Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
SURPANshop.cz.png
banner aqua rebell čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner MasterLine čtverec.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jednoduché a levné recepty

Domácí trdelník recept.png
Co je vlastně ten trdelník, a z čeho je vyrobený? Trdelník, nebo-li trdlo je sladké pečivo z kynutého těsta. Připomíná velký náramek na ruku o průměru až 10 cm. Jeho historie sahá až do Sedmihradska. Maďaři tuto dobrotu dostali do slovenské Skalice. Slovensko má pro Skalický trdelník registrovanou známku EU, tedy chráněné zeměpisné označení.
domácí tvaroh.png
Vytvořit si doma z mléka vlastní chutný tvaroh zní lákavě, hlavně v době, kdy kupovaný tvaroh je plný vody a ne zrovna moc chutný. Jenže jak na to? Asi to nebude tak jednoduché, jak to zní. Mám dobrou zprávu, mít vlastní velmi dobrý tvaroh domácí výroby jde zvládnout úplně s přehledem.
kefír z tibetské houby.png
V dnešní době je opravdu náročné sehnat zdravé plnohodnotné potraviny a ještě horší je sehnat je za rozumný peníz. Přitom velmi zdravý a chutný kefír z tibetské houby, který má velmi vliv na celkové zdraví, je velmi jednoduché si připravit doma a stačí Vám pouze dvě suroviny.
Letní snídaně.png
Ranní vstávání ve dnech, kdy brzy ráno je už 25°C je náročné snad pro každého. Takové letní osvěžení ovšem potěší vaši drahou polovičku. Hlavně i s donáškou.
Chleba ve vajíčku.png
Lednička skoro prázdná, v chlebníku jen dva dny starý chleba a hlad, že by i rohlík s mlékem pozřel. Pokud máte v lednici vajíčka, chlebová omeleta, přesněji chleba ve vajíčku bude vydatné a chutné jídlo.
Pizza s balkánským sýrem recept.png
Domácí pizza s balkánským sýrem zaujme každého, kdo už nechce jíst mražené pizzy z obchodňáku a má chuť si udělat jednoduchou, přitom vynikající pizzu. Přitom stačí jen pár základních ingrediencí.
Tortilla s kuřecím masem.png
Kuřecí maso ochucené výraznější klobáskou a zeleninou, to vše zabalené do chutné tortilly. Ti, kteří mají rádi výraznější chutě, by si měli vybrat nějakou pekelnou klobásku.
Bramborové medailonky.png
Když ani v zapadlém rohu lednice ani v posledním šuplíku na dobroty není nic na zahnání hladu, přichází na řadu brambory. A když si je trochu dochutíte, můžete se oblizovat celý večer.
Kuře na kari.png
Jednoduchá příprava, rychlé zpracování a žluté kuře je hotovo. Ne, není řeč o kuřeti se žloutenkou. Dnes si totiž připravíme na pánvi, kterou jsme Vám předem připravili, kuře na kari, za kterým se otočí kdejaký Ind.
Pečení šneci.png
Dlouho jsem své polovičce sliboval, že něco uvařím nebo upeču. Až na to nakonec opravdu došlo a mě nezbylo nic jiného, než slib splnit. I když jsem se cukal, musel jsem. A nakonec jsem byl hodně rád, že jsem si to zkusil a výsledek byl opravdu povedený. Tedy aspoň chuťově.
Vaříme zeleninovou polévku.png
Polévka je grunt, maso špunt. Přesto znám většinu lidí, co polívky moc nejí. A ani já nejsem každodenní jedlík polévek. Ale když někdo umí pořádnou polévku, nedokážu odolat. Takže dnes si jednu uvaříme - vynikající zeleninovou polévku.
domácí chléb recept.png
Chléb patří k základním potravinám ve výživě člověka. První chléb z kynutého těsta byl upečen pře 6000 lety ve starém Egyptě. Chlebové nekynuté placky, ale byly upečeny mnohem dříve. Hlavními surovinami výroby chleba je mouka, voda, sůl. Mezi přísady patří kvasnice, kmín a jiné například slunečnicová, lněná a sezamová semínka.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one