rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Seznam akvaristik v ČR doporučených akvaristy

vyhlášené akvaristiky v čr.png
Prodejen s chovatelskými potřebami najdeme v Česku nespočet. Těch, kde se dají nakoupit akvaristické potřeby, rybky a živé rostliny, je výrazně méně. A ty vyčnívající, kde vám dobře poradí a mají široký sortiment kvalitního zboží, nenajdete na každém rohu.
A tak jsem si řekl, že by nebylo od věci, udělat pravděpodobně malý seznam akvaristik, se širokou nabídkou odpovídajícího zboží, kde zároveň v případě potřeby dobře poradí. Za dobu, co "akvaristím" jsem si prošel neskutečné množství chovatelských potřeb, zverimexů, akvaristik a občas jsem šel do některých naprosto zbytečně, protože nabídka pro akvaristiku nebyla žádná, nebo byla velmi omezená jen pár krmiv, naprosto nehodná jednolitrová betária a plastové rostliny. Jsou ale akvaristiky, do kterých se člověk vrací rád a které velmi rád doporučí dál. A takový seznam doporučených akvaristik se bude hodit také mě. Když budu mít náhodnou cestu do "neznámého" města, kde na mě z tohoto seznamu vyskočí doporučená akvaristika, určitě to bude snazší, než si projít 5 prodejen s granulemi pro psi a kočky.

A protože nechci nekonečný seznam akvaristik a zverimexů s jednotlivým hodnocením, kde by mohlo dojít k nespravedlivému bodování, přišlo mi tedy nejlepší vybrat akvaristiky jen ty nejlepší. Než jsem spustil anketu v tomto článku, proběhla podobná anketa i na facebooku v akvaristických skupinách, podle kterých jsem mohl prvních pár akvaristik vypsat a zároveň jsem některé z nich navštívil, tudíž jsem o správném zařazení do tohoto seznamu přesvědčen. Seznam není konečný a může se rozšiřovat nebo měnit.
Seznam a mapa vybraných akvaristik, které doporučili akvaristé
Název Kraj Adresa Web
Zoo Braník Hlavní město Praha Jiskrova 7, Praha 4 – Braník  ano
ProfiPlants Hlavní město Praha 5. května 1143/61 Praha Nusle ano
Vivarium Středočeský Řípská ulice (areál Mefrit), Mělník ano
FajnZoo Liberecký Třída T.G. Masaryka 54 (vchod z ulice V parku), Nový Bor ano
Sklorex Jihomoravský Koperníkova 19, Brno - Židenice ano
Akvazoo Rataj Olomoucký Náměstí Míru 85/21, Šumperk ano
Přidejte svou oblíbenou akvaristiku

Pokud chcete vidět v seznamu svou oblíbenou akvaristiku, kterou byste doporučili s klidným srdcem komukoliv (má širokou nabídku akvaristických potřeb, ryb a živých rostlin, velmi dobrý přístup, případně kvalitní rady), můžete pro ní hlasovat, případně ji i přidat na facebooku v anketě. Stačí se přidat do skupiny na fb: Akvaristika ČR a SK - pro rozumné akvaristy  a po schválení členství (většinou v rámci pár minut) pod stejným odkazem hlasovat v anketě. Při větším počtu hlasů bude vložena do seznamu oblíbených akvaristik. Zároveň si vyhrazuji právo při negativních zkušenostech akvaristiku ze seznamu odstranit (nebo i nevložit), ať už na žádost akvaristů, nebo podle vlastní úvahy.
Chcete-li nakupovat ryby od chovatele a rostliny z pěstírny, podívejte se na seznam chovatelů akvarijních ryb a seznam mých oblíbených pěstíren s eshopem.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
12.05.2017 12:01:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one