1GB a displejem 4". Prestigio má ale čtyřjádrový procesor o frekvenci 1,3 GHz, operační paměť stejnou - 1GB a displej 4,5". Cena Samsungu je stále od 3400 kč po 4500 kč k dnešnímu dni na Heurece (30.12.2015) a Prestigio pořídíte s vyšším procesorem a větším displejem od 2000 do 2900 kč.

Krom toho vím, že poslední tři Samsungy, které jsem měl, odešly hned po záruce a u jednoho mi vyměňovali v záruce dvakrát displej, kde odešel dotyk. Potřetí odešel opět těsně po záruce. Nechci být naivní a nemyslím si, že Prestigio bude nějak kvalitnější, než Samsung. To určitě ne. Ale cena je poloviční a díky mnohem výkonnějšímu procesoru je mobil o poznání rychlejší, neseká se.

Prestigio 5453 DUO má ale i svou jednou "mouchu" na kterou jsem přišel při testování a která občas trápí jeho majitele. Je to ukazatel stavu baterie, který vám do očí bude lhát, jak je baterie nabitá a najednou se vám mobil vypne. Baterka je totiž vybitá. To je ale pouze jedna trošku nepříjemná věc, která se objevila. U lidí, kteří jsou stejně zvyklí nabíjet si mobil každý den, se vlastně ani nic neprojeví nebo po pár vypnutí už budete vědět, jak dlouho mobil asi vydrží podle toho, jak jej využíváte a včas si jej nabijete. Dalším řešením je pak jednoduchá apka pro android, která vám ukáže stav baterie místo ukazatele vestavěného.

Příslušenství

V balení najdete krom mobilu a samozřejmě i návodu nabíječku s datovým kabelem do USB a silikonový kryt.
Prestigio MultiPhone 5453 DUO zkušenosti s mobilem.png
Výhody
 
  • velmi dobrá cena při porovnání výkonu
  • rychlost
  • android 4.4
  • 8GB vnitřní paměti (použitelných cca 5 GB)
  • dual sim


Nevýhody
 
  • ukazatel stavu baterie
  • baterie by mohla mít větší kapacitu (problém většiny dotykáčů)


Shrnutí

Pokud sháníte levný dotykový mobil s androidem a nepotřebujete zvučnou značku, Prestigio bude velmi zajímavá varianta. Nepatří sice mezi hvězdy plátna dotykových mobilů, ale dokáže nabídnout parádní výkon za málo peněz. A když si nainstalujete aplikaci na hlídání stavu baterie, budete s mobilem pravděpodobně velmi spokojeni.
30.12.2015 12:56:03
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one