Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
banner_surpan.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6714"
Dobrý den,
na kořenu kde mam mechy se mi udělala asi spirogyra,mužete mi poradit jak se ji zbavit.
Děkuji za pomoc.
Dobrý den, je po použití peroxidu nutné vyměnit vodu? Děkuji za odpověď
Dobrý den, není potřeba měnit vodu, peroxid, laicky řečeno, "vyprchá".
Zdravím, tak dneska jsem zkusil Váš trik s peroxidem, a to v želváriu, na dlouhodobě a velice intenzivně zanesené dekorace a kameny. Musím říct - FUNGUJE TO STOPROCENTNĚ! Místo toho, abych z kamenů (sloužících jako prostor ke slunění želvy) celé hodiny horkou vodou drhnul silně zarostlou řasu jsem párkrát použil peroxid vodíku (3% roztok) a pak jednoduše "drátěnou stranou" klasické houbičky setřel husté nánosy řasy. Poté jsem důkladně vše omyl vodou. Díky moc, jednoduché, snadno proveditelné, funguje!
Zdravím, kameny se dají ještě jednodušeji při vyjmutí z akvárka ponořit do roztoku sava s vodou, třeba v poměru 1:10. Řasa okamžitě zbělá a umírá. Pak by měla jít i snáz dolů. Peroxid má výhodu, že se dá použít přímo v akvárku ( i když u želvy jsem to nezkoušel). Mimo akvárka bych asi použil spíš i to savo. Pěkný večer přeji
Dotaz: Pomůže peroxid také na tzv. zelenou vodu? Pokud ne, poraďte co s tím!!!
Jsem s toho už zoufalý, filtruji přes "purigen" - částečně pomáhá, ale moc pomalu, zkoušel jsem "Seachem Clarity", výbec to nezabralo, nic se nesráželo, ani ťuk!
Moc prosím o radu co dělat!!!
Zrovna asi před 14 dny jsem měl po založení AQ zelenou vodu a pak i nálevníka. Zkusil jsem dávat každý den peroxid a vodu jsem měnil ob dva dny trošku (asi 1/5 objemu) a po cca 10 dnech je voda jak křišťál. Nemohu slíbit, že to pomůže každému, mě to ale pomohlo.
Zdravím, v lékárně mi 10% peroxid namíchat nechtějí, právě proto, že jde o žíravinu. Můžu použít tenhle přípravek proti řasám do jezírek? (odkaz smazán) Je taky na bázi uvolňování kyslíku.
Zdravím, nebylo by snazší, než koupit 10% peroxid, vzít 3%, který je běžně v prodeji? S uvedeným výrobkem zkušenosti nemám, ale pokud není přímo uvedeno, že by bylo možné jej použít pro akvária, nedělal bych to. Přeci jen větší ryby v jezírku, budou odolnější, než malé rybky v akvárku. Také bych určitě zapracoval na zlepšení stavu akvária, aby se řasám nedařilo. Jak píšu v článku, peroxid je pomocník při likvidaci, ale ne řešení problému. Pokud se stav v akváriu nezlepší, řasa se zase objeví.
Naposled bych jen dodal že řasy v akváriu jsou nejen na škodu,ba naopak,některé druhy řas dodají akváriu šmrnc a na atraktivnosti.Příklad-v mé šestistovce se tvoří zelená řasa pouze na kořenech a kamenech(Dragonech)na rostlinách neprosperují a vlivem proudového čerpadla který s těmito řasami cloumá sem a tam,to vypadá opravdu skvěle.Tímto chci pouze říct že i řasa má svůj díl na přirozenosti a netřeba hned panikařit.
Tak to určitě souhlasím. Některé řasy vypadají v rozumném množství fakt dobře, občas se mi líbí i ruducha na kořenech, když udělá pěkné chomáčky. Ale musí ji být jen málo.
Surpane Surpane,nečil se,byla to samozřejmě ironie,možná hloupá,ale byla!Jsem vášnivý akvarista 20 let a přesto mám občas problémiy s řasami,hlavně o dovolenou kdy flákám výměnu,peroxid jsem samozřejmě už používal.
V tom případě je Váš předchozí příspěvek dost mimo :)
Sam to asi myslel jako ironii, ne vždy se povede. Důležité je, že se vše vysvětlilo. Není třeba hned dělat rozbroje :-).
Surpane,Surpane je až s podivem co je člověk schopen nalít do akvária.Co takhle sarin nebo kyselinu sírovou.
Same, Same....chemická značka peroxidu vodíku je H2O2. Takový tekutý uhlík, který je běžné používán na boj s řasou a je prodávám většinou firem zabývající se akvaristikou, včetně pěstíren akvarijních rostlin, je toxická dezinfekce používaná například ve zdravotnictví a jde o roztok glutaraldehydu. Krom toho se v akvaristice používá například kyselina fosforečná pro okyselení vody. Nevím proč, ale čím méně toho člověk ví, tím víc vyskakuje a jako bonus dodá nějakou naprostou absurditu.
Děkuji za návod. Peroxid vodíku mi s řasou pomohl.
Děkuji, to jsem rád. Pěkný den
Vše o peroxidu jde najít v časopise akvárium č 13 je výborný na řasy okamžitě je zničí dávkování je tady dobře uvedené akorát při aplikaci na silnici na jílovém substrátu bych si dal pozor protože vám to mírně nazvedne substrát a asi bych ho zbytečně nedavkoval 3 dny po sobě a nezatěžoval zbytečně živočichy a rostliny ale jen při výměně vody
Dobrý den, ano, peroxid bych pak aplikoval pouze přímo na dřevo, kde se řasa vyskytuje. Je dobré na chvilinku vypnout fitr, aby peroxid mohl působit na daném místě. Filtr ale nevypínejte na moc dlouho, stačí třeba 2 minutky. Množství si musíte zkusit sám, základní přepočet je v článku. Pěkný den
Dekuji
30.12.2018 15:01:58
surpan
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one