rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2522"
Původní sazan pochází ze střední Asie, už v prvním tisíciletí před naším letopočtem zdomácněl v Číně. Jeho příznivých vlastností pro chov (je všežravý, rychle přibývá na váze, dobře snáší transport) si povšimli i staří Římané a po celém území říše budovali rybníky, do nichž vysazovali kapry. Ve středověku se pod vlivem klášterního hospodářství rozšířil kapr po celé Evropě i do českých zemí, zároveň se postupnou selekcí vhodných jedinců změnil jeho vzhled. Druhotně pronikl domestikovaný kapr i do původního areálu sazana a jako ekologicky plastičtější druh ho z něj prakticky vytlačil. Dnes žije sazan jen vzácně ve veletocích východní Evropy (Dunaj, Volha, Don). Je subtilnější než šlechtěný kapr, jen zřídka dosahuje váhy přes 3 kg. Pro svou plachost a bojovnost je uznávanou sportovní rybou, opatření na jeho ochranu zatím nejsou příliš účinná.
Děkuji za zajímavé informace. Právě zrovna Cabomba caroliniana mě velmi zaujala, neboť u nás nemá podmínky pro růst právě kvůli teplotě a zároveň je náročná a mnohdy neroste ani akvaristům v akvárku. Nařízení je ale pro celou EU, takže může jít o plevel na jihu. Přesto takové zákazy moc nechápu, zároveň se Cabomba dá stále koupit.
Kapr obecný není původním druhem v české republice a rostlinka Cabomba Carolineana v našich vodách uhyne pro nízkou teplotu je to celé naruby....
Něco mi říká, že náš antiunijní rak bude nařízení EU vesele ignorovat a budou se dál samovloně rozmnožovat... Nepíšou vědci z EU v některé jiné směrnici, jak přemluvit diploidního raka, aby už dožil bez potomků?
Opět z křížkem po funuse,jak je u eurohujerů normou!!! Raci,rostliny jsou tady běžně zavlékány již století a eurohujeři nyní povykují a dělají vlny. Jen hlupákovi vadí v akváriu Cabomba caroliniana................
Krom toho zrovna Cabomba u nás nechce mnohým růst ani v akváriu, natož pak ve volné přírodě. Myslím, že zrovna třeba okřehek je mnohem větší průšvih, i když ten bude asi původní. Důležité věci se neřeší, ale zákaz rostlin do akvária máme a bude se časem rozšiřovat. A případně i pokutovat. Neskutečné.
Osobně by mne zajímalo, kdo a jak bude dodržování směrnice kontrolovat. Možná podle přihlášené živnosti ( obchod typu zverimex ), podle evidence akvaristů, teraristů s obecných chovatelů? Kdo bude platit vzdělance, aby se mlátili po dvorcích, akváriích a buhví kde, když to lze schovat a dělat blbého?
Myslím si, že u firem to kontrolovat alespoň částečně půjde, u běžných akvaristů a chovatelů asi ne. Tedy pokud nebudou muset řešit podnět na udání od anonyma, který uvidí někde na sociálních sítích akvárko s danou rostlinou, rybou či želvou. Pak je také otázka, jestli bude mít někdo právo vstoupit do domu kvůli tomu, že bych měl případně v akvárku rostlinu cabomba caroliniana, které je poměrně běžnou akvarijní rostlinou a v akvárijích sotva roste, neboť je náročná. Přijde mi to jako zákon opravdu nedomyšlené, špatně kontrolovatelné a dost omezující.
I když to mnohé naštve, udržujme prosím slušnou diskuzi. Děkuji
22.03.2017 22:47:36
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one