rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Vlastní zkušenosti s kamerkou Niceboy PANO 360

Recenze . panoramatická kamera Niceboy PANO 360.png
Když se mi do ruky dostala miniaturní panoramatická kamerka Niceboy PANO 360°, nevěděl jsem, co očekávat. V této cenové relaci jsem nic podobného na netu nenašel, ceny panoramatických kamer jsou násobně vyšší. A o to víc jsem se těšil na prověření jejích schopností a také na náhled do virtuální reality.
Po rozbalení jsem pomalu začínal prolézat menu. Je opět v češtině, což je dobrá informace. Na práci s pár tlačítky si vcelku rychle zvyknete. Na první pohled mě zaujala opět miniaturní velikost kamerky, líbivé provedení a 1,5" LCD displej. Na druhý pohled překvapilo množství různých nastaven pro natáčení i focení. Krom celkem časté funkce Videosmyčka má i funkci Detekce pohybu. Zase tedy udělám co nejvíc videí a fotek v každém režimu, ať si můžete sami zhodnotit výsledek.
Panoramatická kamera Niceboy PANO 360.jpg
Niceboy PANO 360 využijete nejen na natáčení panoramatických videí, ale při širokoúhlém nastavení 180° se z ní rázem stává akční kamera, kterou můžete klidně ponořit do vody a to do hloubky 30 metrů. Nutné je ale samozřejmě použití vodotěsného pouzdra, které je v ceně. Krom panoramatického a akčního točení by se dala využít i jako "videopast" díky funkci detekce pohybu, která spustí natáčení pouze v případě, že se něco okolo pohne. Tím pádem můžete natočit třeba kunu na střeše, ptáka na plotě nebo nevítanou návštěvu v garáži. Krom toho se kamerka určitě hodí i na vytvoření virtuálních prohlídek prodejny nebo výstavního stánku.
Velikost kamery Niceboy PANO 360.jpg
Rozměry a důležité údaje

Kamerka Niceboy PANO 360 patří mezi malé kamerky, co se velikosti týče. Její velikost 47x41x31mm a váha s baterkou cca 84 gramů prostě zaujmou. Velikost LCD displeje je 1,5", úhel záběru je 220°. Nabíjí se asi 4 hodiny, baterka 1150 mAh vydrží pak asi 80 minut natáčení. Rozlišení videa je pak fullHD při 30 fps, maximální rozlišení fotek je 12 megapixelů. Na kamerce je pak výstup microUSB a microHDMI. Na ukládání dat použijte nejlépe maximálně podporovanou microSD kartu o velikosti 32GB a class 10. Kamerka umí krom videosmičky, časosběr a detekci pohybu. Potěšila mě i možnost otočení displeje o 180°,když potřebuji natáčet vzhůru nohama. U foťáku si nastavíte kvalitu, rozlišení, expozici a klidně i samospoušť a sekvenční focení.
Kamera Niceboy PANO se dá přes WIFI propojit s chytrým telefonem. Stačí si nainstalovat aplikaci OTcam, díky které pak můžete kamerku ovládat pomocí vašeho chytrouše, tedy alespoň důležité funkce. Aplikace OTcam je ke stažení opět na play.google.com.
recenze panoramatické kamery Niceboy PANO 360.jpg
Příslušenství k NICEBOY PANO 360°
 
Ke kameře dostanete přímo v balení další příslušenství:
 • baterie
 • vodotěsný obal až do 30 metrové hloubky
 • nabíjecí a datový USB kabel
 • úchyt na řidítka
 • držák na helmu s jistící gumičkou, popruh k přichycení
 • čistící hadřík
 • velký nalepovací stojan
 • český návod je samozřejmostí
Příslušenství Niceboy PANO 360.jpg

Ukázky videí z kamery Niceboy PANO 360
Videa Niceboy Pano - panoramatické 360° pro VR brýle
Video Niceboy Pano - rybí oko
Video Niceboy Pano - panoramatické 360°
Video Niceboy Pano - širokoúhlé 180°
Video Niceboy Pano - mód 2v1
Video Niceboy Pano - mód 3v1
Video Niceboy Pano - mód 4v1

