Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Hlavní strana

V čem je hodně tuků.png
Ať chcete, nebo ne, omezení tuků při hubnutí je nutnost. Občas jsem byl u některých potravin nemile překvapen, kolik tuků obsahují, hlavně když jsem si spočítal svou denní dávku tuků. Proto je dobré znát nejen potraviny s velkým obsahem bílkovin a vlákniny, ale naopak i cukrů a tuků.
Kuřecí paličky s kuskusem.png
Kuskus není pro českou kuchyni moc známý. Jedná se o spařenou krupici většinou z pšenice ve tvaru nepravidelných kuliček žluté barvy. Je to příloha k mnoha různým veganským i masovým pokrmům. Pečené kuřecí maso s kuskusem frčí. Vyzkoušejte tuto neobyčejnou kombinaci chutí.
recept na máslové sušenky.png
Voňavé, křehké a máslové. O čem jiném by byla řeč, než o sušenkách. Domácí sušenky s jemnou máslovou chutí se perfektně hodí k čaji, ale i ke kávě. Vyzkoušejte jednoduchý recept na toto sladké pečivo. Udělejte si neděli výjimečnou a provoňte pečením celý dům.
LED žárovky zkušenosti.png
O LED žárovkách toho bylo napsáno již mnoho, stejně jako o "úsporkách". Jedny z prvních běžných LED žárovek byly drahé, jejich barva byla nepříjemná bílá a některé čínské pokusy nevydržely moc dlouho. Od té doby ale uběhlo hodně času a osobně už tři roky LEDky používám a nemůžu si je vynachválit.
twinstar vlaství výroba.png
Doba pokročila, téměř všechno se dá řídit smartphonem a i do akvaristiky proudí novinky a technologické vychytávky. Tradiční akvaristika pomalu ustupuje hi-tech akvaristice. A nejen proto, že nám technika může lecco usnadnit, ale stále pěstujeme náročnější rostliny a chováme náročnější ryby a tam se bez některé techniky prostě neobejdeme.
Výpočet obsahu CO2 - Tillmanova tabulka.png
CO2 (oxid uhličitý) je ve vodě dobře rozpustný plyn, který rostliny nutně potřebují k životu. Aby dobře rostly a akvárium prosperovalo, je potřeba mít optimální množství rozpuštěného CO2 ve vodě. Jak jednoduše zjistíme obsah CO2 ve vodě? K tomu nám pomůžou dva testy a Tillmanova tabulka.
Vodafone smart prime 6.png
Změna je život a u mobilů jde spíš o jistou nutnost. A není to mnohdy ani vaše rozhodnutí. Často jej za vás udělá přímo smartphone nebo výrobce. Stejně tak jsem dopadl se svým Samsungem po několikáté já, až jsem se rozhodl změnit značku. Teprve čas ukáže, jestli Vodafone Smart prime 6 byla dobrá volba.
Domácí alkoholický nápoj s ovocem.png
Sice teprve začalo jaro, ale na léto je třeba se připravit dopředu. Někdo hubne do plavek, někdo si koupí plavky rovnou větší a někdo se chce připravit na letní horké večery, kdy bude popíjet domácí alkoholický drink s ovocem. A tak si jednoduchý ovocný nápoj s alkoholem připravíme.
Co je to YouTube Red.png
Není to tak dávno, co jsem si všiml, že se na YouTube začíná stále častěji objevovat nějaká možnost "YouTube Red". Tak jsem trochu zapátral, co si na nás Youtube připravilo a proč vlastně "Redko" vzniklo. A není se čeho bát, tato funkce není nijak omezená věkem.
akvarijní rostliny pro akvárium.png
Při zakládání běžného akvária je důležité si uvědomit, že bez rostlin to nepůjde. Jsou základem pro funkční ekosystém. Vyrábí kyslík pro ryby, přes den spotřebovávají CO2, který ryby vydechují a svými kořeny likvidují odpadní látky ryb a přebytky potravy, které pak používají jako hnojivo.
z čeho dodat vlákninu.png
Dostatek vlákniny ve stravě má asi málo kdo. Když jsem si pomocí kalorických tabulek začal kontrolovat stravu, zjistil jsem, že můj denní příjem vlákniny je cca na 5 až 10% doporučené denní dávky. A to je sakra málo. Bylo tedy třeba zapracovat i na zvýšení množství vlákniny v jídle.
Niceboy Vega vs. SJCAM SJ4000.png
Neměl jsem tušení, kolik podobných sportovních mini kamer je na trhu. Po pořízení SJCAM SJ4000 WIFI, která mě mile překvapila kvalitou videí, jsem se začal trošku víc zajímat, až se mi náhodou dostaly do rukou další tři podobné kamerky NICEBOY VEGA. A toho jsem musel využít a všechny pořádně zkusit a srovnat.
jak ušetřit za vodu.png
Šetření za vodu má smysl především ze dvou důvodů. Hlavní důvod, proč chceme šetřit za vodu, je její neustále rostoucí cena a cena za její ohřev (čím víc spotřebujete, tím více jí ohříváte). Druhý, velmi důležitý důvod, jsou snižující se zásoby pitné podzemní vody. Proto se dnes podíváme, jak vodou šetřit.
Niceboy Vega 4K.png
Další z testovaných kamerek je miniaturní NICEBOY VEGA 4K. Tedy sportovní kamerka vhodná na kolo, běh, do auta jako černá skříňka nebo i na potápění a to až do 30 metrů. Krom skvělého rozlišení Ultra HD potěší i dalšími vychytávkami, které si okamžitě oblíbíte.
mrkvový koláč recept.png
Chlap, když uslyší slovo mrkev, naskáčou mu pupínky. To proto, že prozatím neochutnal dobře připravený pokrm s touto zeleninou. Najít se dá spousta receptů, ale ne vždy jsou dobré a ne každý to umí. Mrkvový koláč mám vyzkoušený a doma prošel na jedničku s hvězdičkou. Jde o zdravější moučník z neobvyklých surovin.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one