Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
banner_surpan.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3706"
Dobrý den,přemýšlím na LED reflektory,ale stále nevím jaké a kolik.Mám akv,150x50x50.Děkuji
Zdravím, pak dejte vědět, jak jste uspěl. Samozřejmě mějte na paměti, že světlo není všechno a rostliny potřebují živiny. Čím víc světla, tím víc živin a CO2. Je třeba najít rovnováhu. Moc živin je také na škodu.
Co2 dávám a Pmdd
Zdravím, hodně mě zaujala možnost osvětlení akvária LED reflektory, přiznám se, že mě to ani nenapadlo a už jsem byl připravený kupovat Aquatlantis Easy LED za 4000kč.. Toto by mi elegantně vyřešilo můj problém s osvětlením za lepší cenu. Chci se zeptat, kolik řekněme 20W reflektorů bych potřeboval na akvárium 80x35x45 (126l)? Když chci pěstovat kobercovky a celkově náročnější rostlinky? Moc díky za odpověď.
Dal bych dva až tři kusy. Podmínky se liší, záleží i na druhu kobercovek. A chce to hlavně zkusit. Návod přímo na to není.
Dobrý den.Kolik hodin denně svítíte a jestli děláte nějaké pauzy?Děkuji
Zdravím. Jedu 12 hodin v kuse.
Dobrý den měl bych dotaz na osvětlení akvaria,mam akvárium 30*30*50, stačí jeden reflektor a nebo budou lepší dva.

Dekuji za odpověď
Dobrý den, na půdorys 30x30 určitě bude stačit jeden reflektor. Výška 50 cm je dost, podle náročnosti rostliny bych zvolil buď 20 nebo 30W.
Děkuji. Koupím, otestuji a dám vědět. Ať se daří
Můžu se ještě zeptat, od jaké firmy je ten Váš reflektor? Teď je docela zajímavá nabídka u 4 ISP ,LED osvětlení
Určitě. Za dobrou cenu se zárukou a osobní zkušeností (bral jsem u pána LED reflektor a pár perlátorů) jsem kupoval na http://www.vimejakusetrit.cz/ Má tam myslím 10, 20, 30, 50, 100 a 200W...to by ale muselo být hodně vysoké akvárium :-). Pěkný den
Dobrý den. Prosím, mám prosbu. Dnes jsem četl Váš zajímavý test LED reflektoru. Teď zrovna řeším osvětlení nad akvárium. Mám rozměry 30-25 a výška 50. Ctěl bych ten reflektor zavěsit tak 20 cm nad akvárium bez jeho zakrytí, abych mohl nechat koukat kořeny ven. Tak bude celková výška cca 70cm. Poradí te mě prosím, jestli by ten 20W reflektor mohl stačit i pro náročnou kobercovku? Nebo koupit 30W? Aby to zase nebylo moc světla, nevím, jestli by se dal ten LED reflektor když tak stlumit. Moc děkuji za nápad a za odpověď. Děkuji
Dobrý den. V odborných článcích o osvětlení jsem se dočetl, že každých 10 cm vodního sloupce spotřebuje o 50% víc světla. Krom toho na trhu je hodně LED reflektorů a každý má jiné čipy a svítí jinak. Osobně bych zkusil alespoň 30W LED reflektor od stejného prodejce, kde jsem pořídil testovaný. Do budoucna plánuji 60 cm vysoké AQ s náročnými kobercovkami a budu uvažovat nad 50W nebo kombinaci 30 a 50W LED reflektorů na střídačku po celé délce, v mém případě 2500 mm.
Můj názor je takový, že na běžné rostliny bude bohatě stačit 20W, ale při této výšce a při použití náročných kobercovek, bych spíš zkusil 30W. Ale je to jen odhad. Pak dejte vědět, co jste použil a jak to vyšlo. Pěkný den
Děkuji. Určitě dám vědět. Ať se daří
Zdravím...20w bylo dost na 30 akvarko.Jak to vypadalo z růstem řas.Dí
ky.
Zdravím. Nemáte nějaké předběžné výsledky 10w a aquael 30l? Mám jej také s LED 6w co se k tomu dodává, ale vzhledem k vašemu testu se obávám, že je to málo. Nevíte jestli by stačily na toto akvárko 2x6w v LED. Ty jejich LED zase vypadají vzhledově lépe než reflektor. Díky za info.
Zdravím. Akvárko s 10W LED reflektorem mám hotové, zbarvení rostlin je slabší, ale rostou. Jde o druhé akvárium zde: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/jake-svetlo-nad-akvarium-pomoc
04.09.2018 22:52:22
surpan
2
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one