rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Vlastní zkušenosti s mobilní klimatizací Daitsu APD-12CR

recenze Daitsu APD-12CR.png
Venku horko k padnutí a ani doma za zdí to není o moc lepší. Jenže co s tím, když stavební úpravy na venkovní klimatizační jednotku nepřichází v úvahu? Rozumnou variantou se může stát mobilní klimatizace, která sice nemá takový výkon, ale při dobrém výběru určitě pomůže.
Jako laik jsem neměl výběr úplně jednoduchý, ale po přečtení pár informací, mi bylo jasné, že jde prostě o chladící výkon. V létě se již po několikáté opakoval problém s vysokou teplotou v obýváku, kdy v místnosti pod plochou střechou, bylo klidně 34°C. A tak bylo třeba problém řešit. Nějaké stavební úpravy v pronájmu nebyly možné, ale řešit jsem to musel. A tak začalo hledání.
Vlastní zkušenosti s mobilní klimatizací Daitsu APD-12CR.jpg
Mobilní klimatizace nebo levnější ochlazovač vzduchu?

Aby mělo chlazení smysl, je třeba počítat s klimatizací od cca 8000 kč a víc. Ty levnější okolo 2 až 3 tisíc jsou akorát "ochlazovače", které sice mají minimální spotřebu, ale také minimální vliv na ochlazení. Obsahují totiž zásobník na chladnou vodu, nebo led a pak pomocí větráku se vzduch v místnosti "ochlazuje". Jde spíš ale o pocitové ochlazení, než reálné, neboť se zvedne vlhkost vzduchu, zároveň kvůli větráku se vzduch hýbe, což nás pocitově ochlazuje, ale reálně se teplota v místnosti sníží jen minimálně, pokud vůbec.

Co je třeba si uvědomit je, že klimatizace oproti "ochlazovačům" má výrazně větší spotřebu. Daitsu APD-12CR při plném záběru spotřebuje až 1,35 kW, což je při dnešních cenách elektřiny cca 6 kč za hodinu.

Další "nevýhodou" mobilní klimatizace je, že musíte vyřešit odvod kondenzátu (nebo jej pravidelně vypouštět z nádoby) a hlavně je potřeba odvádět horký vzduch tak, aby se zároveň nevracel oknem zpět a nesnižoval tak účinnost chlazení. Přídavná lišta, která je v balení, je totiž vhodná do posuvných oken, která se na našem trhu spíše nevyskytují. Pak je tedy potřeba mít vyřešený odvod horkého vzduchu buď ventilačním průduchem, který bude co nejblíže k mobilní klimatizaci, nebo si kutilové mohou vytvořit vlastní výrobek do okna nebo dvěři, aby se teplý vzduch z venku nedostal zpět do chlazeného objektu.

I přes drobné nevýhody mobilní klimatizace, se kterými je nutné počítat, bych ji určitě nevyměnil za "ochlazovač".
recenze Daitsu APD-12CR.jpg
Popis a technická specifikace ​Daitsu APD-12CR

Mobilní klimatizace Daitsu APD-12CR mě zaujala jak svým vzhledem, tak výkonem, přijatelnou cenou, možností vysoušení vzduchu a v neposlední řadě funkcí pohyblivých lamel (funkce SWING). Funkce DRY pak slouží k odvlhčení vzduchu. Pomocí tlačítek UP a DOWN si nastavíte teplotu, které se zobrazuje na displeji. Spustit se dá i pouze ventilace. Manipulace s mobilní klimatizací je dobrá díky kolečkům. Při maximální zátěži je klimatizace hlučnější, ruší při sledování televize. Není ale hlučnější než jiné klimatizace v podobné cenové relaci.
Rozměry (V x Š x H) v cm 76,5 x 46,7 x 39,7
Hlučnost 65 dB
Energetická třída A
Chladící výkon 3,5 kW
Příkon 1,35 kW
Hmotnost 34 kg
Dálkový ovladač ano
Chladivo R410A
Počet rychlostí 4
Průtok vzduchu 370m3/h
Provozní teploty 17 až 35°C
Oblast použití 18 až 29 m2
Vysoušení 28 l/den
Cena 10 až 12 tisíc Kč
Daitsu APD-12CR.JPG
Kdy nakupovat klimatizaci?

Protože jde o sezonní zboží a vy pravděpodobně již dopředu víte, že budete klimošku potřebovat, doporučuji nákup v zimním období. Budete mít tak dvě velké výhody. Cena klimatizací je nižší, u této dokonce o 2 tisíce korun a není problém ji sehnat. V létě se vám totiž po pár týdnech horka pravděpodobně stane, že doba doručení může být i několik měsíců.
Kde koupit Daitsu APD-12CR?

Já si vybral podle dostupnosti, protože jsem ji vybíral v létě. Vybrat třeba podle ceny si můžete na heurece. Pokud si připlatíte cca 500 kč, můžete klimatizaci Daitsu využít i v zimě, neboť bude mít i funkci topení - Daitsu APD 12-HR. Samozřejmě i recenzovaným typem si můžete doma přitopit. Stačí odvodní teplo přivádět do místnosti.
Video Daitsu APD-12CR
Klady
 
  • zvládne i trochu větší prostor, než uvádí výrobce
  • moderní vzhled
  • možnost koupě modelu i s topením
  • nádržka na kondenzát

Zápory
 
  • mohla by být tišší při maximálním výkonu
  • nutnost vyřešit odvod horkého vzduchu (jako u každé plnohodnotné klimatizace)

Shrnutí

Osobně jsem s touto klimatizací Daitsu APD-12CR spokojen. Se svým vzhledem se hodí i do moderního interiéru. Díky této mobilní klimatizaci, která je podle výrobce určená do 29 m2, jsem snížil teplotu v domě v létě až z 34°C na snesitelných 26 až 27°C. Jede sice skoro celý den, ale využívám ji pro plochu cca 70 m2. A ten rozdíl v teplotě je opravdu poznat.
05.06.2017 20:12:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one