rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Má rostlinná akvária - stěna

Rostlinná akvária - stěna a pracovna - Jiří Fojtík - Surpan.png
Abych mohl efektivněji doplňovat atlas akvarijních rostlin, potřeboval jsem mnohem větší množství akvárií. Nakonec se číslo vyšplhalo až na 16 akvárií s více než 140 druhy akvarijních rostlin, z toho 13 je nyní zde na fotce. Ale co si budeme povídat, nebýt časové náročnosti údržby tolika akvárek, klidně bych i přidal.
Protože atlas dělám podle vlastních zkušeností s pěstováním daných rostlin, musím každou rostlinu postupem času, zkusit pěstovat v několika akvárií, abych zjistil, jaké podmínky jim nejvíce vyhovují, co jim naopak vadí, anebo v případě LowTech akvárií (nenáročná akvária bez přidávání CO2), zdali jim vystačí minimální péče, aby stále vypadaly dobře. Mezi tím pak vždy nafotím několik fotografií pěkně rostlé submerzní rostliny (pěstované pod vodou), natočím video, udělám detail do herbáře akvarijních rostlin a mám hotovo - tedy jednu rostlinu z cca 400, které chci nakonec v atlasu mít.
moje pracovna - rostlinná akvaria - surpanblog.cz akvarijní stěna.jpg
Abych se ale zbytečně nerozepisoval, vytvořil jsem video, kde ke svým akváriím něco povím. A to jak k čemu slouží, kde nemám filtraci, kde nehnojím, kde přidávám CO2, ale i kde zrovna řeším potíže s řasou kvůli zanedbané údržbě apod.
Případné otázky na dotazy, které jsem nezodpověděl ve videu, prosím dolů do komentářů. Pokud nechcete přijít o novinky a další projekty, které chystám (další články, doplnění zajímavých rostlin do atlasu, videonávody, testy štěrků...), staňte se fanouškem surpanblogu na facebooku: surpanblog na facebooku. Budu moc rád i za sdílení.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
14.07.2019 11:13:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one