rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Smaragdový čaj plný antioxidantů - Matcha

Smaragdový čaj plný antioxidantů matcha tea.png
Potřebujete něco, co Vás po ránu pořádně nakopne a dodá energii na celý den? Chcete doplnit kvalitní antioxidanty a zpomalit strašáka zvaného stárnutí? Potom je Matcha čaj pro Vás to pravé.
Matcha je čistý zelený čaj, který se pěstuje a vyrábí v Japonsku. Ale není to jen tak obyčejný čaj, který koupíte v každém obchodě. Zelený čaj, který je u nás běžně k sehnání, nedosahuje takové kvality a čistoty jako právě Matcha čaj. Ten je vyráběný usušením čajových lístků a jejich následným rozemletím na jemný prášek. Obsahuje díky tomu celou řadu antioxidantů a je skoro 10 krát silnější než běžný zelený čaj. Pomáhá při nejrůznějších civilizačních onemocněních a v některých zemích se používá jako prevence proti obezitě, jelikož Matcha napomáhá spalování tuků. Díky tomu, že rovnoměrně rozloží energii v našem těle, zrychluje náš metabolismus až o 40%. Pití Matcha čaje působí také preventivně proti rakovině a napomáhá regeneraci buněk.
matcha tea.png
Antioxidanty obsažené v tomto čaji, působí příznivě proti stárnutí a sportovcům zajišťují větší výkonnost. Jeho další výhodou je ta, že Vám výborně nahradí kávu. Zatímco po vypití kávy jste takřka ihned díky kofeinu nabuzení, účinek velmi rychle pomine, Matcha čaj obsahuje kofeinu minimum, zato ale obsahuje Theofylin, což je povzbuzující látka, která funguje jinak než kofein v kávě. Theofylin se uvolňuje ve Vašem těle postupně a tak Vám zaručí pozvolný přísun energie a nejste brzy unavení jako po kávě.
Kvalitní Matcha čaj má smaragdově zelenou barvu, jemnou chuť a je mírně sladký. Ideální je Matchu kupovat v bio kvalitě a dávat si pozor na levné náhražky z Číny, které se u nás stále více ve zdravých výživách objevují.
Smaragdový čaj plný antioxidantů.png
Matcha čaj mohou pít i malé děti. Doporučuje se 4-9 let cca 1-2 g/den u dělí od 10-12 let 3g/den. Kojící a těhotné ženy jej také mohou pít v omezeném množství 2 g/den. Pro ostatní je optimální dávka 4g/den. Ideální je pít Matcha čaj po jídle. Je tak silný, že na lačno by se Vám mohlo udělat zle. Tak hlavně ze začátku nepokoušejte štěstí a trochu se před jeho vypitím nadlábněte.
matcha tea čaj.png
Co se týká přípravy, můžeme ho pít teplý (zalít vodou max. 75°C), jako čaj nebo studený. Já osobně si ho dávám každé ráno se studenou vodou a rozmíchám jej v shakeru. Pokud jej nepřeliji horkou tekutinou, vím, že si zachovává všechny dobré vlastnosti, které by měl mít a látky v čaji nejsou teplem zničeny. Každému nemusí chutnat, ale ujišťuji Vás, že se dá zvyknout. Piju tento čaj už půl roku a už si bez něj neumím představit ráno. Nemusíte ho ovšem jen pít, můžete si z něj připravit i nejrůznější pokrmy. Nejrůznější koktejly, pudink, zmrzlinu a mnoho dalšího. Na internetu je inspirací spousta.
A co vy a Matcha čaj? Vyzkoušíte ho?
autor: Myshak
04.05.2017 14:30:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one