rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Kukuřičná Gofio buchta

Kukuřičná Gofio buchta - bezlepková.png
Nejhorší v kuchyni je nuda a stereotyp. Neustále ty stejné recepty dokola. Taky Vás to nudí? Tak si pojďme upéct netradiční bezlepkovou buchtu z mouky přímo z kanárských ostrovů – Gofia. Neznáte? Poznáte.
Dnes bych Vám ráda představila speciální kukuřičnou mouku, která pochází z kukuřice z kanárských ostrovů a která je velmi výborná na pečení. Ano, můžete mi namítat, že zde máme také výbornou kukuřičnou mouku. Jenže tato je unikátní v tom, že obsahuje mnohem větší množství živin, než klasická kukuřičná mouka a také je velmi univerzální. Nejenže se z ní dá péct, ale také dělat kaše a na rozdíl od té klasické kukuřičné mouky ji můžete jíst i samostatně bez tepelné úpravy, protože Gofio mouku koupíte lehce, středně nebo silně praženou. Čím je mouka více upražená, tím je její kukuřičná chuť intenzivnější. Dokonce se vyrábí i Gofio mouka pro děti od 6 měsíců, což je ideální, pokud Vaše dítě má celiakii, jelikož Gofio mouka je zcela bezlepková. Osobně nejraději používám zlatou střední cestu a to středně praženou. Ta je výborná ve všem, co jsem z ní zatím dělala.
Jaké jsou tedy výhody Gofio mouky? Jak jsem již zmínila, je zcela bezlepková, obsahuje celou řadu vitamínů jako třeba B1, B2 a B3 a obsahuje vysoký podíl draslíku a hořčíku. Co je na ní ještě zajímavé je to,že má na rozdíl od ostatních mouk vysoký podíl bílkovin, ale také vlákniny, takže vaše střívka budou plesat po spapání této mouky a budou fungovat tak, jak mají. Je také lehce stravitelná, proto je vhodná nejen pro děti, lidi s nejrůznějšími onemocněními střev, ale i pro sportovce.

Gofio mouka, pokud z ní vaříte, pečete nebo děláte kaši, vždy výborně zasytí vaše bříška na dlouhou dobu a to díky dobře rozpustné vláknině, která se v mouce ukrývá.

Ale dost o mouce, jde se péct. Dneska si ukážeme vynikající bezlepkový recept na kukuřičnou Gofio buchtu.
Co potřebujeme na 1 větší plech:
  • 230 g kukuřičné mouky Gofio (použila jsem středně praženou)
  • 150 g třtinového cukru
  • 1 vanička nebo kostka polotučného tvarohu
  • 3 vejce
  • 125 ml vody
  • 125 ml oleje
  • 1 kypřící prášek
  • čokoláda (hořká nebo mléčná)
  • džem (jahodový, rybízový)

Postup:
Nejdříve vyšlehejte vejce s cukrem, potom postupně přidávejte mokré suroviny v tomto pořadí – tvaroh, olej, voda, prášek do pečiva a Gofio. Vznikne Vám hustší těsto. Nebojte, tak to má být. Plech si vyložte pečícím papírem, kápněte na něj trochu vody a vyždímejte, aby se trochu rozvláčnil a lépe se na plechu tvaroval a vylijte na něj těsto. Pečte cca 30-40 minut při 180°C. Po upečení vytáhněte z trouby a nechte trochu zchladnout. Jelikož je buchta trochu sušší, je dobré ji rozkrojit a uprostřed potřít marmeládou. Já ji namažu džemem nebo marmeládou nahoře a poliju ji hořkou čokoládou. Jedna důležitá věc, buchta v troubě hodně nabude, proto pokud ji nechcete rozříznout a uprostřed ji natřít marmeládou, udělejte na plech tenčí vrstvu cca 2 cm, aby byla buchta po upečení tenčí.
Kukuřičná Gofio buchta.jpg
Tadááá....Výborná, zdravá a bezlepková buchta je na světě a mě nezbývá, než Vám popřát dobrou chuť.
autor: Myshak
28.07.2017 15:06:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one