rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Houbové Špaldoto - sypká směs k přípravě pokrmu

Houbové rizoto.png
Ráda zkouším pro mě nová a zajímavá jídla. Když jsem v mém oblíbeném internetovém obchodu zahlédla tuto směs na přípravu houbového špaldota, neváhala jsme ji koupit. Velice mě zaujal obal a složení natolik, že jsme dostala na toto jídlo okamžitě chuť.
Houbové špaldoto.jpg
Co vlastně jsou špaldové kroupy?
Jsou to kroupy z nejkvalitnější pšenice špaldy. Zrna jsou obroušené od tvrdé obalové vrstvy. Špaldové kroupy jsou výraznější než ječné, které běžně známe a jsou především zajímavé svoji oříškovou příchutí.
Špaldové kernoto je velmi prospěšné lidskému organizmu.
Obsahují všechny nezbytné prvky pro výživu člověka jako např. vápník, hořčík, zinek a železo. Velké množství bílkovin a sacharidů. Dále vitamíny B a E.
Houbové špaldoto složení.jpg
Někteří sportovci kroupy konzumují den před soutěží, kvůli jejich vysoké energetické hodnotě.
Když otevřeme balení, najdeme v něm dva sáčky. V jednom sáčku jsou špaldové kroupy a v druhém směs sušené zeleniny a hub.
 
Složení: kernetto (kroupy), sušená zelenina (mrkev, petržel, cibule, paprika červená a zelená, pastiňák, petržel, pórek, celer), sušené houby (shiitake, hřib pravý, hlíva ústřičná), saturejka, rakytník, jedlá sůl s jódem.
Houbové špaldoto části.jpg
Návod k přípravě: Obsah sáčku (špaldové kroupy) propláchneme v sítku pod tekoucí vodou, vložíme do hrnce, přidáme obsah druhého sáčku, 500 ml vody a 1 lžíci oleje. Přivedeme k varu a za občasného míchání vaříme na mírném ohni pod pokličkou 30 minut (případně po dobu až jsou kroupy měkké). Podáváme teplé, posypané strouhaným sýrem.
 
Další tipy k přípravě: Špaldoto lze vylepšit přidáním másla, česneku, nebo smažené cibulky. Milovníci masa mohou přidat např. kousky kuřecího masa. Ze špaldota lze uvařit i polévku, jen přidáte více vody a zeleninu dle vlastní chuti.
Houbové špaldoto hotovo.jpg
Mé poznatky: Doporučuji houbové špaldoto vařit s masem a vše více osolit. Zdálo se nám, že směs zeleniny, byla tvořená převážně z mrkve, a proto mělo hotové jídlo nasládlou chuť. Těm, kteří mají rádi nové věci a žijí zdravým životním stylem tento pokrm doporučuji vyzkoušet. Ti, kteří raději bůček a ležení u televize se dnes dozvěděli, alespoň něco zajímavého.
Autor: ZuVa
22.11.2015 22:29:38
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one