Ukázky fotografií z kamery Niceboy PANO 360
Fotografie Niceboy Pano 12Mpx - panoramatická 360
fotografie Niceboy PANO 360 - panoramatická fotka 360.jpg
Fotografie Niceboy Pano 12Mpx - širokoúhlé 180
fotografie Niceboy PANO 360 - panoramatická fotka 180.jpg
fotografie Niceboy PANO 360 - širokoúhlá fotografie.jpg
Fotografie Niceboy Pano 12Mpx - rybí oko
Fotografie Niceboy Pano 12Mpx - 2v1
fotografie Niceboy PANO 360 - efekt rybího oka.jpg
fotografie Niceboy PANO 360 - mód 2v1.jpg
Fotografie Niceboy Pano 12Mpx - 3v1
Fotografie Niceboy Pano 12Mpx - 4v1
fotografie Niceboy PANO 360 - mód 3v1.jpg
fotografie Niceboy PANO 360 - mód 4v1.jpg

Ke kamerce NICEBOY PANO 360 si pořiďte SDHC paměťovou kartu Kingston třídy 10, nejlépe o maximální podporované velikosti 32GB. Nižší třídy paměťových karet jsou pomalejší.
 
Dále si můžete dokoupit teleskopický monopod, stativ, náhradní baterii, čelenku s držákem, držák na hrudník, plováky na vodu, držák na zápěstí, externí nabíječku a plno dalšího příslušenství a náhradních dílů.
 
Výhody sportovní kamerky NICEBOY PANO 360°
 
 • vynikající poměr cena (nyní 3490 Kč) / výkon (v kategorii nemá zatím konkurenci)
 • jednoduché nahrávání videí na youtube v módu 360° pro VR
 • rozměry
 • propojení s brýlemi pro virtuální realitu, např. Niceboy VR1
 • detekce pohybu
 • vodotěsné pouzdro
 
Nevýhody panoramatické kamerky NICEBOY PANO 360°
 
 • fotografie jsou slabší, nejsou ostré především na okrajích
 • nabíjení pouze přes USB kabel (není adaptér)
 
Shrnutí

Velmi pěkná malinká kamera s neskutečnými možnostmi využití a to jak pro panoramatická 360° videa, nebo natáčení pouze při detekci pohybu (chcete třeba čapnout souseda, jak vám krade brambory a přitom šetřit baterku), nebo také natáčení panoramatického videa ve vodě anebo i pro běžnější využití při sportu při širokoúhlém módu. Fotky mě osobně nezaujaly, samozřejmě by bylo lepší 4K rozlišení při panoramě, ale to už je naprosto jiná cenová kategorie. Niceboy PANO 360° nemá pravděpodobně k dnešnímu dni na našem trhu konkurenci co se ceny týče. Panoramatické kamery začínají na více než trojnásobné ceně. Pokud sháníte levnou kameru na 360° videa pro tvorbu virtuální reality, řekl bych, že nyní není jiná volba. Na závěr bych jen dodal, že je potřeba si při natáčení hodně hlídat, jak kameru držíte. Má takový záběr, že vás několik videí s vašimi prsty určitě nemine. Krom toho jsem si zkusil i propojení videí z Niceboy PANO 360 a brýlí pro virtuální realitu Niceboy VR1 (recenze na brýle pro virtuální realitu Niceboy VR1). Virtuální realita mě prostě nadchla.
Pokud sháníte ještě levnější sportovní kameru, která umí parádní videa (nejsou panoramatická), mrkněte na srovnání dalších kamer: Niceboy Vega, Vega+, Vega 4K a SJCAM SJ4000 wifi.
Skvěle hodnocený prodejce nejen na heurece, který poskytl na testování panoramatickou kameru NICEBOY PANO 360°, je KAMEROV.CZ
01.07.2016 14:35:43
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one