rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6975"
Vidím zmínku o chytání dešťovky pro rybičky. Kdysi mělo JZD Komárov-Tuřany množárenský skleník na rybičky. Vodu vozili ze Svratky ( obec) na Vysočině, kde měli v prameništi tůňku a měkkou vodu převáželi ve skleněných demižonech ( tak háklivé rybičky množili).
Také si pamatuji, že po válce měla Nosislav někde nedostatek studniční vody a chytali dešťovku ( to vím od tamního spolužáka ) na veškeré použití. Do zemní jímky ji pouštěli přes propláchnutý koksový filtr ( drobně nadrcený koks po propláchnutí zachytil mnohé nečistoty a voda v chladné jímce byla bez závad, jak pro dobytek ( v tehdejších hospodářstvích) tak i na převaření k domácímu použití. Osobně nemám zkušenost, ale domnívám se, že kvalitu dešťové vody by mělo zlepšit i propláchnuté dřevěné uhlí ve filtru ( má vlastnost podobnou živočišnému uhlí, pohlcuje škodliviny') a rybkám by to mohlo jen prospět.
Díky moc za skvělý článek, sepsala jsem také tipy na šetření vody. (odkaz smazán)
zajímavé, děkuji.
Sice jsem věřil, že za vodu uspořím, když jí proteče méně, ale myslel jsem si, že voda počete nedostatečně. Za těch pár korun jsem si je objednal a jsem velmi mile překvapen. U sprchy to trošku poznat jde, ale už jsem si zvykl, jinak jsem ani nepoznal. Takže fajn nápad.
Mám v bytě všude dražší pákové baterie, které mají už perlátory zabudované, na WC nádržku s možností použití menšího a větší množství vody na splachování. Na těchto zařízeních by se nemělo při pořizování šetřit, přemýšlení a kázeň při používání vody by měloí být samozřejmostí.
Měl jsem nějaké spořiče vody, teď mám nově tyhle a je to vidět na spotřebě. Ty staré jsem si ověřil a proteklo mnohem víc vody, než tvrdili. Tyhle nekecaj. Snad ušetřím ranec.
Některé věci jsou opravdu užitečné, třeba to sprchování. A dešťovka, pokud je možnost, aspoň na zalívání zahrady či zahrádky. Nebo na zalívání kytek v květináči.
Ale trochu bych chtěla varovat před přílišným šetřením vody - může totiž dojít k situaci, že vodárenské společnosti díky nadměrným úsporám budou mít viditelně nižší příjem za vodné. A mohou díky tomu vodné zdražit, protože na své peníze si prostě musí přijít. Nekecám, něco podobného jsem zaslechla v jednom rozhovoru v rádiu, jen nešlo o vodu, ale o plyn. Netvrdím že budou plyn zdražovat, ale nějak mi to připadlo, z té poznámky. Aby to nedopadlo, že se bude jednou celá rodina koupat v jedný vaně a bude přitom platit jak mourovatá... přeháním, vím, ale něco na tom je.
Asi to chce najít takovou zlatou střední cestu, něco použít, něco ne... neplýtvat zbytečně, ale ani se neškrtit.
A jinak, jsou to dobré rady a dobré tipy, to zas ano! Dozvědět se něco o podobných vychytávkách je vždycky dobré.
To: surpan
a teď se podívej sem http://www.novatarifnistruktura.cz/nn.php?typ=doma
a mužeš si zas namontovat místo ledek staré dobré žárovky
čím se víc šetří tím se víc zdražuje všechno voda, elektřina, plyn jak už tu někdo psal
Ahoj, jn, už jsem o tom výmyslu četl. A nestačím se divit, co všechno jsou energetici schopni vymyslet kvůli zvýšení zisku, případně ještě to může být past na ty, co maj na domě fotovoltaiku, ale tak hluboce jsem to nekoumal. Ale pokud se bude platit podle jističe a ne podle spotřeby, zapnu si v zimě na zahradě nonstop přímotop na rozpouštění zmrzlé zeminy. Pořád trochu doufám, že rozum zvítězí a ekologie nedostane po hubě...prostě tady platí, kdo šetří, má lejno :-D
Vůbec jsem netušila, že něco takovýho existuje. Snažíme se šetřit kde se dá, ale tohle mně příjde jako zajímavé zboží. Náklady minimální a úspora veliká. Určitě je to zajímavý článek, co mně otevřel oči.
Perlátory používáme všude, ale účinnost nesleduji. Máme studniční vodu, takže spotřebu ani neměříme. Ale už dávno si čistím zuby se zastavením vody, ruce taky nejprve namočím, zavřu vodu a umývám ruky. Mám z toho dobrý pocit. Šetřič do sprchy taky mám koupený, ale zatím se sprchuju při ohřáté vodě kotlem, takže taky nemáme přesná čísla. Když jsem se sprchovala při plyňáku, ten točil plynovým počítadlem - ale to je jiná.
Stejně jsem zvědavá na článek o šetření při osvětlení. Na článek mě přivedla Ruženka v její Kavárně, tam je k tomu i dobrá diskuse. Děkuji za poučení a přeji hezké zdravé a zdravě úsporné svátky vánoční :-)
článek o Ledkách bude snad někdy v lednu. S němi mám už dlouholeté dobré zkušenosti. Jinak ono to mnohdy není jen o šetření vodou z finančních důvodů, ale i právě o tu úsporu kvůli zachování dostatku vody pro další generace. Počítání jsem dělal jen pro ukázku, jinak bych to taky vůbec asi nepočítal. Je to o tom, že vím, že to funguje, že se ušetří, že to plní to, co slibují. Měl jsem totiž kdysi úspornou sprchu a ta měla propustit 6 litrů vody za minutu a ejhle, propustila 9 litrů. Tyto spořiče propustí ještě trošinku míň, než je na nich uvedeno a stačí. Jsem fakt spokojen a rád, že článek zaujal a že lidi šetří vodou i z ušlechtilejších důvodů. Pěkný den
Zakameněný perlátor?
Stačí demontovat perlivou vložku a vložit ji do skleničky s octem. Za dvě hodiny, nejpozději do rána je jako nová a plně funkční. Vysrážení vodního kamene v teplé vodě ( na topných tělesech ) se omezí nastavením termostatu na max. 65C.
Přesně tak, pomáhá i teplá voda s kyselinou citronovou. A vodní kámen je za chvíli pryč.
Já vím, octová voda nám pomáhá čistit i konvici, odtoky skoro všechny. Na ocet nedám dopustit, ale perlátory asi odpadly po delší době a udržování, když jsme dávali pákové baterie, kde se dá tok regulovat víc.
11.08.2017 18:41:38
surpan
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one